Jeśli wierzysz, że Ci się uda, że potrafisz, w większości wypadków rzeczywiście Ci się uda, to władza umysłu nad ciałem.

- Vernon Wolfe

niedziela, 10 stycznia 2021

Edukacja w bańce

 


Uwielbiam spacery po nabrzeżu. Wczoraj spadł śnieg, dzisiaj już tylko resztki zostały. Mimo wszystko, spacer był mi bardzo potrzebny, aby odciąć się od wszelkich informacji, które nie nastrajają mnie pozytywnie. 


Ferie trwają, a w naszych mediach głośno edukacji. Nie wiadomo, czy wrócimy do szkoły, czy w dalszym ciągu będzie edukacja zdalna. Ale zainteresował mnie pomysł naszego menestra, a mianowicie chodzi o edukację klas 1-3 w bańce. 

Jestem pełna podziwu dla fantazji tego rządu. Bardzo proszę, aby ograniczyć i tę fantazję. 

Tego, co oni proponują, w realnym świecie nie da się wykonać. Po prostu nie da się wykonać. Ktoś, kto takie androny plecie, nie ma najmniejszego pojęcia o edukacji wczesnoszkolnej.

 Dystansu między uczniami, w 26 osobowej klasie ,po prostu,nie da się zachować. Nie da się również utrzymać dystansu w mniejszej klasie.  Dzieci działają na swoich zasadach.

Dalej, ministerstwo zakłada, że , w poszczególnych klasach będzie uczył tylko jeden nauczyciel, a dzieci będą przebywały tylko w jednej klasie. Ok. Ale w klasach młodszych języka angielskiego uczą językowcy , a religii katecheci. Czyli co? Nie będzie angielskiego ani religii? 

Kolejne pytanie, a co ze świetlicą? Jak edukację w bańce rozwiązać w świetlicy szkolnej, do której schodzą się dzieci z różnych klas? 

No i wreszcie ostatnie pytanie, jak to wszystko się ma do organizowanych w szkołach półkoloniach? 

Dla mnie decyzje rządu są nielogiczne. Tak samo nielogiczne jest badanie przesiewowe nauczycieli w połowie ferii.

Lepiej nie szukać logiki, a iść na spacer.


19 komentarzy:

 1. Pan minister jak zwykle nie wie, co mówi, bo on ze szkolnictwa wyższego.
  Nawet nie bardzo tego komentować.
  Nieracjonalnym dla mnie tez jest testowanie nauczycieli, zamiast szczepienia. co mi z tego, że zrobią test w poniedziałek czy wtorek, a przez tydzień mogę się zarazić 3 razy...

  OdpowiedzUsuń
 2. pan minister??? ta wywłoka porabana chyba. nic nie powiem. bo walczę o swoja nirwanę i w dupie mam w czasie wakacji wszystkich popaprańców.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Walcz. My od poniedziałku wracamy do szkoły.

   Usuń
 3. Tak samo jak z testowaniem nauczycieli I -III. Po co? Kto się chce, szczepi. Koniec.
  Pozdrawiam, podobnie pełna obaw.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Testowanie to w ogóle decyzja irracjonalna, bez jakiejkolwiek zasadności. Przecież zaraz po teście mogę się zarazić.

   Usuń
 4. Spaceruj kochana i nie szukaj logiki bo jej nie znajdziesz...Pozdrawiam serdecznie:)))

  OdpowiedzUsuń
 5. Rząd ma świadomość że cała ta pandemia to złowrogi humbug, że w tej chwili dwa albo trzy razy tyle ludzi umiera "nadprogramowo" na skutek zaniedbań w lecznictwie niż na skutek covidu. Winne temu są mendia i... ludzie.

  W tej chwili chodzi o to by dać rodzicom możliwość zarobkowania! A cała reszta to gadanie głupim na uciechę, żeby skretyniała opozycja nie mogła oskarżyć rządu o nicnierobienie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ależ więcej byłoby korzyści, gdyby nic nie robili. Bo te ich decyzje to czysty absurd. I mamy, co mamy. Leczenie przez telefon, naucznie zdalne, ludzie przestraszeni umieraja w przedsionku szpitala. Innych chorób nie ma, wyparowały. Urzędy pozamykane. A Sylwester Marzeń mógł się odbyć, statysom jeszcze zapłacono, urodziny pewnego radia - również. Nie, tego za wiele na moje nerwy.

   Usuń
  2. Frustracja przez Ciebie przemawia - jakoś dziwnie nie wspominasz o "dziewuchach" i ich SIMPach na chuligańskich zadymach... ciekawa wybiórczość.

   A działania rządu są dokładnie zgodne z linią działań innych rządów europejskich. Więc wiesz...

   Usuń
  3. Wyobraź sobie, że wspomnę. Był to protest. I nigdy by do niego nie doszło, gdyby nie celowe posunięcia tej władzy. ZABIERAJĄ NAM WOLNOŚĆ KAWAŁEK PO KAWAŁKU. Kto tego nie dostrzega jeszcze, powinien wylać na siebie kubeł zimnej wody, aby się obudzić.

   Usuń
 6. Nie wiem, jak skomentować pomysły edukacyjne ministra. Facet chyba nigdy w szkole nie był. Albo był... za krótko i bez efektów.

  OdpowiedzUsuń
 7. Oj tam , na prywatną wizytę wszędzie wpuszczają , bez oporów :D
  Wszyscy jesteśmy mądrzy do póki wirus nam osobiście nie wejdzie do d....y:D a poza tym wszędzie jednym wieje

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I to jest znowu dziwne. Prywatnie można i lekarze nie boją się zarazy, na NFZ nie można, bo zaraża.

   Usuń
 8. Nauczyciele rozpoczynając ewent.pracę powinni być po drugiej dawce szczepionki,wtedy mialoby to jakis sens.Przecież nauczyciele powinni być zaszczepieni w pierwszej kolejności,tuż po medykach.Ale poza tym,ze nikt o tym nie pomyślał (jakoś nas to nie dziwi),to już się okazuje,ze nasze orły,geniusze rządowe zakupiły za mało szczepionek.

  OdpowiedzUsuń
 9. Oni od dawna są oderwani od rzeczywistych warunków, w jakich żyją przeciętni ludzie

  OdpowiedzUsuń
 10. zdecydowanie - spacer jest niezłym rozwiązaniem. oddychaj nienerwowo.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja to skomentuje tylko tak, że na szczęście Panciowe obie nauczycielki- religii i angielskiego- przeszły covid jesienią. Inaczej to brak słów na tę twórczość ministra i całej ekipy rządzących.
  Serdeczności 🙂 i dużo spokoju w ten niespokojny pełen absurdów czas.

  OdpowiedzUsuń

Jeśli nie jesteś posiadaczem konta google+ wybierz "nazwa/adres url" i wpisz swój nick lub imię. Trochę tak głupio rozmawiać z Anonimem.