Jeśli wierzysz, że Ci się uda, że potrafisz, w większości wypadków rzeczywiście Ci się uda, to władza umysłu nad ciałem.

- Vernon Wolfe

piątek, 9 listopada 2018

Dla Niepodległej

Świętujemy już od kilku tygodni. Szkoła cudnie udekorowana. Mój projekt ogólnopolski "Władcy Polski" zbliża się do końca. Stał się perełką wśród moich projektów. Nie przypuszczałam,że wyjdzie nam takie cacko. Żadnego przymusu, tylko zabawa, gry i praca twórcza. Powstał animowany teledysk - dzieciaki zaprogramowały w języku Scratch, animowny komiks "Opowieść o Bolesławie Chrobrym", galeria gadających obrazów - każdy król opowiadał głosem dzieci o sobie, galeria portretów władców w puzzlach (same tworzyły). Z partnerami z Polski moi uczniowie spotykali się online, aby śpiewać pieśni patriotyczne.

W ankiecie ewaluacyjnej dzieciaki uznały,że ten projekt był dla nich ogromnym wyzwaniem. A miodem wylanym na moje serce była zwyczajna lekcja j. polskiego. Rozdałam im kartki z różnymi imionami, typu: Zygmunt, Bolesław, Władysław... i poleciłam, aby ułożyli te imiona alfabetycznie.
- Proszę pani, ale to są imiona władców Polski - zauważyli.
- Tak? A jakich?
I tutaj zaczęło się. Wymienili wszystkich, wymienili najważniejsze zdarzenia. Wiecie co, myślałam,że się poryczę ze wzruszenia. Metoda trafiona w samą dziesiątkę.
T
ak naprawdę za gardło chwycił mnie dzisiejszy dzień, a właściwie wydarzenie "Hymn dla Niepodległej" .  Nasi uczniowie przyszli do szkoły w strojach galowych. Zebrali sie na hali gimnastycznej. Duzi i mali razem, około 600 głosów, zaśpiewali cały hymn. Boże, jak zaśpiewali. Ciary przeszły po plecach. W życiu nie byłam tak dumna. Patrzyłam na te dzieciaki i pomyślałam sobie "Jeszcze Polska nie zginęła".

Wiecie co, dla takich chwil fajnie być nauczycielką.

9 komentarzy:

 1. Gratuluje projektu!
  U nas świętowanie podobnie, wzruszam się zawsze w takich sytuacjach i rozczulają mnie chłopcy 7-10 lat w stroju galowym z muszką lub w krawacie:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie też. Wysłałam podziękowania dla rodziców, że tak pięknie przygotowali dzieci.

   Usuń
 2. Jeszcze Polska nie zginęła,kiedy żyją takie osoby jak Pani.
  Wielki szacunek i pozdrawiam.Maria

  OdpowiedzUsuń
 3. fajne dzieciaki, i fajny pomysł )

  OdpowiedzUsuń
 4. Kochana!
  Gratuluję, bo jesteś super nauczycielką:)
  Serdecznie pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń

Jeśli nie jesteś posiadaczem konta google+ wybierz "nazwa/adres url" i wpisz swój nick lub imię. Trochę tak głupio rozmawiać z Anonimem.