Jeśli wierzysz, że Ci się uda, że potrafisz, w większości wypadków rzeczywiście Ci się uda, to władza umysłu nad ciałem.

- Vernon Wolfe

piątek, 12 października 2018

Bez tytułu

Chciałam napisać w tygodniu, ale doba za krótka. U mnie się kotłuje i tyle dzieje,że tracę nad wszystkim kontrolę.

Tydzień temu bawiłam się na wiejskim weselu. Było cudnie i zabawnie.  Chociaż minął zaledwie tydzień, mam wrażenie,że to było bardzo dawno temu, bo od tego czasu dużo innych zdarzeń przybyło.

Kwintesencją zakończenia tygodnia są dwie wiadomości. Pierwsza , to zostałam uhonorowana Nagrodą Dyrektora, której się nie spodzieałam. Miłe, dziękuję.

Po drugie otrzymałam wiadomość i zaproszenie na galę Konkursu Nauczyciel Pomorza. Wow! Znalazłam się w grupie dziesięciu finalistów sposórd których zostanie wybrany ten jeden jedyny. Cieszyłam się do dzisiaj. Dzisiaj opublikowano listę finalistów. Co prawda wynik poznam dopiero w przyszły piątek, ale skrzydełka już mi opadły.
Dlaczego?

Ano dlatego,ze "Kredka" ( w tak pogardliwy sposób nazywa sie nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej w naszej szkole) zawsze zostanie Kredką. I nie ma znaczenia, ile ma kwalifikacji i podyplomówek.

Gdzie mi się mierzyć z osiągnięciami nauczycieli z liceum. Nie będę mieć laureatów olimiad przedmiotowych. Nie przygotuję z dziećmi ekstra projektu naukowego, którym zainteresują się Amerykanie. Nie wyjadę z nimi na konkursy międzynarodowe. Bo to są tylko małe dzieci. Zatem zostaje mi cieszyć się  tym,że znalazłam się w gronie tak wybitnych nauczycieli i zadowolić kolejnym dyplomem. Ale jak będzie, zobaczymy w przyszły piątek. Może jekieś wyróżnienie.... Trzymajcie kciuki.

No i kolejna rzecz, która mnie emocjonuje , to podróż na tę wielką galę do Gdyni. Postanowiłam,że pojadę sama własnym samochodem. Będzie to moja pierwsza samodzielna wyprawa, więc stres ogromny. Ale czas na zmiany, więc podejmuję tę próbę. Mam nadzieję,że sobie poradzę i trafię na czas gdzie trzeba, a potem szczęśliwie do domu dojadę. Bo wieczorem ekstra impreza się szykuje w luksusowych warunkach.
 Potrzebuję wsparcia duchowego, bo się w tym wszystkim pogubiłam i rozsypałam. A koordynuję dwa potężne projekty i ... oferty współpracy z różnych stron świata przychodzą, i "mitingi" online i....

26 komentarzy:

 1. Bardzo się cieszę z Twojego wyróżnienia, mniej z zamieszania i stresu. Życzę Ci dużo siły i zdrowia oraz mnóstwo pozytywnej energii :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nagrody dyrektora gratuluje, bo to zawsze miłe, a dyrektor wie najlepiej...
  Jeśli Ty narzekasz na niedocenianie, to co ja mam rzec? Przecież panie z biblioteki to nawet wakacji nie powinny mieć, a sukcesy?
  Ani przedmiotowiec, ani laureatów, na dyplomie nie ma co napisać...
  Skoro nie boisz sie zmian, jedź, baw się dobrze i bądź dumna, że tam trafiłaś, a ja trzymam kciuki za najlepszy wynik!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak sie Kredka nie postara, to ci wazniacy nie beda mieli do dyspozycji dobrych uczniow, bo to wlasnie Kredka zaszczepia w nich entuzjazm i checi do nauki i kreatywnosci. Wazniacy moga profitowac wlasnie dzieki takim zapalencom, jak Ty.
  Gratulacje, Dorota!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niby tak, ale jak idzie do wyróżnień to na samym końcu ją ustawiają.Tak już skonstruowano ten skostniały system. I do dzisiaj ma się doskonale.Dzięki za dobre słowo. Potrzebuję takich słów jak powietrza. Bo skutecznie mnie wypompowano.

   Usuń
 4. Zgadzam się z przedmówczynią:)))Gratuluję i powodzenia życzę:)))))

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratuluję. Więcej wiary Dorotko. Żeby licealiści zdobywali nagrody na Olimpiadach, Muszą od młodziutkich lat mieć zaszczepioną chęć do nauki. A gdzie tak jest - no właśnie podczas nauki wczesnoszkolnej. I tacy pedagodzy jak Ty to czynią. A więc głowa do góry i ciesz się z wyróżnień.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Coś mi tej wiary brakować zaczyna. Tak mnie w tym roku zmotywowani do pracy. Dziękuję.

   Usuń
 6. to niestety prawda, do niedawna nauczycielkę wczesnoszkolną nazywano "przedszkolanką" co jest bardzo krzywdzące

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Samo określenie nie jest krzywdzące, złe traktowanie i lekceważenie, to już tak.

   Usuń
 7. Brawo dla Cię.
  Nauczyciele od 0-3 powinni być doceniani, bo to oni wpajają chęć do nauki i kreatywności dzieciakom. A z tym bywa różnie, więc tym bardziej, duże uznanie Ci się należy.

  OdpowiedzUsuń
 8. Gratulacje! Och, ta pogardliwa nonszalancja wobec najważniejszych Pań ! gdy na początku ktoś zniszczy ciekawość świata, to dalej nic nie pomoże!A jeśli nie znasz wyników, to ja i tak obstawiam , że będziesz laureatem:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Jestem za zniesieniem nagród i wyróżnień, które przyznawane są subiektywnie i nie wiadomo za co. Wywołują w środowisku zawiść, lizusostwo i inne patologie.
  W dojrzałym wieku człowiek powinien umieć sam siebie docenić i pracować jak może najlepiej bez kija i marchewki.
  Może bez wyścigu szczurów o nagrodkę atmosfera w pracy by się poprawiła i to by było większym szczęściem dla pracownika niż dyplom lub kilka stów...
  Bożena

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dodam, że najsprawiedliwiej by było, gdyby wszystkie tak zwane czynności dodatkowe były w jawny sposób opłacane.Kto chce mieć więcej pieniędzy, bierze na siebie więcej obowiązków i nikt mu nie zazdrości, nikt nie jest rozczarowany. Wiem, trochę utopia. Ale robienie czegoś przede wszystkim dla nagrody czy wyróżnienia nie najlepiej świadczy o człowieku.
   Wdzięczność ucznia jest nagrodą i spokój sumienia.

   Usuń
 10. Wspieram jak mogę od 2 minut. Czujesz już różnicę? :-D
  Masz piękny i trudny zawód. Szacunku godzien i podziwu.

  OdpowiedzUsuń
 11. Wow...
  Trzymam kciuki i wierzę że sobie poradzisz, wszak jesteś niesamowita!

  OdpowiedzUsuń
 12. Kochana!
  Gratuluję z serca i powodzenia:)
  Buziaczki:)

  OdpowiedzUsuń

Jeśli nie jesteś posiadaczem konta google+ wybierz "nazwa/adres url" i wpisz swój nick lub imię. Trochę tak głupio rozmawiać z Anonimem.