Jeśli wierzysz, że Ci się uda, że potrafisz, w większości wypadków rzeczywiście Ci się uda, to władza umysłu nad ciałem.

- Vernon Wolfe

piątek, 12 stycznia 2018

Projekt przepadł, co pozostało?

Gdyby głupota miała skrzydła.... to wielu posłów i posłanek fruwałoby z nią ...

"Totalna opozycja" okazała się totalnym błazanem wczechczasów.  Najpierw organizują społeczne zrywy, czarne marsze, protesty, a kiedy przychodzi co do czego,  boją się głosować. Albo, jak twierdzi p. Lubanuer posłowie są tak głupi,że nie wiedzą za czym głosują: "Chciałabym przypomnieć, że jesteśmy nowym i bardzo wielu naszych posłów, nie mając doświadczeń w polityce, nie zdaje sobie sprawy, że nie głosują za danym projektem, tylko - tak jak w tym wypadku - głosują za skierowaniem go do komisji" stwierdziła Lubnauer. "
 http://fakty.interia.pl/polska/news-lubnauer-tlumaczy-zachowanie-poslow-brak-doswiadczenia-w-pol,nId,2507586#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
Zwisa mi i powiewa, kto ma jakie poglądy, czy popiera aborcję, czy jej nie popiera. W sejmie pojawił się PROJEKT OBYWATELSKI, który podpisało 400 tys. obywateli.
Dlatego powinien być odczytany i przedyskutowany. Na tym polega DEMOKRACJA. Każda dyskusja coś nowego wnosi. Czasami naświetlony zostaje problem, którego nikt wcześniej nie brał pod uwagę, a któremu warto się przyjrzeć.

A tutaj... Nie wiadomo, czy śmiać się, czy płakać. Oczywiście wg. Muchy winny jest Kaczyński, który akurat w tym przypadku wiedział, jak się zachować w przeciwieństwie do  "jaśnie oświeconej", nowoczesnej opozycji.

Jedynie krzyczeć , donosić na własny kraj i głosować za ukaraniem go - potrafią! Jestem zażenowana!

PORAŻKA.
O, ironio! Nawet sam Kaczyński twierdzi,że w Sejmie "musi też robić za opozycję" .

30 komentarzy:

 1. Przy takiej opozycji ugrupowanie Kaczynskiego bedzie rzadzilo przez nastepne dziesieciolecia. Nikt bardziej sie nie przylozyl do ich sukcesow i wysokiego poparcia, jak wlasnie opozycja. Pogratulowac!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hm... pewnie tak. jesli chcą pokonac PiS muszą sie postarać wygrać wybory. Robią wszystko, aby sie pogrążyć.

   Usuń
 2. Ty tak serio z tym donoszeniem?

  Opozycja jest słaba to fakt. I jest to żenujące.

  A nie oburza Cię, że 166 posłów partii rządzącej głosowało za odrzuceniem? Przecież na swoich sztandarach mieli, ze będą słuchać ludzi...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cóż, dulszczyzna ze mnie wychodzi. Uważam,że własne brudy należ prać we własnym domu. Wzywanie obcych na pomoc zawsze źle się kończyło dla Polski. Wystarczy obejrzeć się wstecz, np. Krzyżacy.
   Poza tym głosowanie za karaniem Polski, to nic innego, jak żądanie ukarania jej wszystkich oobywateli. Niechaj żyje im się gorzej, wówczas przejmiemy władzę i znów będzie po staremu. Problem polega na tym ,że raz uruchomioną maszynę trudno potem zatrzymać. Głosujących przeciwko własnemu krajowi uważam za zdarjców i tyle. A PO, jeśli chce rządzić niechaj się postara wygrać następne wybory. Ale czarno to widzę. Nic , oprócz jątrzenia i oskarżeń nie mają społeczeństwu do zaproponowania. To jest przykre. Nowoczesnej już niema - tak wyrokuję.
   ***
   Czy mnie nie oburza Cię, że 166 posłów partii rządzącej głosowało za odrzuceniem?
   Oczywiście,że oburza. Tylko ich ruch był przewidywalny. Spodziewałam się tego. Przyznam,że nawet zaskoczyło mnie,że kierownictwo PIS poparło projekt. To było rewelacyjne posunięcie Kaczyńskiego. I chyba nie sądził,że tym samym rozłozył opozycję na łopatki.

   Najbardziej rozczarowana jestem tymi, którzy popierali czarne marsze, krzyczeli o średniowieczu, uważali się za nowoczesnych,światłych, wykształconych... a nie odważyli sie oddać głosu. I co najgorsze, nawet nie głosowali za ustawą, tylko ... Aj, ręce opadają. I tyle.
   ***
   Ja, obywatelka niezdecydowana już teraz wiem,że na PO i Nowoczesną na pewno nie zagłosuję. Przekonali mnie w zupełności.

   Usuń
  2. miało być "nie ma" - przepraszam

   Usuń
  3. Może tak przypomnę, że to minister tego rządu wezwał KE. Wcześniej jako opozycja donosili o sfałszowanych wyborach.
   DD, ja się zgadzam z Tobą na temat opozycji w kwestii głosowania obywatelskiego projektu, również mam niesmak, że niektórzy europosłowie głosowali za wdrożeniem sankcji. I to prawda, że wszelkie sankcje uderzą przede wszystkim w obywateli...Z drugiej strony...
   Twoje deklaracje na kogo nie zagłosujesz są przewidywalne, bo kiedyś napisałaś, że tak jak krytykowałaś poprzednią władzę, szczególnie ministrę edukacji, tak będziesz wytykać błędy obecnej. Przez dwa lata cisza, więc dawno uznałam, że obecne rządy są po Twojej myśli ;) Tak, że ta deklaracja akurat mnie nie dziwi.
   No i się różnimy w tych naszych zdziwieniach, bo dla mnie ruch Kaczyńskiego był przewidywalny i mogłam się założyć o życie jak zagłosuje ;)

   Ja jako obywatelka wiem na kogo nigdy nie głosowałam i nie zagłosuję. Na PIS. Tak, mam duży problem- dziś- na kogo głosować! Na szczęście w najbliższych wyborach mogę to zrobić na konkretnego człowieka, nie na partię, bo w mojej gminie będzie to jeszcze możliwe.

   Pozdrawiam :)

   Usuń
  4. "Może tak przypomnę, że to minister tego rządu wezwał KE. Wcześniej jako opozycja donosili o sfałszowanych wyborach". - Też czynili źle. Nie popieram takiego działania. Jak widać kto mieczem wojuje....

   " kiedyś napisałaś, że tak jak krytykowałaś poprzednią władzę, szczególnie ministrę edukacji, tak będziesz wytykać błędy obecnej. Przez dwa lata cisza" - bo pochłonęło mnie życie realne - praca zawodowa i rodzina, artykuły , prelekcje, szkolenia, wyjazdy... Ale, spokojnie, co się odwlecze, to nie uciecze. Mam zastrzeżenia i nie omieszkam się o nich napisać.

   "...różnimy w tych naszych zdziwieniach..." - mimo tego potrafimy rozmawiać, szanujemy się wzajemmnie. Serdeczności Roksano!

   Usuń
  5. Roksanno - bo wybory byly sfałszowane (sam byłem wiele razy członkiem komisji wyborczej i jej przewodnizacym) więc nie wierzę w 30% "pomyłek" i to ze wskazaniem na PSL...
   A to co robią eurokanalie liczące że "na bagnetach" KE wrócą do władzy i nadal będą mogli ukrywac swoje wałki, ka ienice i ambergoldy zasluguje na strzala w pysk!

   Usuń
  6. Czy Maciek właśnie napisał, że jako członek i przewodniczący komisji wyborczej fałszował wybory? :D

   Usuń
  7. Maciek wlaśnie napisał że Świechna ma krzywe nogi i włosy między palcami....
   Pasuje taki styl dyskusji?

   Usuń
 3. Pozwolisz, że tego nie skomentuję? Nie ma tylu brzydkich słów 🤐

  OdpowiedzUsuń
 4. Miałam właśnie "zabulgotać" na ten temat na blogu, ale Twoje "bulgotanie" wyczerpuje temat...;o)

  OdpowiedzUsuń
 5. Większość tzw. posłów jest w sejmie dla pozycji(immunitet) i diet(wielu z nich w wykonywanych czy wyuczonych zawodach) nie zarobiłoby takiej kasy. Nie rozumiem jak można być posłem i nie przeczytać ustawy, nad którą ma się głosować. To tak jakby być lekarzem, a nie umieć używać stetoskopu.

  OdpowiedzUsuń
 6. Spektakularne samorozstrzelanie się w kolana...
  Zastanawiam się czy Kaczyński aby w skrytości nie oplaca się Szetynie i Lubnauer?! ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, czy owak posunięcie taktyczne - baaardzo trafne.

   Usuń
 7. Wiesz... Już mi się nawet komentować nie chce. Po prostu nie chce. Tylko... boję się. O właśnie, boję się. Raz, że trochę o siebie (trochę tylko, jakoś dam radę chyba). Bardziej się boję o Szymona. O jego przyszłość w tym kraju. Jaka będzie. Albo czy skończy się tak, że będzie musiał uciec.

  A może mam się jednak cieszyć, że mimo wszystko jestem wciąż rażąco młodszy od głównej władzy w naszym kraju i mogę mieć nadzieję, że sytuacja jakoś "sama się" rozwiąże w sposób... ekhm... "naturalny"?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sama się nie rozwiąże. To jest pewne. Nadzieję mieć należy!

   Usuń
 8. Niestety część polityków to oportuniści - chcą się gdzieś załapać do roboty, nie ważne gdzie. Sposobem jest nieposiadanie wyraźnych przekonań, bo a nuż trzeba będzie się z Nowoczesnej ewakuować do PiSu. A czemu by nie? Że jedno to liberalizm, a drugie socjalizm? Nie ma znaczenia, jak się raz chlebka sejmowego skosztuje, trudno wrócić potem do sprzedaży pietruszki w Sycowie (więc się pani Becia starać musi, choćby miała śpiewać w kościele po godzinach). A to głosowanie było wyraziste światopoglądowo. Smutno. Nie wiem teraz na kogo głosować, bo na PiS nie zagłosuję nigdy. To partia, która dopieszcza kulturalne i intelektualne miernoty. Nie chcę iść z rasistami w tym samym pochodzie, nawet jeśli jest ich 10 i swoje transparenty rozwinęli z tyłu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Grypsera calkiem jak z Wyborczej...
   A rasiści to zdaje się w ultra liberalnej BBC bo coś ogłaszali ze poszukują NIEBIAŁYCH prezenterów...
   Ale ponieważ BBC to na pewno nie są miernoty kulturalne i intelektualne przto mozesz z nimi iść w jednym szeregu.

   Usuń
  2. Ojojojoj :).
   Dzisiaj tymczasem prokuratura nagle dostrzegła osoby, które w Marszu Niepodległości głosiły hasła faszystowskie. No jak to się mogło stać doprawdy, nikt tego nie wie. Przecież jeszcze nie tak dawno piosenka brzmiała "nic się nie stało". Ruchy tak dziarskie, że jak tak dalej pójdzie to nie będzie petard, gwizdów na kolejny 11 listopada, doprawdy nie wiem jak ja to przeżyję :).
   Pozdrawiam.

   Usuń
  3. To w końcu chodzi o "rasistów", "faszystów", "nazistów", "neohitlerowców", czy jeszcze kogoś innego?! Bo lyberalna propaganda wrzuca wszystkich do jednego wora, żeby tylko mieć więcej epitetów do opluwania przeciwników.
   A już skrajnym idiotyzmem (lub skur...syństwem) jest nazywanie ich "prawicą"!
   Tymczasem to taka sama skrajna lewica jak Zandbergi czy Nowackie, tyle że mniej szkodliwa, bo Basia i Adrian mają na sumieniach domaganie się prawa do zabijania nienarodzonych.

   Usuń
 9. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie oglądam telewizji, tylko ogólnie wiem, co się dzieje;
  szczegółów nie znam.
  Pozdrowienia :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Trochę polityki i od razu ruch w komentarzach, w jakimś sensie naprawdę lubię tę naszą polską przewidywalność :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czasami są za bardzo przewidywalni. Dlatego łatwo iich rozegrać. Pozdrawiam.

   Usuń
  2. Mój wpis odnosił się do komentujących tutaj i ogólnie w internetach :) Niemniej masz rację, DD.

   Usuń

Jeśli nie jesteś posiadaczem konta google+ wybierz "nazwa/adres url" i wpisz swój nick lub imię. Trochę tak głupio rozmawiać z Anonimem.