Jeśli wierzysz, że Ci się uda, że potrafisz, w większości wypadków rzeczywiście Ci się uda, to władza umysłu nad ciałem.

- Vernon Wolfe

środa, 31 lipca 2013

Najjaśniejsza telewizjo

Czasami mam wrażenie, że tym ludziom pracującym na wizji w telewizji ( nie nazwę ich dziennikarzami, ani prezenterami - nie zasługują) wydaje się, że są jedyną słuszną wyrocznią kształtującą jedyny słuszny światopogląd, a pospólstwo, czyli ciemny naród, ma przyjąć bezkrytyczne wszystko, co rzekną . Jeśli tak nie jest, na antenie pojawiają się szydercze teksty oraz  chichy i śmiechy.

Przykład dzisiejszy:

Pan: Mówiliśmy,że pogoda dzisiaj nie jest plażowa.
Pani: Bo nie jest.
( Wizja z monitoringu plaży we Władysławowie, g. 8:00 - ludzie w strojach plażowych zajmują dogodne miejsca i nie są to pojedyncze przypadki)
Pan: Zobacz, a najlepsze miejsca są wszystkie zajęte ( to o pasie plaży tuż przy brzegu morza)
Pani: Bo to jest nasze polskie piękno!
( śmiech pana i pani w telewizji)
28 komentarzy:

 1. Dlatego nie oglądam TV prawie wcale. Wybrane filmy jedynie. A TV śniadaniowa budzi w mnie agresję ;o), w zwiazku z tym, że moja bratowa zwykle zaczyna tak każdy dzień, bez względu na to czy idzie do pracy, czy przebywa U MNIE na urlopie, czy inni śpią, mają wolne, do pracy idą później, czy dotarli do domu o 2 w nocy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ot nałogowy telemaniak i tyle - z tej Twojej bratowej.

   Usuń
 2. Mam niewiele czasu na oglądanie telewizji. Czasami przeglądam program i zaznaczam sobie pozycje, które chciałabym obejrzeć. Gadające głowy mnie irytują, więc odpuszczam. Miłego dnia Dorotko.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy to naprawdę najgorszy tekst jaki słyszałaś w telewizji?!
  B.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To tylko przykład z ostatniej chwili. Myślałam ,że zauważyłaś?

   Usuń
 4. Naprawdę niewiele oglądam TV i widzę że mam rację :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czasem mam wrażenie, że ludzi z tego "wielkiego świata" uważają się za lepszych od całej reszty i uzurpują sobie prawa do oceny tej właśnie reszty. Od pewnego czasu bardzo ograniczam oglądanie różnych programów na żywca, są strasznie tendencyjne. Zawsze wydawało mi się, że dziennikarz jest od przekazywania wiadomości a nie kreowania opinii

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mylisz się! W dzisiejszych czasach dziennikarz jest od kreowania siebie i swoich opinii bądź opinii, jakie każą mu kreować.

   Usuń
 6. Telewizji nie warto oglądać, sączy jedynie papkę zatruwająca ludzi:) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Coraz więcej tej papki. Zaczyna nawet śmierdzieć.

   Usuń
 7. staram się nie oglądać wiadomości, bo razi mnie poziom dzisiejszego dziennikarstwa, a właściwie jego brak. nie dość, że nie mają nic ciekawego do powiedzenia, to braki w języku ojczystym aż rażą. najbardziej mnie denerwuje, kiedy z małego wydarzenia robią szoł i rozdmuchują do wielkości katastrofy, natomiast, kiedy dochodzi do jakiegoś wypadku, zwykły dziennikarz lansuje się w sposób odrażający. i te w kółko powtarzane zwroty, tworzenie nowych wyrazów, jakich język polski nigdy nie znał. okropność.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W pełni podzielam Twoją opinię. Najgorsze,że IM się wydaje,że wszystkim to odpowiada. Liczy się tylko oglądalność. A ja zastanawiam się, jak oni to sprawdzają?

   Usuń
 8. ... najlepiej ponoć sprzedaje się tandeta, więc tandety w TV coraz więcej...przykre acz prawdziwe...
  Serdeczności:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hm... pewnie znowu masz rację. Pozdrawiam.

   Usuń
 9. Ooooo DD ! Widzę, że oboje pałamy miłością do mediów. Znasz moje podejście do dziennikarzyn, dlatego ograniczę swój komentarz. Wiesz co, najśmieszniejsze jest to, że te gnoje czują się nadludźmi. Uważają się za lepszych od nas. Dziennikarstwo w obecnym wydaniu, to plugawa i zakłamana profesja - niestety. Narka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam podobne odczucia. I nie ma zamiaru się z tym godzić.

   Usuń
 10. Jakie to szczęście że nie oglądam telewizji...
  Nominowałam Cię, bo zaglądam tutaj tak często, że wstyd Ci tego nie wynagrodzić
  Zapraszam do siebie
  http://eksperyment-przemijania.blog.onet.pl/

  OdpowiedzUsuń
 11. Jeśli chodzi o telewizję w ogóle, to moim zdaniem najgorsze jest to, że okazuje się skutecznym narzędziem do masowej produkcji leniwych ignorantów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Posunę się dalej - jest masowym narzędziem do prania mózgów.

   Usuń
 12. Dlatego cieszę się, że nie mamy z Panem Poślubionym telewizora w domu! O!

  OdpowiedzUsuń
 13. Uodporniłam się na bzdury "płynące" z ekranu. Przełykam jakoś tę papkę, jak płetwal błękitny planktonową zupę, w celu uzyskania informacji na dany dzień. Potworki słownie i udziwnienia "dziennikarzy" już mnie nie ruszają. Większość audycji w TV też mam w nosie. Najczęściej oglądam Discovery i temu podobne programy. Książka moim przyjacielem jest!
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety, ja nie potrafię się uodpornić. Organizm jakiś taki oporny na szczepionki i ciągle się wkurzam. Ostatnio dałam sobie wolne od TV. Po wolnym od razu drgawek dostałam. Ach!!!

   Usuń
 14. Też niewiele ogladam telewizji. Zwłaszcza teraz, latem traktuję ją przewaznie jako usypiacz. Dobrze to robi na wytłumienie mysli i nieszkodliwą otuline dla zmęczonych całym dniem zwojów nerwowych. Nie zdąże sie niczym zdenerwować co tam plotą i już smacznie śpię.
  Miłego dnia Dorotko!:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szczęściara! Ja tak nie umiem. Zawsze mnie coś zainteresuje i zirytuje!

   Usuń

Jeśli nie jesteś posiadaczem konta google+ wybierz "nazwa/adres url" i wpisz swój nick lub imię. Trochę tak głupio rozmawiać z Anonimem.