Jeśli wierzysz, że Ci się uda, że potrafisz, w większości wypadków rzeczywiście Ci się uda, to władza umysłu nad ciałem.

- Vernon Wolfe

piątek, 23 stycznia 2015

Szczurek na tapecie

Przeglądałam wiadomości i co zobaczyłam? Zobaczyłam tytuł, który mnie ogromnie zaciekawił: "Minister Szczurek ma dość przedsiębiorców...."
Ooooo - pomyślałam. Minister finansów ma dość przedsiębiorców.... Jakieś jaja chyba?
Sięgnęłam do artykułu i...
Ha! To się nazywa pomyślunek. Niewygodnych należy się pozbyć z rady. Zatem z projektu ustawy o radzie oceniającej, czy firmy unikają podatków MINISTER NASZEGO KOCHANEGO WYJATKOWO POKOJOWO NASTAWIONEGO DO WSZYSTKICH RZĄDU wykreślił zapis o miejscu dla przedstawiciela przedsiębiorców. Ponadto dołożył zapis,że obwiniony przedsiębiorca nie będzie miał prawa zaskarżenia do sądu niekorzystnej dla niego opinii owej rady! Wszak rada jest przecież NIEOMYLNA!
To się nazywa wolność  w kraju zarządzanym przez NASZĄ KOCHANĄ NIEOMYLNĄ WŁADZĘ.

***
Zaczynam się już bać tej nieomylnej władzy: komornik zbiera ciągnik człowiekowi za długi sąsiada,ciągnik sprzedaje, a ukarany zostaje jedynie zwolnieniem. Dalej,poszkodowany teraz MA PRAWO napisać pisma ( zapewne niejedno)  o odszkodowanie ( sam pewnie w labiryncie przepisów nie da rady, więc musi wynająć prawnika)...... ; tracić własne pieniądze i czas.
Ale! Ach! Szkoda słów. ALE PRZECIEŻ NIC SIĘ NIE STAŁO!50 komentarzy:

 1. Czy dalej się dziwisz, że tyle milionów Polaków (nie, nie 2 albo 3, jak podają polskie media) woli żyć i pracować poza granicami własnego kraju?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wcale się nie dziwię, że wyjeżdżają!
   Dziwię się tylko tym, którzy nadal popierają tę fatalną władzę.

   Usuń
  2. Popierają ci, którzy mają w tym swój interes. Jak się przyjrzysz frekwencji na wyborach i liczbom pod którymi się kryją wszelakiej maści urzędnicy na różnych szczeblach i inne grupy spektakularnych nacisków, To cyferki zaczynają się zgadzać. A jak coś się nie podoba już większej grupie ludzi, bo im po zapłaceniu rachunków zaczyna brakować na chleb, to się fałszuje wybory i dalej się hula bezkarnie.

   Usuń
  3. Ręce opadają z bezsilności. Dosłownie, ręce opadają. Ale cały czas wierzę,że jednak nastąpi jakieś przebudzenie.

   Usuń
 2. czy ,,zamordyzm" to nie stosowna nazwa niektórych wyczynów MĄDRYCH GŁÓW? Dojdzie do tego że ,,święte i nie omylne krowy" zeżrą tych co to je wymyślili .
  Komornicy ( są wyjątki) i gro urzędasów ( są wyjątki) szaleją bezkarnie

  Dośka do DD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szaleją, bo MY - SPOŁECZEŃSTWO dajemy pełne przyzwolenie.

   Usuń
  2. oczywiście że Masz rację , ale gdybym łbem w mur waliła z okrzykiem : ,,nie wyrażam zgody na..." to i tak odwłok blady i tak.
   pozostaje głośne mówienie i reagowanie na małe społeczne problemy

   Dośka do DD

   Usuń
  3. Tak... Tylko to pozostaje. Jednakze marny z tego pożytek. Kiedy grupa ludzi się solidarnie łączy i rozpoczyna walkę z NIEOMYLNĄ, nasze niezwykle obiektywne media natychmiast pranie mózgu reszcie społeczeństwa robią i.... i dzielą, kłócą, jątrzą, mydlą..... SKUTECZNIE, niestety.

   Usuń
 3. Do poprzedniego wątku:
  Ależ następuje to przebudzenie! Wiesz jak się objawia? Paszport w dłoń! I to nie tylko młodzi, po studiach. Wśród moich znajomych dzieciaki już przed studiami to planują. Wyjeżdża mnóstwo ludzi starszych również, takich około pięćdziesiątki i więcej - mają dosyć tej wiecznej szarpaniny o wszystko, w zwykłym normalnym życiu. Kto ma się przebudzić? No kto? Spróbuj znaleźć jakiegoś dobrego fachowca w jakimkolwiek zawodzie. Nie ma, albo trafia się bardzo rzadko. Wiesz gdzie pracują i żyją? No właśnie....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zostało nas jeszcze ponad 38 milionów. Może znajdzie się ktoś, to poprowadzi do odrodzenia. Róża, bardzo chcę w to wierzyć, bo kocham ten kraj.

   Usuń
  2. Nie, nie zostało, to Ty się obudź ze swoich marzeń i ideałów. Czasy Wallenrodów i Mickiewiczów to przeszłość. Teraz nie prowadzi się powstań i wojen. A raczej prowadzi, tylko na imię im ekonomia.

   Usuń
  3. Prawdę rzeczesz. Oj, prawdę.

   Usuń
 4. Swoja droga, jakim cudem sprzedany w wyniku przestepstwa traktor, nie moze byc nabywcy natychmiast odebrany? Gdybym ja kupila kradzione auto, odebrano by mi je, a moze nawet oskarzono o nieumaslne paserstwo. Tymczasem ukradziony przez komornika traktor jest nie do odzyskania? Kto go kupil, ze mu zabrac nie mozna?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A, właśnie. Też się nad tym zastanawiam. W głowie mi się nie mieści, jak można wejść na czyjąś posesję i zabrać ciągnik, bo sąsiad ma długi??????
   NIE ROZUMIEM. PO PROSTU NIE ROZUMIEM. CHORE PRAWO!
   ŚMIEJĄ SIĘ Z PANI OGÓREK,ŻE PRAWO CHCE ZMIENIAĆ.

   Usuń
  2. DD, śmieją się, nie dlatego, że uważają, że prawo jest dobre, tylko z tego, że kandydatka na prezydenta powinna wiedzieć, że zmiana prawa nie leży w gestii prezydenta, i taka gadka to czysty populizm...Chcieć a móc to jednak różnica...

   Usuń
  3. Roksano - jeszcze "filipińczyk' obiecywal dzialania za pomoca "inicjatyw ustawodawczych". Więc prezydent moze stosunkowo wiele - jesli chce...

   Usuń
  4. I pod warunkiem,że wie, ile może!

   Usuń
 5. Nie oglądam kabaretów..bo i po co..wystarcz obejrzeć wiadomości!!!!! Jak kura wyszła na jezdnię a właścicielka dostała mandat!!!! Powinni kurę ukarać i wsadzić do paki!!!!! Facet wyciął drzewo na działce sąsiada...bo pomylił działki(wycinka bez zezwolenia!!!!)natomiast Babince ktoś wyciął(ukradł) drzewo na jej posesji.....no to łup 4 tysiące kary :-((((( Takie rzeczy spotykają ludzi uczciwych i niewinnych!!!!!!!!!!!! pozdrowionka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pytam - dlaczego?
   Dlaczego się na to godzimy?

   Usuń
 6. Świetnie to minister wymyślił...
  No normalnie ręce mi opadły ?????

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Krysiu, oni uważają,że wszystko mogą.

   Usuń
 7. Nie przez przypadek egzamin na wszelkie aplikacje jest bardzo trudny i zdają go przede wszystkim dzieci adwokatów, komorników itp. Wszak nieomylność przekazuje się w genach, a kancelarie w spadku.Natomiast nieomylnych prezydentów, premierów, posłów wybieramy sobie sami. Nostra culpa?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jejku, jejku! Prawda!!!!

   Usuń
  2. Dziewczyny faktycznie jest tak, ale...Mojej Tuśki koleżanka w ( DM) skończyła prawo dostała się do kancelarii bez żadnych koncesji i prawników w genach, robi też aplikacje...Trzeba być dobrym, wtedy praca jest....Więc można...

   Usuń
  3. Miała szczęście dziewczyna! Po prostu miała szczęście!

   Usuń
 8. A tak czytam sobie i juz nawet przestalam sie irytowac z okazji sytuacji i wyczynow, bo i po co komu moja irytacja? Mnie tym bardziej zbedna. Ale pusty smiech tez nie pomaga. Czasem zadaje pytanie ktore w Pl jest juz pytaniem retorycznym:
  czy sa granice absurdu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam wrażenie,że ciągle się przesuwają do przodu!

   Usuń
  2. Np co Ty? Dawno zanikły!

   Usuń
 9. Ja osobiście przestałam czytać.
  Robie to co mogę, na inne sprawy nie mam wpływu.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie, dlaczego nie mamy wpływu? Powinniśmy mieć wpływ. Przecież ci ludzie są przez nas wybrani. Wkrótce wybory, a oni sa pewni wygranej, dlatego z taką arogancją traktują lud ciemny zwany społeczeństwem polskim. Patrz, jak wyoskie mają słupki poparcia.

   Usuń
 10. Ręce opadają:ja już przestałam oglądać wiadomości bo moje ciśnienie tego nie wytrzymuje:)))Pozdrawiam serdecznie i pozytywnych informacji życzę:)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chciałabym, ale teraz nowy wątek rozkręcają. Widać, Schetyna do odstarzału,

   Usuń
 11. szczur z loch ness24 stycznia 2015 05:08

  Od czasu gdy powołano Polską Radę Języka Migowego, w skład której nie weszła ani jedna osoba z dysfunkcja słuchu nic mnie już nie zdziwi.
  Serdeczności z Loch Ness :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I mnie też nie powinno, ale wciąż się dziwuję. Taka już chyba moja natura!

   Usuń
 12. Pol Pot, przywódca Czerwonych Khmerów, w wyniku różnych przedziwnych zdarzeń w 1975 r. został dyktatorem Kambodży, ale pragnął być królem. W krótkim czasie 2-3 lat jego siepacze szpadlami i motykami zmniejszyli zaludnienie stolicy z 2,7 mln. mieszkańców do 23 tysięcy. Wyludnione fabryki, biura i urzędy zaorano i posadzono trawę. Niestety świat uznał to za ludobójstwo.
  My, na szczęście, w wyniku "transformacji" systemowej straciliśmy "tylko: ok. 260 tys. samobójców, ale gdyby przyjrzeć się ich motywom ... to można dostrzec, że to byli ci, którzy nie dali rady wyjechać. Nie jest źle, mogło być gorzej ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I byle do przodu! Jakoś to będzie!

   Usuń
 13. Mnie już nic nie zdziwi. Chociaż....
  :)))

  OdpowiedzUsuń
 14. Witaj :)
  U nas prawo jest od dawna "koślawe", niestety, zawsze na korzyść tych bogatych.
  Cieplutko pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja chcę żyć w państwie, gdzie [rawo takie samo dla wszystkich!

   Usuń
  2. Koślawe? Ono dawno się przewróciło! Do góry nogami się przewróciło! Teraz przyjedzie ten złodziejski komornik, traktorem zabranym rolnikowi i skosi nawet te sterczące nogi przewróconego prawa! Zostanie tylko wielka, gruba, nieruchawa buła, nikomu niepotrzebna!
   Pa:)

   Usuń
  3. Będę optymistka i napomknę: może ktoś podniesie.....????????

   Usuń
 15. Już wczoraj czytałam Twój post, ale że nie znałam sprawy, to się nie wypowiadałam. Dziś poszukałam informacji na ten temat i wyczytałam: "Minister finansów zmienił zdanie i z projektu ustawy o radzie oceniającej, czy firmy unikają podatków wykreślił zapis o miejscu dla przedstawiciela przedsiębiorców".
  Jako że nie znam się na finansach, to też nie wypowiem się na temat ministra. Widocznie miał jakieś powody, bo przedsiębiorcy kombinują, jakby uniknąć płacenia podatków.
  Co do nieuczciwego komornika, to świństwo, ale to już nie pierwszy raz komornicy robią takie numery i odbierają mienie nie tym dłużnikom, którym trzeba.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taak.... i dlatego odbIera się im prawo odwołania od nieprzychylnej opinii NIEOMYLNEJ WSZECHWIEDZĄCEJ rady.....

   Usuń
 16. Nominuj więcej " tych gąsek " .... może odlecą i nie wrócą :)))))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A może je ktoś tam po drodze upoluje..... Hi, hi, hi,....

   Usuń
 17. Myślałam, ze po aferze U.S. a p.Kluską, już więcej takich "kwiatków nie będzie, ale gdy urzędnicy wciąż są "nieomylni" i w swej nieomylności bezkarni, to wciąż gnębią uczciwych przedsiębiorców mimo korzystnych dla nich wyroków sądu...Prezydent Komorowski stworzył przepis, że wszelkie wątpliwości mają być rozstrzygane na korzyść podatnika. Pytanie tylko kiedy to trafi do sejmu, a potem wejdzie w życie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak widać przepis nie bardzo odpowiada NASZEJ KOCHANEJ NIEOMYLNEJ WSZECHWIEDZĄCEJ WŁADZY. Dlatego propozycja utknęła gdzieś w biurokratycznej maszynie. Prezydentowi też nie zależy, bo się nie upomina. I w ten sposób wilk syty i owca cała!

   Usuń
 18. A co się dziwicie?
  jawne jaja nad urną, jawne plucie w oczy obywatelom (dziesiątki tysięcy list z podpisami w sprawie projektów ustaw, z setkami tysięcy podpisów, trafia na przemiał bo gnoje wiedzą swoje i co... nadal nie brak durniów głosujących na nich, nadal można w mendiach bezkarnie łgać i mataczyć bo naród ogłupiony goebbelsoidalną propaganda i tak zagłosuje po ich myśli.. a jak nie zagłosuje... no to sędzia sądu najwyższego i tak orzeknie z palca, sufitu i powietrza że wybory na pewno nie zostały sfałszowane!

  Ps. Wiecie gdyby Goebbels dysponował taką TV jaką dysponuje Platforma to Niemcy NIGDY nie dowiedzieli by sie że przegrali wojnę!

  OdpowiedzUsuń

Jeśli nie jesteś posiadaczem konta google+ wybierz "nazwa/adres url" i wpisz swój nick lub imię. Trochę tak głupio rozmawiać z Anonimem.