Jeśli wierzysz, że Ci się uda, że potrafisz, w większości wypadków rzeczywiście Ci się uda, to władza umysłu nad ciałem.

- Vernon Wolfe

piątek, 3 sierpnia 2018

Portofino

Portofino, to jedno z najsłynniejszych miasteczek na włoskiej riwierze. Popularność swoją zawdzięcza celebrytom światowej sławy, gwiazdom filmowym, arystom i politykom. Uroki miasta sławi piosenka "Love in Portofino" - Andrea Bocelii
a tutaj polska wersja w wykonaniu Sławy Przybylskiej, słowa Agnieszka Osiecka.

Nic dziwnego,że koniecznie chciałam odwiedzić to miejsce. Nie wiem, co sobie wyobrażałam. Może miałam nadzieję,że spotkam jakąś gwiazdę... Że cykknę sobie z nią fotkę, że o autograf poproszę...Tak czy owak wystroiłam się inaczej niż na poprzednie wojaże. Wzięłam dodatkowo aparat  i ...

I doznałam prawdziwego szoku.

Miasteczko wcale nie jest piękniejsze od innych miasteczek. Różni się tym,że gromadzi prawdziwe tłumy. A w takiej ciżbie , to nawet zdjęcia porządnego zrobić nie możesz. Poza tym ceny bajońskie. Za godzinę postoju na parkingu 5, 50 E. W kawiarniach również- ceny dostosowane do możliwości bogatych gości.
Port niewielki i w porównaniu z Lerici , taki sobie. Jedynie można było podziwiać jachty milonerów.
W Portofino są również sklepy najdroższych światowych domów mody.
Studzienki ściekowe są barzdziej ozdobne, dodałabym - ekskluzywne.

Gwiazdy żadnej nie spotkałam. Zawiedziona, jak najszybciej chciałam opuścić to miasto. Tak też zrobiliśmy. Z Portofino pojechaliśmy do pobliskiej Santa Margharity. Tam na początku wynajęłam mieszkanie. Z Santa Margharity zrezygnowaliśmy na rzecz Lerici. Chciałam zobaczyć , co straciliśmy. Ale o tym w następnym poście.

8 komentarzy:

 1. Jak pięknie!
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Może właśnie każdy podążał za legendą i stąd te tłumy?
  Gdy zwiedza się coraz więcej i coraz dalej to już chyba coraz mniejszy zachwyt?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak się właśnie dzieje. Też uległam reklamie.

   Usuń
 3. Jak przybyła taka Gwiazda jak Ty, to inne wyblakły i się pochowały !! ;o)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A, wiesz,że nawet pomyśłam o tym? Hi, hi, hi...

   Usuń
 4. Dorota jak ja ci zazdroszczę ...nawet nie wiesz

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tego typu podróżowanie jest fascynujące. Jadę tam, gdzie chcę i jestem tak długo, jak chcę. Poznajesz kraj od kuchni i odkrywasz to, czego nie napisali w przewodnikach.

   Usuń

Jeśli nie jesteś posiadaczem konta google+ wybierz "nazwa/adres url" i wpisz swój nick lub imię. Trochę tak głupio rozmawiać z Anonimem.