Jeśli wierzysz, że Ci się uda, że potrafisz, w większości wypadków rzeczywiście Ci się uda, to władza umysłu nad ciałem.

- Vernon Wolfe

niedziela, 22 listopada 2015

Takie listopadowe gadanie o treźniejszości i przepowiedniach przyszłości

Listopadowa pogoda osłabia mnie. Ciemno, szaro, buro ponuro. Telewizji nie mogę już oglądać - mdli mnie od tych wiadomości i na siłę wciskania mi kitu. Najpierw burza, lament, nikt nie jedzie na Maltę. Potem cisza. A na tym szczecie UE zaproponowała państwom Afryki, aby  z powrotem przyjęli swoich, a UE im jeszcze za to zapłaci i godziwie będzie wspomagać. Państwa Afryki odmówiły - wzięliście, to teraz się martwcie - my tego kłopotu nie chcemy. W mediach cisza, bo czym tutaj się chwalić - własną głupotą i naiwnością?

Trzeba szybko odwrócić uwagę i mamy zamach na TK. O mateczko, to dopiero sensacja. Gdyby nie pośpieszne działanie PO na odchodne, pewnie tematu by nie było. A z drugiej strony TK nie jest dla mnie bezwarunkowym autorytetem. Wystarczy prześledzić niektóre orzeczenia. Tak, czy owak zawsze na rękę władzy. Wszak sprawiedliwość musi być zawsze po właściwej stronie.

Dalej, zamach na niezawisłe sądy - niezwisłe chyba tylko z nazwy. Tak, czy owak ,sprawiedliwe nie są. Mamy prawo dla wybranych i dla reszty głupiego luda.

Przestanę czytać prasę, bo tylko się złoszczę poziomem i tematyką. Czy ci wszyscy dziennikarze uważają nas, czytelników za imbecyli?
Pracują w pocie czoła, jak mróweczki, aby ośmieszyć, nastraszyć i co? I g****no! Poparcie dla znienawidzonych nie maleje.

Na pana Petru już patrzeć nie mogę. Wszędzie on. Lansuje się kolejną gwiazdę, znawcę wszystkiego, nie...

Powiedziałam STOP.

Wówczas przypomniały mi się wydarzenia sprzed wielu lat. Byłam wówczas podlotkiem, Miałam może 11, a może 12 lat. Po okolicy krążył tekst pewnej przepowiedni. Nie było ksero, więc, aby go powielić, trzeba było przepisać. Dostałam przydział na przepisanie części tegoż tekstu . Pewnie dlatego ten fragment zapamiętałam. Było tam o wielkiej fali, która zaleje Europę zachodnią. Niemcy Holandia i Belgia znikną z map świata. Zniknie też Szwecja i Norwegia. Polskę Maryja płaszczem okryje. Dlaczego to zapamiętałam? Bo zupełnie nie mogłam sobie tego wyobrazić. Fala, to oczywiście była dla mnie fala morska. Mieszkamy nad morzem , więc.... Jak to możliwe,że Niemcy zostaną zatopione, a Polsce nic się nie stanie. Długo analizowałam mapę i stwierdziłam,że to jest niemożliwe.
Teraz widzę taką możliwość. Już zalała Europę fala, która za kilka lat może faktycznie zmieść niektóre państwa i narodowości z map świata. Czyżby przepowiednia zaczynała się sprawdzać?
A było tam jeszcze o straszliwej III wojnie światowej. Same straszne rzeczy. Jedynie o Polsce dobrze napisane, chociaż kilka zdań zaledwie, co dawało nadzieję.

Ojciec Klimuszko miał taką wizję:
„Widziałem żołnierzy przeprawiających się przez morze na takich małych, okrągłych stateczkach, ale po twarzach widać było, że to nie Europejczycy. Widziałem domy walące się i dzieci włoskie, które płakały. To wyglądało jak atak niewiernych na Europę. Wydaje mi się, że jakaś wielka tragedia spotka Włochy. Część buta włoskiego znajdzie się pod wodą. Wulkan albo trzęsienie ziemi ? Widziałem sceny jak po wielkim kataklizmie. To było straszne”.

Zajrzałam do różnych przepowiedni. Niemal wszystkie są dołujące, ale w miarę optymistyczne dla Polski. Najbardziej podobają mi się wizje ojca Klimuszko i je przytoczę:

"Kraj ten oczekuje lata świetności. Jest to obecnie szczęśliwe miejsce. Gdybym miał się drugi raz narodzić, chciałbym przyjść na świat tylko w Polsce. Niech Polacy z całego świata wracają nad Wisłę. Tu się im nic nie stanie”.
„Polska będzie źródłem nowego prawa na świecie, zostanie tak uhonorowana wysoko, jak żaden kraj w Europie (…) Polsce będą się kłaniać narody Europy. Widzę mapę Europy, widzę orła polskiego w koronie. Polska jaśnieje jak słońce i blask ten pada naokoło. Do nas będą przyjeżdżać inni, aby żyć tutaj i szczycić się tym”.

A teraz kilka zdań z wizji Teresy Neumann - niemieckiej stygmatyczki (1890 - 1962)

 „Wy Polacy macie do nas Niemców żal, bośmy was skrzywdzili. Macie rację. Ale przez to wyście już wszystko odpokutowali. Na nas, Niemców, przyjdzie jeszcze pokuta. Wy możecie czuć się spokojni. (…) Za wami wstawia się Czarna Madonna, która będzie chodzić po ziemiach polskich. Wam się już złego nie stanie”.

I tym oto optymistycznym akcentem kończę dzisiejszy post.


19 komentarzy:

 1. Uhum, wszyscy znikną, tylko my nie. Otworzymy Auschwitz i będziem palić w piecu.
  Co tu jeszcze można dodać do tego optymizmu? :////

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ty na pewno znikniesz z takim podejściem. Wypuść trochę pary, bo pękniesz! Wyluzuj!

   Usuń
  2. Póki co to muzułmanie pal ludzi żywcem czy to miotaczami ognia jak w "Państwie Islamskim", czy w piecach cegielnianych, lub oblewając benzyną jak w Pakistanie...
   Mam nadzieję ze nie zepsułem Ci dobrego samopoczucia Cyniu?

   Usuń
 2. Taaa, narod wybrany. Zydzi zreszta twierdza tak samo.
  Kto wiec tak naprawde wybranym jest?
  Pozostaje nadzieja na cud, bo ani broni, ani planu na antyterroryzm Polska nie ma.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wybrany, czy nie w tej czarnej wizji brzmi optymistycznie.
   "bo ani broni, ani planu na antyterroryzm Polska nie ma." - a skąd wiesz?
   Nam mówili (poprzednia ekipa) ,że nie mamy się czego obawiać.
   A do wszelkich przepowiedni - z lekkim przymrużeniem oka.

   Usuń
 3. Poparcie dla znienawidzonych nie maleje? Po tym co wyprawiają? Po tym jaki skład ma nasz rząd? Skąd się biorą ci popierający? Nie do pojęcia.
  Ciężko dopatrzeć się optymizmu, chyba, że we wróżbach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A tak konkretniej to jakie masz zastrzeżenia. Czekam na konkret, nie na pitolenie typu "wicie rozumicie, one som takie, no nie tego..."

   Usuń
 4. Nawet największej fance Prezesa i PiSu się ulało- nie wytrzymała na to, co obecnie "wszechmogący zbawiciel" wyprawia.
  Może i Petru się/jego lansuje, ale facet gada z sensem i merytorycznie, punktując rządzących, bo od tego jest opozycja.
  I wiesz, co to za argument, że jak jedni coś zrobili naginając prawo, to drudzy mogą to naprawiać jeszcze mocniej naginając albo wręcz łamiąc? To są te standardy o których tak głośno krzyczeli w kampanii?

  Każdą przepowiednię można różnie zinterpretować, mniej lub bardziej dopasować do zaistniałych okoliczności...
  No wieje tym optymizmem, że aż strach się bać ;) Ale cieszę się, że choć w Tobie on jest :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Liczę domorosła prawniczko że wytłumaczysz nam na czym polega owo "złamanie prawa" przez PiS?

   A Petru niczego nie punktuje, bo gada same okrągłe farmazony, unikając jak ognia jakiegokolwiek konkretu.

   Usuń
 5. Do przepowiedni i do prania mózgów przez media podchodzę z dystansem. Dzięki temu uodporniłam się. A.... bardziej przeszkadza mi kwik i lament mających jedyniesłusznąrację, niźli działalność "zbawiciela" .Ocenię ją po rezultatach. A na efekty przyjdzie jeszcze trochę poczekać! Mam nadzieję,że będzie dobrze.

  OdpowiedzUsuń
 6. Paradoksalnie, Polska może być "ostoją" narodów w Europie. A może nie dzieje się to już teraz dlatego, że stale się deprecjonujemy? Gdy rozmawiam z obcokrajowcami z tej "cudnej" Europy zachodniej, wszyscy są dumni ze swojego kraju ; choć przeklinają swój rząd! Np. wiekszość Francuzów, z którymi rozmawiałam oraz ich znajomych, uważa obecnego prezydenta za idiotę, a podatki za zbyt wysokie.
  A czego zazdrościć Niemcom? Nie chciałabym tam mieszkać, choćby mi płacili!
  Zacznijmy dobrze wypowiadać się o naszym kraju; nie mówię, że o wspaniałomyślności rządzących, ale znajdźmy plusy życia tu a uważam, że jest 1 przeważający nad wszystkimi innymi: bezpieczeństwo, które tamte kraje utraciły.
  Kurczę, muszę o tym napisać. Bardzo dobrze, że poruszyłaś tę kwestię,
  co się tyczy kwestii wiary,coraz więcej osób w Polsce (naprawdę można mi uwierzyć w tej kwestii) szuka prawdziwego, żywego Boga w postaci Jezusa i On staje się ich siłą napędową na co dzień, tak że śmiem powiedzieć, że jest nadzieja i to nie ta "licha, marna" ale "ta niezłomna" ;) I dedykuję : https://www.youtube.com/watch?v=3tOZvDO1iSk
  Pozdrawiam ciepło wszystkich!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Iwonko, ślicznie dziękuję za ten komentarz.

   Usuń
 7. jesooo pamiętam te przepowiednie ))))
  a Petru lubię ))) mądry facet i przystojny, no i niechybnie zrobi karierę ... ekh szkoda go)))

  t.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kariera pana P będzie szybka, ale krótka. Gra w swoją grę ma swoich regułach. Dla Ciebie i dla mnie nic dobrego z tego nie wyniknie, chyba,że .... że założymy własne interesy! Zwykle grabie grabią do siebie.

   Usuń
  2. No tak jesteś T dowodem na to że [prawa wyborcze dla kobiet to był błąd!
   Głosowały na Kwaśniewskiego bo był "taki przystojny w tej niebieskiej koszuli" a teraz to samo o Petru...

   Usuń
 8. Ojej, ale mrocznie i proroczo się u Ciebie zrobiło. ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Zacznijmy rzeczy nazywać po imieniu (stop z językiem "równościowym" czy "politycznie poprawnym") to nie są żadni "imigranci" ani "uchodźcy" to zorganizowana fala OSADNIKÓW.
  Kolonizują Europę, zakładają tu swoje małe (najpierw) getta, potem dzielnice w których obowiązują ich prawa a nawet policja boi się tam interweniować a jak jada to... samochodami pancernymi!

  OdpowiedzUsuń

Jeśli nie jesteś posiadaczem konta google+ wybierz "nazwa/adres url" i wpisz swój nick lub imię. Trochę tak głupio rozmawiać z Anonimem.