Jeśli wierzysz, że Ci się uda, że potrafisz, w większości wypadków rzeczywiście Ci się uda, to władza umysłu nad ciałem.

- Vernon Wolfe

niedziela, 15 listopada 2015

Starcie cywilizacji

Mroczne Anioły.jpg
źródło
Wyleciały anioły śmierci z nieba. Latają nad światem i ....


"Jest anioł śmierci, co w godzinie 
Owej, gdy człowiek w mękach kona, 
Bierze nas w mocne swe ramiona, 
Lecz uścisk chłodny to jedynie, 
A jego postać trwogę budzi 
W oczach bezsilnych ofiar, ludzi, 
I wówczas wstrząsa ciałem drżenie. 
Ach, ileż z bólem serc się wzbrania 
Ostatnie jemu oddać tchnienie! "

Michaił Lermontow


Czytam, oglądam, przeżywam.
Ostatnie wydarzenia z Paryża.


Dotknęło mnie boleśnie.  Wezbrała we mnie ogromna złość. Wezbrała we mnie ogromna złość na ową poprawność polityczną i tolerancję, która działa wyłącznie w jedną stronę.

Przeczytałam artykuł i zgadzam się z tym, co tam napisano. Zgadzam się również ze słowami Tomasza Otłowskiego:
"To jest starcie cywilizacji, z czego nie chcemy sobie zdać sprawy w imię poprawności politycznej - i dlatego przegrywamy".

Co jeszcze się musi wydarzyć? Ile zamachów jeszcze być musi, aby Europa w końcu przejrzała, aby logicznie pomyślała, aby skutecznie zaczęła działać?

Boję się.

"Znały anioła w owe lata 
Wszystkie odległe kraje świata. 
Z prochów powstało ludzkie ciało 
On, nieśmiertelny, wzgardą darzył, 
Błogosławione przyjście jego 
Niebiańską ciszą w krąg dyszało - 
Promieniem cichym w krąg się jarzył, 
Jakby północna gwiazda w biegu. 
Nieraz śmiertelnych wśród migotu 
Zwabiał, wiódł potem w raju wrota 
Dusz uwolnionych całe tłumy, 
Promienny szczęściem słusznej dumy. 
Czemuż dziś mrozi krew objęciem, 
A pocałunek jest przeklęciem?"

Michaił Lermontow
44 komentarze:

 1. To, że coś takiego musiało się wydarzyć było już pewne na wiele lat przed 2001 r. Tylko po co było tyle czakać i prowokować? Świat się zmienia, nawet islam się zmienia, tylko my stoimy w miejscu z tą pseudocywilizacją

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ano... prawda. Jesteśmy świadkami schyłku naszej cywilizacji. Tylko moich dzieci mi żal.

   Usuń
  2. Cywilizacja już dawno padła. :-D Kilka lat temu Sarkozy (mówi się, że za prywatny dług 200 mln. dol.) kazał zabić Kadafiego, bo martwi podobno mniej mówią. Sprzeciwów większych nie było, ale zanim zabito Kadafiego trzeba było zburzyć jego kraj. To przeszło gładko, bo odbyło się w atmosferze wojny jaką USA w imieniu Europy (!) wydała Bliskiemu Wschodowi. Dzisiaj w nocy w odwecie za to, że 8 bandytów zabiło 140 Francuzów Francja zburzyła syryjskie miasto Ar-Rakka, będące bazą ISIS. Ciąg dalszy nastąpi, a gdzieś na jego końcu USA i Rosja dogadają się pod stołem.
   Dzieci naszych żal to prawda, ale trzeba było o tym myśleć głosując na Kukiza, Korwina, i Kaczyńskiego. Chcieliśmy zmian to będziemy mieli, podobny scenariusz jest zarezerwowany dla nas i Ukrainy.
   Bliski Wschód to nie są zdarzenia ostatnich lat, tam wojna ekonomiczna, ideologiczna i militarna toczy się od wieków.

   Usuń
  3. Lepiej by było, gdyby głosowano na Millera?

   Usuń
  4. Lepiej by było, gdyby głosowano na Millera?

   Usuń
  5. Lepiej to może nie. Ale wtedy w rządzie by nie było ONR-owców. Od wczoraj TV pokazuje prowokacje w Limanowej, gdzie usiłuje się skłócić mieszkańców z Romami. Problem w tym, że jedni i drudzy nie wiedzą, że mają być skłóceni. Romów mamy ok. 70.00, Ukraińców ponoć 400.000, i to głównie rozczarowanych nami. Aż się prosi o jakąś prowokacyjkę.

   Andrzej Rawicz (Anzai)

   Usuń
  6. Nie czas teraz na wewnętrzne wojenki. Larum grają - inne problemy przed nami!

   Usuń
  7. No właśnie, gdy pewien wąsik dochodził do władzy nikomu nie przeszkadzały jego swastyki, bojówki i wewnętrzne wojenki, bo larum grali, ojczyzna była w potrzebie ... ekonomicznej. Potem było za późno.

   Usuń
  8. To co, wojenki trzeba toczyć między sobą? A może czas na jakąś współpracę. Wąsika na szczęście nie mamy.

   Usuń
  9. Pytałaś, czy lepiej by było za Millera? Więc odpowiedziałem, że w rządzie by nie było ONR-owców i neonazistów ... teraz weszli z Kukizem i PiSem i chcą wojenek. :)

   Usuń
  10. Andrzeju - nie do końca tak. W PiS żadnego ONRowca nie ma (zresztą bardziej się boje hunwejbinów od Zandberga, niż "faszystów" z ONR), z Kukizem do sejmu weszło trochę luda ale z różnych opcji i nie tyle by robić czystki etniczne, co by rozpierdasić dotychczasowy układ - w czym im kibicuje z całego serca i na pomoc moją mogą liczyć.

   Usuń
 2. O ile dobrze pamiętam, to właśnie tu, na Twoim blogu, zostałyśmy posądzone o ksenofobię. Ciekawe, czy dziś te same osoby wciąż myślą tak samo?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przestałyście być ksenofobkami z powodu 10 terrorystów?
   Tzn. teraz już chcecie przyjmować do siebie potrzebujących obcych, czy słowo ksenofobia zmieniło definicję?

   Usuń
  2. Cynia! Twoja naiwność jest rozbrajająca.

   Usuń
  3. Frau Be, jak widać myślą tak samo. Dopóki na własnej skórze nie doświadczą, zdania nie zmienią.

   Usuń
 3. Ach, ach, ach, ta poprawność. To ona wszystkiemu winna. Ale teraz już mamy moralne prawo pogrodzić wszystko płotami, wszędzie zrobić mury. Wtedy będzie pięknie, będzie ten faszyzm, który tak pięknie łączy, jak na marszu nieodległości. Polska dla Polaków, Polacy dla Polski. Amen.

  (i tylko nie umiemy odpowiedzieć, czemu to hasło z lat 30-tych z zamienioną Polską na Niemcy już nie było takie fajne. czemu, ach czemu? bo nie ma dżemu.)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nawet mi się nie chce dyskutować.

   Usuń
  2. Cynia nie bredź!
   Skąd ten faszyzm, czy Ty w ogóle wiesz co to faszyzm, czym się różni od nazizmu, czym jest nazizm, czym socjalizm itd? Z tego co widzę to nawijasz grepsami z Wybiórczej i Bezkrytycznej polityki. Płytkie to i naiwne.

   Usuń
 4. PS. Terroryści zabili tych ludzi. Ale to Twój strach DD, nie oni, zmieni Europę. Dzięki strachowi do rządów dojdą populiści. Ustawią mury, będą reglamentować dobra. Będzie niewolniczo, ale poczujesz się lepiej. W klatce jest przecież bezpiecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cynia, dobrze gadasz! A populisci juz doszli do wladzy, co najmniej w Polsce.

   Usuń
  2. A Wy kim jesteście?
   Aniu, na szczęście mieszkasz w Niemczech, więc ta "populistyczna władza " Ciebie nie dotyczy. Za kilkanaście lat będziecie mieli prawdziwy problem. Demokratyczne wybory wygra....
   Będą większością. Może już powinnaś zaopatrzyć się w burkę. Wtedy zatęsknisz za chrześcijaństwem i tą "władzą populistyczną".
   OBY SIĘ NIE SPRAWDZIŁO!

   Usuń
  3. Cynia, masz rację w klatce to dopiero będziemy. Taaaa, szybciej niż się komu wydaje.
   Wkrótce będziesz miała szansę zaprosić do swojej rodziny i otoczyć przyjaźnią i opieką rodzinę muzułmańską - zaadoptować. Już wyślij propozycję, bo 7 tys to niewiele. Może dla Ciebie zabraknąć.

   Usuń
  4. Póki co to STRACH rządzi lewactwem - nie strach przed obcymi ale strach przed współobywatelami, bo jak przestana się bać wyimaginowanych "populistów" (co za idiotyzm - nazywać "populistą kogoś kto głosi bardzo niepopularne hasła, że trzeba zaciskać pasa, bo żyjemy na koszt naszych dzieci i wnuków, że trzeba zachować suwerenność państwa, bo przyjdzie ktoś kto nam narzuci swoje prawa itd..)
   Ten strach zabija naszą cywilizacje a nie "strach" Doroty.

   Usuń
 5. Nie uważam,że mamy do czynienia ze starciem cywilizacji.Mamy problem z napływem bardzo dużej ilości ludzi,z której jakaś część wymaga pomocy.A terroryzm -to jeszcze inna sprawa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obejrzyj sobie ten film
   https://www.youtube.com/watch?v=44vzMNG2fZc

   Usuń
  2. Ale to JEST INNA CYWILIZACJA!!!

   Usuń
 6. Strach jest rzeczą ludzką.Argument o murach mocno chybiony,akurat Francja nie stawiała żadnych murów.A w czym populisci gorsi od nie populistów? Najważniejsze jest bezpieczeństwo obywateli.
  Ania

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ci nie populiści to nie są populistami? Tutaj bym polemizowała.
   Masz rację, najważniejsze jest bezpieczeństwo obywateli.

   Usuń
 7. Ja nie stawiam równości pomiędzy terrorystami a uchodźcami, bo ci też uciekają przed terrorem i islamem ze średniowiecza, którego nie akceptują, a którego wyznawcami są muzułmanie z Państwa Islamskiego.
  Atak na Francję był zapowiadany za jej ingerencje w Syrii.
  Tak, Europa ma ogromny problem, jak sobie poradzić z tak duża falą uchodźców, ale przede wszystkim, jak porazić sobie z ISIS. Im zależy na skłóconej, ksenofobicznej Europie. Znamiennym jest, że Francuzi, mimo tej tragedii, jakoś nagminnie nie mówią o nieprzyjmowaniu uchodźców, nie obwiniają nikogo oprócz terrorystów. Trzeba pamiętać o tych, którzy już od lat są w Europie, w naszym kraju - to oni tę nienawiść odczuwają od Polaków katolików.
  Tu nie o poprawność polityczną chodzi, bo albo się pomaga potrzebującym albo nie, albo reaguje się na konflikty zbrojne, które zagrażają albo zamyka się oczy a potem ze zdziwieniem otwiera, że konflikt stoi u naszych bram...Potrzebna jest spójna polityka całej UE, nie krótkowzroczna i doraźna, ale dalekosiężna...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Roksano, napisałaś:
   "Ja nie stawiam równości pomiędzy terrorystami a uchodźcami, bo ci też uciekają przed terrorem i islamem ze średniowiecza, którego nie akceptują, a którego wyznawcami są muzułmanie z Państwa Islamskiego. " - ilu ich jest? Czy wszyscy? Miliony uciekinierów nie są w stanie walczyć o ojczyznę i wolność? Dlaczego prą do Europy zachodniej, skoro uciekają tylko przed wojną i terrorem? Dlaczego nie pukają do bram Rosji, Chin?

   "Im zależy na skłóconej, ksenofobicznej Europie." - tutaj się w pełni zgadzam, dodam tylko określenie GŁUPIEJ EUROPIE.

   "Potrzebna jest spójna polityka całej UE, nie krótkowzroczna i doraźna, ale dalekosiężna..." - a tej polityki brak. dzięki temu obudzimy się z ręka w nocniku. Jakże chciałabym się mylić!
   Oni walczą u siebie i przyjechali tutaj również wszczynać wojny.
   Obejrzyj sobie ten reportaż emitowany przez TVP 1
   https://www.youtube.com/watch?v=GQnW6OEIgZY

   A to telewizja szwedzka:
   https://www.youtube.com/watch?v=RWTElIqG8z8

   Tutaj relacja ze Słowenii - tak zachowują się ci biedni uchodźcy uciekający przed wojną i terrorem:
   https://www.youtube.com/watch?v=vtQYTAsy7_s

   Usuń
  2. Widzisz, używając słowa "uchodźcy" mam na myśli tylko tych, którzy faktycznie nimi są. Nie migrantów zarobkowych.
   I dostrzegam problem, jak w tej sytuacji mamy sobie poradzić z ich weryfikacją- to jest zadanie naszych władz i władz europejskich, by zapewnić bezpieczeństwo.

   Usuń
  3. To prawda, tylko z tego , co obserwujemy władze europejskie mają poważny problem, gdyż rzetelna weryfikacja kłoci się z ową poprawnością polityczną i strachem przed oskarżeniami o rasizm i ksenofobię.

   Usuń
  4. "Ja nie stawiam równości pomiędzy terrorystami a uchodźcami, bo ci też uciekają przed terrorem i islamem ze średniowiecza, którego nie akceptują, a którego wyznawcami są muzułmanie z Państwa Islamskiego. " - bzdura!
   Uchodźcą jest osoba która ucieka przed bezpośrednim zagrożeniem, w przypadku ludzi z Turcji mamy do czynienia z IMIGRANTAMI. Ale to i tak bez znaczenia - ISIS od lat głosiła że tak właśnie postąpi - wywoła masowe wędrówki ludów i zaleje Europe wyznawcami proroka. część z nich będzie terrorystami, i zniszczy struktury państw europejskich, część to będą zwykli ludzie ale... nad nimi przejma władzę przywódczy delegowani przez islamistów.
   I to już się dzieje - żyj dalej w świecie politpoprawnej ułudy.

   Usuń
  5. A Ty wrzucaj wszystkich muzułmanów do jednego worka z napisem: islam = terroryzm.
   Ja dzielę ludzi na złych i dobrych, niezależnie od koloru skóry czy wyznania...
   Naiwnie? Być może, ale wolę tak niż inaczej...
   Nie jestem jednak naiwna i widzę zagrożenia, dlatego oczekuję od UE i naszych władz rozsądnej polityki wobec tego problemu, a nie podsycania strachu i ksenofobii, bo o to własnie terrorystom chodzi, by jakiś debil patriota pobił Hindusa, bo mu się jawił jako Syryjczyk- to tylko przykład, oczywiście.
   Trzeba rozmawiać o zagrożeniach, nazywać rzeczy takimi jakimi są a nie manipulować faktami na temat islamu, szukać rozwiązań, nie podsycając jednocześnie islamofobii.

   Usuń
  6. Roksano! Fakty na temat islamu są faktami. Jakże nimi manipulować?
   Do tej całej chorej ideologii i religii dochodzi jeszcze psychologia tłumu. Tego najbardziej się obawiam. Ktoś krzyknie "ukamienować - wszyscy chwycą za kamień będą rzucać. Wielu z nich ze strachu. "Jeśli wchodzisz między wrony ..." Pojedynczy muzułmanie i ich religia nie są groźni. Taki tłum, to prawdziwe zagrożenie. Zagrożenie dla naszej kultury, cywilizacji i religii. Tak właśnie myślę.

   Usuń
  7. Roksanno - gorsza od "islamofobii" jest chrystofobia, oikofobia, patriofobia i cały szereg innych fobii którymi charakteryzuje się tzw "społeczeństwo otwarte".

   Usuń
 8. Ileż tych tragedii ludzkość jeszcze musi znieść, by zrozumieć, że walka nic nie daje - tylko śmierć.

  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Walczącym o to właśnie chodzi. Nas nikt o zdanie nie pyta.

   Usuń
 9. ... Pamietam, jak w marcu tego roku pisałam o tym strachu, bardziej w oparciu o dramat Ukrainy, bo islamiści byli jeszcze "daleko", choć wiemy, że od dawna tak nie jest - ale pamiętam, jak pisałaś mi wtedy w komentarzu - Patrzę w przyszłośc z optymizmem, gdyż wierzę,że w końcu powieje pomyśny wiatr i wszystko ruszy ku lepszemu. ... - DD szukam tego optymizmu i teraz, o Ukrainie wszyscy zapomnieli, teraz trzęsą się o własne d..y, bo to drugie zagrożenie jakby bliżej.. Ja boję się od dawna, tylko staram się nie nakręcać, nie zwariowac, boli mnie szerząca się nienawiść w naszym kraju, a co dopiero zagrożenie z zewnątrz, ale jak tak dalej pójdzie, jak i ta nienawiść i ten rasizm będzie się szerzył, to będziemy łatwym łupem, a przecież im oto chodzi... wtedy zawsze cierpią i tak najsłabsi, tak jak teraz Ci wśród uchodźców którzy nie są niczemu winni, bo uciekają przed tym samym piekłem, jak też Ci niewinni europejczycy, którzy giną za czyjś fanatyzm, za czyjeś chore ambicje, za czyjąś kasę, za czyjeś kombinacje.. strach narasta, tylko czy my aby do końca wiemy, czego się boimy?
  Pozdrawiam serdecznie i życzę nam wszystkim więcej optymizmu i obudzenia się z tej smutnej rzeczywistości, szkoda że ona nie jest TYLKO snem :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zaczyna brakować tego optymizmu. Rzeczywistość przytłacza, a wizjonerstwo dołuje.

   Usuń
 10. Nie nazwałbym tego starciem cywilizacji. Gdybym tak uważał musiałbym wrzucić do jednego worka - z jednej strony - wszystkich zwolenników zachodniej cywilizacji opartej na wolności i demokracji, z drugiej zaś - wszystkich czynnych muzułmanów i to bez żadnych wyjątków.
  Oczywiście nie da się w ten sposób podzielić ludzi, bo linie podziału nie są ani ostre, ani tak jednoznacznie spolaryzowane.
  Myślę, że problem dotyczy głównie islamskich ekstremistów, ale należy tutaj zauważyć, że oprócz islamskich ekstremistów zdarzają się też ekstremiści innej natury, którzy także mogą siać prawdziwe spustoszenie. Chyba najbardziej znany w ostatnich czasach to Breivik, który przecież z wojującym islamem nie miał nic wspólnego.
  Reasumując - określenie "starcie cywilizacji" jest dla mnie znacznym uproszczeniem. Bardziej mi to pasuje np. do eksterminacji Indian w Ameryce Płn. w XIX wieku niż do tych zamachów w Paryżu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Stracie cywilizacji - to proces, nie pojedyncza bitwa. Napisałeś: "Bardziej mi to pasuje np. do eksterminacji Indian w Ameryce Płn. w XIX wieku" - doskonały przykład. Taka eksterminacja rdzennej ludności europejskiej właśnie się zaczęła.
   Bardzo chciałabym się mylić!

   Usuń
  2. Smurffie - Brevik był objawem a nie chorobą! Trzeba om tym pamiętać, bo inaczej z jego lekcji żadna mądrość nie wyniknie.

   Usuń
 11. Media walczą o siłę napływową. W Niemczech napływowi to nadzieja na zasilenie w przyszłości kasy budżetu. Do ludzi zaczęło docierać zagrożenie całą tą sytuacją i jest panika... Nie można zgadzać się na terroryzm!
  http://eksperyment-przemijania.blog.onet.pl/

  OdpowiedzUsuń

Jeśli nie jesteś posiadaczem konta google+ wybierz "nazwa/adres url" i wpisz swój nick lub imię. Trochę tak głupio rozmawiać z Anonimem.