Jeśli wierzysz, że Ci się uda, że potrafisz, w większości wypadków rzeczywiście Ci się uda, to władza umysłu nad ciałem.

- Vernon Wolfe

piątek, 24 lipca 2015

W psychiatryku jak w obozie koncentracyjnym

źródło foto
Kocborowo - jeden z najstarszych i największych szpitali psychiatrycznych w Polsce. Hm... Budzi strach. Dlaczego????

Mamy XXI wiek. Za nami II wojna światowa i okrutne doświadczenia obozów koncentracyjnych. Hm...
Właśnie natknęłam się na artykuł, który tak mnie zbulwerswował i przeraził, że postanowiłam o tym napisać.
"Kontrola zastała w izolatce chłopca, który był unieruchomiony 1871 godzin. Kopińska sprawdza, dlaczego sprawa przez pięć lat nie trafiła do sądu."

Cały artykuł można przeczytać: "Obóz koncentracyjny w dziecięcym psychiatryku".
Hm...
Jak widać w naszym kraju ci równiejsi mają się dobrze. Znajomi króliczka otrzymują publiczne posady poza konkursem ( nikt nie wie, jak to się stało) i są nietykalni. Nie ma na nich sposobu, nawet prokuratura, której przez pięć lat nie udało się stworzyć aktu oskarżenia przeciwko ( dla mnie, chorej psychicznie) pani doktor, ordynator szpitala dziecięcego, zwanej przez pacjentów hitlerowiec lub gestapo. Kobieta okrutnie znęcała się nad dzieciakami ( 40 świadków) i ..... dalej pracuje w zawodzie. Szok.
Przy tym sprawnie miga się od spotkania z wymiarem sprawiedliwośći. Szok.

Do szpitala trafiały trudne dzieciaki kierowane przez sąd. Nikt już więcej się nimi nie zajmował. Sprawa odhaczona i załatwiona!
"- Najdziwniejsze, że oni do tego miejsca pakowali wszystkich: z depresją, anoreksją, agresywnych, zbuntowanych - mówi Adam, były pacjent. - Trafiłem tam w wieku 16 lat. Byłem zdrowym chłopakiem, trochę nadpobudliwym. " 
Jak to możliwe, że.....  Szok!
Weszłam na stronę szpitala. Piękna. Informacje budują poczucie zaufania. Mam nadzieję,że teraz już tak jest. Mam nadzieję!

Mam też nadzieję,że winni zostaną ukarani. Mam nadzieję!

26 komentarzy:

 1. Wiele jest takich miejsc w Polsce, gdzie czas zatrzymał się w ... Średniowieczu. To są także półotwarte domy dziecka, Specjalne Ośrodki Szkolno Wychowawcze, Zakłady Poprawcze, a także rodziny adopcyjne. To jest inny świat, nam nieznany, w którym rządzi kto chce, i jak chce.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co gorsza Andrzeju, gromadka podleców rzuca cień na rzeszę uczciwie pracujących...

   Usuń
 2. Prokuratura jest niezależna - bo niezależnie od wszystkiego doskonale wie kogo jej "ruszyć" nie wolno.
  Sady są niezawisłe - bo nikt sędziów za "sprawiedliwe" wyroki jeszcze nie wiesza...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taaaa... jest niezalażna!!!! Obawiam się takiej niezależności. Bo gdyby była zależna, wiedziałabym kogo winić!

   Usuń
 3. szczur z loch ness24 lipca 2015 17:00

  Mam obawy graniczące z pewnością, że cała ta sprawa to czubek góry lodowej i podobnie dzieje się w większości instytucji, do których trafiają osoby ubezwłasnowolnione.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żebyś wiedział - czubek góry lodowej. Czas skruszyć tę górę.

   Usuń
 4. Wiele takich miejsc gdzie odziera się z godności nie tylko dzieci ale i ludzi starszych. Nie pa prawa sprawiedliwego i nie ma sprawiedliwych wyroków.
  Mam nadzieję ze ukarzą w końcu winnych.
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja się na to nie godzę! MÓWIĘ NIE! I tyle!

   Usuń
 5. To rzeczywiście szokujące. Słyszałam z pierwszej ręki o złym traktowaniu w tego rodzaju szpitalach.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I co dalej????? Dalej nic się nie dzieje! To okropne! Wszyscy pokiwają głowami i przechodzą do porządku dziennego . do dyskusji o związkach partnerskich, homosesualistach, czy in vitro! Tamtych problemów nie ma. O nich się nie mówi.... Ohyda!

   Usuń
  2. W mendiach mówi się tylko o tym o czym władze chcą byśmy mówili - łatwo ludzi skłócić dyskusjami o In Vitro - więc się je dyskutuje, dyskusja o dopalaczach to fajny kamuflaż dla prawdziwych problemów, choćby z zadłużeniem kraju, które dorównuje temu greckiemu itd. itp.

   Usuń
  3. A ciemny lud wszystko kupi i spokojnie da się otumanić. teraz "największą aferą 20 lecia" są SKOKI. Wielu już uwierzyło.

   Usuń
 6. Podobno "nadzieja" umiera ostatnia...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie chcę, aby umarła. Chcę, aby ziściła się. W końcu dobrych, NORMALNYCH LUDZI JEST WIĘCEJ!

   Usuń
 7. nigdy nie będzie dobrze w takich miejscach i podobnych, bo ... ludzie je obsługują, ludzie mający władze absolutną !!! którzy są bezkarni. mogą wszystko .. poza kontrolą, dlatego z taką ostrożnością podchodzę do "opieki państwa" do decydowania o moim życiu, zdrowiu, czy wreszcie tyłku!!! zawsze znajdą się mendy, które wiedzą lepiej i chcą dobrze, czy wreszcie są skończonymi prymitywami, psycholami, gnojami ... ekh szkoda gadać

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlatego trzeba o tych miejscach pisać, mówić, piętnować zachowania niegodne człowiekać, karać.... Do jasnej choilery, coś trzeba robić! Coś trzeba robić, póki mamy siły, bo nie wiadomo, co później z nami będzie! Serdeczności.

   Usuń
  2. ostatnie zdanie Dorota ... kluczowe !! co z NAMI będzie i tu smutno się uśmiecham, dlatego tak ważne jest też wychowanie i nauczanie dzieci , wszystkich w szkołach, domach, kościołach.. odpłacą nam z nawiązką ...

   Usuń
  3. I tego się trzymajmy!

   Usuń
 8. Witam cie DD :)
  Nie wszędzie tak jest.Jeśli mówi sie o złych miejscach trzeba również powiedziec o tych dobrych.Osobiście przeżyłam pobyt w takim szpitalu i zapewniam że nie wszedzie traktuje się jak ludzi gorszego gatunku.Po prostu jak wszędzie ludzie mijają się z powołaniem i zamiast pracować przy wyrębie drzew pracują jako lekarze i pielęgniarki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Elatroska, ja napisałam o jednym konkretnym miejscu, na podstawie artykułu, który przeczytałam. Lżej się robi na duszy,że jest to pojedynczy przypadek. Serdeczności.

   Usuń
  2. Wiem wiem i mnie się nóż w kieszeni otwiera jak to czytam! Ale na szczęście sa też takie miejsca gdzie pacjentów traktuje się ludzi:)
   serdeczności biore i to szybko :))

   Usuń
  3. Na szczęście, w przeciwnym razie bylibyśmy już na dnie cywilizacji.

   Usuń
 9. Podejrzewam, że w wielu placówkach sprawujących opiekę nad dziećmi chorymi psychicznie, nadpobudliwymi, upośledzonymi umysłowo dochodzi do skandalicznych zachowań personelu. Takie dziecko nikomu się nie poskarży, a personel często jest niewykształcony i też wykoślawiony psychicznie. Nie mam pojęcia, jak można ten problem rozwiązać, ale że ktoś w końcu powinien się za tymi ludźmi ująć to jest pewne. Skoro zwierzęta mają swoich obrońców, wolontariuszy, którzy kontrolują jak zwierzę jest traktowane przez właściciela, to może pora, żeby nad takimi placówkami, w których przebywają chore psychicznie dzieci powstało coś na kształt społecznej kontroli?

  OdpowiedzUsuń

Jeśli nie jesteś posiadaczem konta google+ wybierz "nazwa/adres url" i wpisz swój nick lub imię. Trochę tak głupio rozmawiać z Anonimem.