Jeśli wierzysz, że Ci się uda, że potrafisz, w większości wypadków rzeczywiście Ci się uda, to władza umysłu nad ciałem.

- Vernon Wolfe

poniedziałek, 18 maja 2015

Kucyk na komunię

Kochani, niektórym dorosłym głupota całkowicie mózg zajęła.
Dzisiaj przeczytałam tutaj o niezwykłym prezencie komunijnym. Pewna dziewczynka dostała kucyka. Prezent dziecku się nie spodobał. Zwierzę trafiło do rzeźni.
Tragedia..... brak rozumu, brak serca, brak wyobraźni. Wcale nie zdziwiłabym się, że za jakiś czas to dziecko zleci eutanazję własnych rodziców.... Jestem zszokowana!

7 komentarzy:

 1. Nie dowierzałam, lecz na stronie Fundacji Pegasus faktycznie jest notka na ten temat. Cóż napisać. Wydaje mi się, że w czasach, gdy ja przystępowałam do I Komunii Świętej rodzicom (i w konsekwencji dzieciom) przyświecały wyższe standardy moralne - lecz mniejsza o te ponad 3 dekady, czyż bowiem standardów nie wyznaczamy sobie sami?...

  OdpowiedzUsuń
 2. maskakropka218 maja 2015 17:40

  A te wszystkie pieski, kotki i chomiki, które dzieci dostają z różnych okazji, a potem rodzice dyskretnie wywożą do lasu, a w najlepszym przypadku do schroniska? Komunia to impreza większej rangi niż Dzień Dziecka czy urodziny, więc i zwierzątko odpowiednio większe. Tylko głupota taka sama.

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluje malej rodzicow! Znakomicie ja wychowali.
  Nadejdzie i dla nich czas udania sie do rzezni... eee... to jest... do domu starcow, kiedy juz nie beda spelniac wszystkich zyczen rozkapryszonej coreczki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dom starców , to ekskuzywne miejsce dla taki......

   Usuń
 4. Znaczy prezent jest super - sam miałem propozycję od kolegi, żeby swoim chłopcom kuca kupić. I kupił bym (za śmieszne pieniądze, bo po koleżeńsku) tylko że w moim ogródku nawet królika musiałem dokarmiać... no to co bym z kucem zrobił?

  A czy prezent jest trafiony? No to trzeba już znać dziecko - ja swoich chłopców znam, a dziewczynka?... no kobiety generalnie nie lubią istot żywych które nie poddają się ich woli i nie można składnie poukładać ich na odpowiednich półkach lub w domkach.

  OdpowiedzUsuń
 5. Rodzice zapewne wykazali się brakiem wielu pozytywnych cech, ale przede wszystkim powinni wiedzieć czy ich dziecko "polubi" zwierzę, czy ten prezent sprawi radość, czy się go nie będzie bało, ale przede wszystkim czy będzie potrafiło być odpowiedzialne za nie. No cóż, sami okazali się skrajnie nieodpowiedzialni. Wręcz głupotą.

  OdpowiedzUsuń
 6. To już jest przerost formy nad treścią i oczywiscie totalna głupota dorosłych.

  OdpowiedzUsuń

Jeśli nie jesteś posiadaczem konta google+ wybierz "nazwa/adres url" i wpisz swój nick lub imię. Trochę tak głupio rozmawiać z Anonimem.