Jeśli wierzysz, że Ci się uda, że potrafisz, w większości wypadków rzeczywiście Ci się uda, to władza umysłu nad ciałem.

- Vernon Wolfe

wtorek, 20 grudnia 2016

Idą, idą, coraz bliżej...

W klasie mamy taki kalendarz adwentowy. Dzieciaki codziennie zdejmują jedną choinkę. Dzisiaj spadła dwudziesta, a zatem jeszcze cztery dni.

Nie wiem w co ręce włożyć. Wczoraj mój organizm zareagował gorączką dwugodzinną. Musiałam wszystko odstawić i położyć się. Wszystko, jak ręka odjął. Czyli mogę dalej działać.

Lubię święta. Lubię te przygotowania, to pichcenie. Bigos już się pichci.

Lubię spotkania z rodziną. Mało powiedziane - lubię- ja po prostu uwielbiam. O dobre relacje z rodziną trzeba dbać. Więzi należy pielęgnować. Urazów nie wolno chować i hodować. Trza wybaczać , zapominać, a pamiętać tylko to, co dobre. Jesteśmy różni, warto być wobec siebie tolerancyjnym i wyrozumiałym. Trzeba też mieć na względzie to, iż my również nie jesteśmy doskonali i komuś działamy na nerwy. Grunt, to umieć akceptować. To wyniosłam z domu. To próbuję zaszczepić moim dziewczynom.

A w święta zwykle nas dużo. Spotykamy się, śpiewamy, gadamy, śmiejemy się. Jest wówczas cudnie.


Lubię święta, ba uwielbiam. Tego nastroju żadne polityczne swary nie są w stanie mi odebrać. Dlatego nie oglądam, nie słucham, udaję,że nie istnieją. Tyle mojego.

10 komentarzy:

 1. aż Ci zazdroszczę tej radości i chyba spróbuję choć trochę przeszczepić na mój grunt.... rodzinnych i pięknych świąt DD... :))))))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, masz przecież dzieciaki. Jak będzie fajnie, to będą chciały. Trzeba się tylko troszkę postarać.

   Usuń
 2. mam podobnie - czasami, po prostu łapie mnie febra i wtedy na nic kawa czy polopiryna - trzeba odespać.
  Karteczki/choineczki adwentowe śledzę Wam na blogu klasowym - świetny pomysł!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Choineczki adwentowe tyle emocji dostarczyły,że aż! Dzieciaki pilnowały, kto zdejmuje, kto zadanie otwiera. Wyższa matematyka, ale prządek musiał być. Niektórzy nawet policzyli,kiedy ich nie będzie i zamianę z koleżanka lub kolegą zrobili.... Zgadzam się, pomysł fantastyczny. Taki prawdziwy czas oczekiwania.

   Usuń
 3. Uwielbiam te Święta! Odstawiam wszystko co boli na codzień bardzo daleko!

  Radosnych i zdrowych Świąt w rodzinnej atmosferze! ☺

  OdpowiedzUsuń
 4. Święta to miłe chwile, śmiech i uśmiech w koło, kolędowanie.
  Życzę spokojnych ciepłych rodzinnych Świąt.

  OdpowiedzUsuń
 5. Spokojnych Świąt - odpocznij ,odeśpij i cudownych chwil.
  Do zobaczenia w Warszawie!!

  OdpowiedzUsuń

Jeśli nie jesteś posiadaczem konta google+ wybierz "nazwa/adres url" i wpisz swój nick lub imię. Trochę tak głupio rozmawiać z Anonimem.