Jeśli wierzysz, że Ci się uda, że potrafisz, w większości wypadków rzeczywiście Ci się uda, to władza umysłu nad ciałem.

- Vernon Wolfe

środa, 24 sierpnia 2016

Bo o ciebie dbamy

Rano, jak to mam w zwyczaju, do porannej kawy, otwieram FB. Co rano mam inne powitanie, jakże miłe i osobiście do mnie skierowane. Wówczas uśmiecham się do siebie. No, proszę, jak to FB o mnie pamięta , jak mi przypomina chwile sprzed lat, jak mnie lubi...

Hm... jakich my czasów dożyliśmy. Fikcja zaciera granicę z rzeczywistością. Uświadamiamy sobie,że w wirtualnym świecie możemy wykreować siebie tak , jak tylko chcemy. A wirtualny świat przyjmie, albo ominie.

Zastanawiają mnie ludzie publikujący swoje zdjęcia w różnych pozach i w sytuacjach dla mnie trochę dziwnych, np. przytulone łebki na jakiejś mocno zakrapianej imprezie, albo  on i ona w basenie. Przykładów mogę przytoczyć wiele, ale nie o tym dzisiaj będzie.

Wracam do punktu początkowego. Otwieram FB i otrzymuję super powitanie oraz.... oraz przypomnienie pewnej notki prezentowanej 3 lata temu. Kliknęłam, chyba odruchowo i ....
Utknęłam na dobre. Oto niektóre cytaty z owego polecanego przeze mni bloga:

 • "...jeśli za długo człowiek żyje w ustalonym rytmie, następuje tzw. wypalenie – czy to zawodowe, czy osobiste czy dotyczące związku. To wypalenie powoduje, że już  się nie chce......Co zrobić żeby się znowu chciało? Wystarczy celowo i świadomie zburzyć istniejący porządek"
 • "....buty są jak ludzie, których spotykasz na swojej drodze. Jedne uwierają, inne  robią odciski, jeszcze inne ocierają stopy (czasem nawet do krwi) ale są też takie, w których czujesz się komfortowo, takie w których możesz przemierzać długie i trudne trasy."
 • " ...A z czegóż, jak nie z emocji właśnie składa się nasze życie. To emocje są siłą napędową, naszym paliwem. Warto więc zadbać o to, aby dobrej jakości było to paliwo."
 • jeśli coś lub kogoś krytykujemy, to siebie stawiamy w lepszym świetle. My jesteśmy ci dobrzy a Oni ci źli. Od razu wzrasta poczucie własnej wartości.
 • ludzie którzy są niezadowoleni ze swojego życia i szukają okazji by krytykować wszystko i wszystkich, bo czemu tylko im ma być źle.
 • Każdy jest kowalem swojego losu i każdy dostrzega, zauważa i dostaje od życia to, na czym się koncentruje, czemu poświęca swoją uwagę.
 • ludzie którzy dążą do szczęścia, wszędzie, nawet w najdrobniejszych szczegółach życia, to szczęście dostrzegają, a ci którzy mówią o pechu, bardzo szybko znajdują potwierdzenie prześladującego ich pecha.
I tak sobie pocztałam. Miło się na duszy zrobiło. Szkoda,że autorka już nie zapisuje swoich przemyśleń. Wielka szkoda.
Czas do roboty. Dzisiaj ostatnia wakacyjna impreza. Nasza babska impreza w moim zaczarowanym ogrodzie. I znów się chce!

11 komentarzy:

 1. Poza blogiem nie istnieję w necie i tak jest mi dobrze.
  Cytaty bardzo mądre, szkoda że autorka już nie pisze.
  Udanej imprezki Wam kobitki życzę:)))

  OdpowiedzUsuń
 2. Cytaty bardzo fajne:)))Pozdrawiam i miłej imprezy życzę:))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. A impreka była boska.

   Usuń
 3. On z ona na basenie, jesli sa dorosli, to czemu nie? Gorzej, kiedy mamuski chwala sie pociechami, a pedofile pocieraja rece. I nie tylko.

  OdpowiedzUsuń
 4. no nie do końca sie z tym zaklinaniem rzeczywistości zgadzam ;)
  przyjemnej impry ))

  OdpowiedzUsuń
 5. A ja do kawusi stosuję "blogi"...;o)

  Baw się świetnie !! ;o)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja tak samo :] Dzięki za artykuł, 'zaklinanie rzeczywistości' na prawdę działa.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja uwielbiam do kawy jeść herbatniki

  OdpowiedzUsuń

Jeśli nie jesteś posiadaczem konta google+ wybierz "nazwa/adres url" i wpisz swój nick lub imię. Trochę tak głupio rozmawiać z Anonimem.