Jeśli wierzysz, że Ci się uda, że potrafisz, w większości wypadków rzeczywiście Ci się uda, to władza umysłu nad ciałem.

- Vernon Wolfe

środa, 15 czerwca 2016

Urzędnicza twarz

Na samą myśl ,że muszę załatwiać sprawy w jakimkolwiek urzędzie robi mi się niedobrze. Kiedy jednak muszę załatwiać sprawy mojej Kasi, dostaję rozstroju żoładka i potężnego bólu głowy. Kasia nie jest ubezwłasnowolniona, a jest pełnoletnia, więc....

Dlaczego podjęłam taką decyzję, a nie inną ( o ubezwłasnowolnienie chodzi) - to długa historia. Tak, czy owak, państwo nie jest przyjazne dla niepełnosprawnych i ich rodzin. Robi wszystko, abyutrudnić im życie, nie dając w zamian nic.

Wróćmy do sprawy.

Pojechałam do UM z duszą na ramieniu. Przygotowałam się na wszelkie niedogodności i uzbroiłam w cierpliwość ( to, że po raz setny, tysięczny będę musiała tłumaczyć to i owo ) z nadzieją, że może jednak trafię na życzliwego urzędnika, który pomoże załatwić sprawę od ręki.

Mówisz, masz!
Jestem dzieckiem szczęścia , bo...

Przychodzimy z Kasią do UM - pusto, ani jednego interesanta. Urzędniczka przemiła, życzliwa pod każdym względam i umiejąca korzystać z dóbr Internetu, więc ganiać nie musiałam - można????? Można!
Nie musiałam nic tłumaczyć, wyjaśniać - Po prostu, jak we śnie, załatwiłyśmy wszystko w ciągu kilkunastu minut. Jeno, za zaświadczenie trzeba było zapłacić, bo nowe przepisy weszły, a.... A o wydanie stosownego zaświadczenia trzeba było wniosek złożyć, bo to nowe przepisy weszły...

Ale 5 lat spokoju. Uf.... odhaczone, załatwione!





13 komentarzy:

 1. musi poprzednie biurwiszony były w fazie CIĘŻKIEGO DAMSKIEGO OKRESU a i wychowanie przejęły z minionych lat . a co by było gdyby na ten przykład pewna nauczycielka DD miała podle wredny charakterek ? Brawo WY , że załatwione .
  macham - Dośka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co by było???? Ta nauczycielka DD ma podły charakterek i jak ją kto na odcisk nadepnie, to.... Ale z urzędasami nie wygrasz, więc lepiej milutko grzeczniutko. Serdeczności.

   Usuń
 2. mam nadzieję, że już wkrótce wszędzie z każdą sprawą tak będzie a urzędnicy zrozumieją, że klient jest ich pracodawcą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. my nie jesteśmy klientami. A pracodawcą. Płacimy w podatkach na ich pracę, a urzędy nie są dla urzędników, a dla obywateli, i pracą urzędników jest pomaganie podatnikom, ale nie w każdym urzędzie o tym wiedzą... Na szczęście tu udało się załatwić sprawę szybko :)

   Usuń
  2. My to wiemy, szkoda,że urzędnicy i urzędnicze przepisy, jakoś nie bardzo to wiedzą i ogarniają... No, ale mnie się udało!

   Usuń
 3. Jesli urzedas nie ma przerostu ego i nie napawa sie wladza za (jego zdaniem) psie pieniadze, to wszystko mozna zalatwic krotko i sprawnie. I obys na swojej drodze zawsze takich spotykala, jak ta mila panienka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pani w średnim wieku, mądra, grzeczna i znająca się na swojej robocie. Oby tak było!

   Usuń
 4. Jakoś ostatnio urzędnicy są mili w urzędach :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Stare biurwy na emeryturze... idzie nowe i przyjazne :D

  OdpowiedzUsuń

Jeśli nie jesteś posiadaczem konta google+ wybierz "nazwa/adres url" i wpisz swój nick lub imię. Trochę tak głupio rozmawiać z Anonimem.