Jeśli wierzysz, że Ci się uda, że potrafisz, w większości wypadków rzeczywiście Ci się uda, to władza umysłu nad ciałem.

- Vernon Wolfe

piątek, 6 maja 2016

Mydło o zapachu mięty

I znowu będzie o szkole. Bo taka wariatka, jak ja, ciągle coś wymyśla. Realizujemy projekt o ziołach. mamy śliczny ogród ziołowy na parapecie. Wszystkie ziółka się przyjęły. Były posiłki z ziołami. Zioła do zielników się suszą. Nadszedł czas na wykorzystanie ziół w kosmetyce.
Mięta w moim ogrodzie wybujała, szkoda nie wykorzystać. Narwałam mięty i.... dzisiaj z dzieciakami robiliśmy zapachowe mydełka do kapieli, oczywiście dla mam, bo wkrótce Dzień Matki. Ha!
Dzieciaki pracowały jak mróweczki. Rozcierały zioła w moździerzach, tarły mydełka na tarkach, a potem wyrabiały swoje mydełka. Teraz schną i twardnieją. W klasie pachniało miętą.... Zatęskniłam do lata. Jest tak pięknie i słonecznie.

17 komentarzy:

 1. Witam, trawiłam na Twojego bloga, dzięki liście Wojtka T. Paszkowskiego. Zamieszczone na marginesach cytaty są bardzo ciekawe. Pomysł z wykorzystaniem mięty do zrobienia mydła o zapachu mięty rewelacyjny. A co będzie, gdy miętę sproszkowaną(taką z torebki Herbapolu) wrzucę do kupionego mydła w płynie?Nie mam ogródka, a i cierpliwości do ścierania mydła na tarce też mi brak. Syn już za duży, by mu się chciało wymyślać prezent dla matki, chociaż święto ma podwójne, bo trzy dni przed świętem matki mam imieniny. Zapoznałam się tylko z tym postem ale mam wrażenie, że starsze też przeczytam w wolnym czasie. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. )) brałam udział w Waszym projekcie i piłam miętę, rumianek i meliskę )))))przytargana przez jakiegoś kudupelka )) gdy stałam na holu...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie był mój projekt - to był "Tydzień dla zdrowia". Napoje przygotowywała klasa Mirki - próbowałam, wyśmienite.

   Usuń
 3. Chciałabym by moja wnusia Sara, która idzie od września do szkoły miała taką nauczycielkę.
  Jesteś świetna, pełna pomysłów, kochasz to co robisz. Pozdrawiam i serdeczności zostawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. masz cudowne pomysły, a dzieciaki niesamowitą frajdę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzieciaki mają z tobą wspaniale! W klasie mojego starszego dzieci pierwszy raz w życiu widziały miętę jak im pokazałem podczas wycieczki, to była 6 klasa! Myślę że kilka nauczycielek powinno się wstydzić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A u nas pachniało miętą. Na oknie rośnie prawdzuwy ogródek ziołowy. Mamy zą 16 gatunków ziół.

   Usuń
 6. Masz ode mnie 6+ za pomysł...A za uczenie Dzieci zielarstwa wielkiego buziaka...;o)

  OdpowiedzUsuń

Jeśli nie jesteś posiadaczem konta google+ wybierz "nazwa/adres url" i wpisz swój nick lub imię. Trochę tak głupio rozmawiać z Anonimem.