Jeśli wierzysz, że Ci się uda, że potrafisz, w większości wypadków rzeczywiście Ci się uda, to władza umysłu nad ciałem.

- Vernon Wolfe

środa, 25 maja 2016

Międzynarodowa wideokonferencja

Zdobyłam kolejne doświadczenie cenne na wagę złota. Moi uczniowie również. Mają teraz motywację do nauki języka, mam taką nadzieję.

Jak wiecie, realizuję z moją klasą międzynarodowy projekt. Do tej pory z klasami partnerskimi z Grecji, Włoch, Turcji, Rumunii, Ukrainy i Litwy kontaktowaliśmy się za pomoca platformy i narzędzi google. Powstały fantastyczne międzynarodowe prace. Wreszcie przyszedł czas na spotkanie na żywo poprzez platformę eTwinning. Ot, przyjacielskie spotkanie i prezentacja naszych prac. Dzieciaki miały sobie pogadać. Nigdy wcześniej nie brałam udziału w takim wydarzeniu.
Bałam się o sprawy techniczne. Całą noc nie spałam, a w głowie przewracała się jedna myśl, czy uda się połączyć. Czy mamy w komputerach odpowiednie oprogramowanie ( wieczorem się dokształciłam i dowiedziałam się, jaki program powinien być zainstalowany). Skoro świt pojechałam do szkoły i  po konsultacjach z informatykami zbladłam. A po przeszukaniu netu zbladłam jeszcze bardziej, bo ów program jest płatny i to ok 100 euro na miesiąc.
- Zainstaluj mi wersję próbną. Przeceż na pewno jest taka wersja - poprosiłam, niemal błagałam.
***
Jednak nie taki diabeł straszny, jak go malują.

Informatyk doczytał,że jeśli ktoś mnie zaprasza na taką konferencję, to udostępni mi ten program. I tak też się stało.
Niestety, Ukrainie się nie udało z nami połaczyć na wizji. Widocznie mają jeszcze starsze komputery.... hi, hi, hi...

Taka konferencja to niesamowite przeżycie dla dzieciaków. Dokonaliśmy odkrycia - dzieciaki nie potrafią mówić po angielsku. Pisać i owszem, napiszą, ale komunikacja werbalna leży. Cóż się dziwić, sprawdziany - to testy.

8 komentarzy:

 1. No to ogrom pracy przed Tobą...;o) Już widzę jak się uśmiechasz dyskretnie, a mózgownica zaczyna pracować nad opcją "dialogi"...Kto jak kto...Ale Ty ?? Nie odpuścisz...
  Nudzić się z Tobą nie można...;o)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie uczę angielskiego. Hi,hi,hi nie znam języka.To,czego uczyłam się w szkole,zapomniałam.Zatem będziemy uczyć się razem.


  OdpowiedzUsuń
 3. A Ty ciągle do przodu, I tak trzymaj :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma co oglądać sie za siebie, kiedy piękne widoki przed nami. Serdeczności.

   Usuń
 4. I znowu coś ekstra!
  Ale z tym angielskim to 100% racji. test na pięć ale jak przyjdzie zamówić kawę w Anglii to blady strach na absolwentów pada.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda! Uważam,że większy nacisk powinno się położyć na mówienie.

   Usuń
 5. Dorotko bardzo podoba mi się Twoje zaangażowanie i tak trzymaj!
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń

Jeśli nie jesteś posiadaczem konta google+ wybierz "nazwa/adres url" i wpisz swój nick lub imię. Trochę tak głupio rozmawiać z Anonimem.