Jeśli wierzysz, że Ci się uda, że potrafisz, w większości wypadków rzeczywiście Ci się uda, to władza umysłu nad ciałem.

- Vernon Wolfe

sobota, 30 kwietnia 2016

Taka ważna jestem

Ups... Nie przypuszczałam ,że jestem pod tak wnikliwą obserwacją i moja skromna osoba cieszy się taką popularnością i takim zainteresowaniem.

A zacznę od wierszyka J. Brzechwy.
Usiadła zięba na dębie: 
„Na pewno dziś się przeziębię! ..."

...............................
A zięba nic nie wiedziała, 
Na dębie sobie siedziała, 
Aż jej doniosły żołędzie, 
Że koncert się nie odbędzie, 
Gdyż zięba właśnie umarła 
Na ciężką chorobę gardła.

 Właśnie znalazłam się w takiej sytuacji, jak ta zięba. Zajęta swoimi sprawami zupełnie straciłam poczucie realnego świata.
Wczoraj dowiedziałam się, że kończę studia podyplomowe - zarządzanie oświatą i szykuję się na stołek dyrektorski. Ha....

Donoszę pośpiesznie:
Mam problem z ukończeniem tych studiów, ponieważ ich w ogóle nie rozpoczęłam, ba nawet nie pomyślałam, że mogłabym rozpocząć. A stołek dyrektorski w obecnych czasach - NIE INTERESUJE MNIE zupełnie. Tarzać się w szambie.... Dziękuję. Wolę pracę z dziećmi.

Skąd się owa plotka wzięła?

Tydzień, może dwa temu w naszym mieście głośno było o różnych konkursach na dyrektora w placówkach oświatowych. I tak jakoś dyskusja w bardzo wąskim ( 3 osoby) gronie się wywiązała ( tak przy papierosku ) o .....
Sytuacja w kraju nieciekawa, a naszym mieście jeszcze gorsza. Zażartowałam sobie, że
- Muszę szybko kończyć  zarządzanie.

I poleciała plotka w świat i... mam kolejną osobę na widelcu, która ma oczy i uszy we mnie wlepione ........ I tylko nasłuchuje, co rzeknę, czy westchnę, w jakim jestem humorze.... Aby wieść sensacyjną po szkole roznieść.

Nie, litości....

6 komentarzy:

 1. A bywa, bywa... Ludziska różne są jedne z przyjaźni i bezinteresownie, inne z potrzeby "zabezpieczenia sobie w razie czego "pleców"" a jeszcze inne z czystego śluzowatego lizusostwa... No i nie zapominajmy o czystej kwasowej lub zasadowej zawiści.

  OdpowiedzUsuń
 2. ))))) ale z ciebie koleżanka, nic nie powiedziałaś, że się szykujesz do przejęcia władzy ... ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ano, widzisz. Sama dopiero się dowiedziiałam. Nie wiem jeszcze, na której uczelni studiuję. Może wkrótce i tego się dowiem.

   Usuń
  2. Proponuję iść za ciosem i samej dopowiedzieć, że posada dyrektora to tylko tak na przeczekanie na stanowisko prezydenta miasta, a potem kraju. A co! Jak się bawić, to na całego :)

   Usuń
 3. żal mi ludzi, którzy tworzą plotki, muszą mieć smutne i nudne życie.

  OdpowiedzUsuń

Jeśli nie jesteś posiadaczem konta google+ wybierz "nazwa/adres url" i wpisz swój nick lub imię. Trochę tak głupio rozmawiać z Anonimem.