Jeśli wierzysz, że Ci się uda, że potrafisz, w większości wypadków rzeczywiście Ci się uda, to władza umysłu nad ciałem.

- Vernon Wolfe

piątek, 26 lutego 2016

Wypisane na twarzy

źródło 
Właściwa dagnoza jest podstawą skutecznego leczenia. O tym wiedzą wszyscy. Najtrudniej jednak tę diiagnozę postawić. Przyzna to niemal każdy lekarz.

Sposobów na diagnozowanie stanu zdrowia jest wiele. Są to kosztowne badania (rzadko zlecane całościowo). Są też takie dziedziny nauki, które wskazują na łatwiejsze i tańsze sposoby, a mianowicie właściwe odczytywanie sygnałów naszego ciała.

Diagnozę można postawić na podstawie oczu. Nauka nazywa się irydologia. Konkretnie, zajmuje się analizą teczówki oka.

Stan zdrowia rónież można odczytać z języka, z włosów, paznokci oraz twarzy.

Twarz - najbardziej pokazowa część ciała. Na niej jest widoczna pełna mapa naszego organizmu. Jeśli dobrze będziemy umieli się w nią wczytać - łatwo będzie postawić właściwą diagnozę i zrobić właściwe badania, aby diagnozę potwierdzić. Nauka zajmująca się odczytywaniem oznak chorób z twarzy ma też swoją nazwę - patofizjonomika.
 Różne sfery twarzy połączone są z konkretnymi narządami wewnętrznymi. Nasz organizm jest niesamowicie mądry. Daje nam mnóstwo sygnałów o tym,że coś w nim złego zaczyna się dziać. Gdy zauważymy, jakieś zmiany na skórze, krostki, przebarwienoia , plamy, warto sprawdzć, który narząd właśnie teraz intensywniej pracuje . To jasne sygnały, które bardzo często  lekceważymy, albo w ogóle ich nie zauważamy. A szkoda.

Co można wyczytać z naszej twarzy?

 • Podgrążone podpuchniete oczy (kiedy wykluczamy niewyspanie się, albo przemęczenie)  - objaw alegii, albo nadciśnienia tętniczego.
 • Żółte grudki wokół oczu lub na powiekach - tzw. kępki żółte - informują,że w twoim organiźmie gromadzi się za dużo choresterolu, szczególnie trójglicedrydów.
 • Drżenie powiek - brak magnezu.
 • Sińce pod oczami - świadczą o kłopotach z nerkami. Jęsli układ moczowy nie działa sprawnie w organizźmie zatrzymuje się więcej wody ( wory pod oczami, opuchnięte kostki).
 • Nagłe pojawienie się  wyraźnych, głębokich, poprzecznych bruzd na czole  to informacja,że coś dzieje się z  jelitami.
 • Zła praca wątroby i pęcherzyka żółciwego - pionowa bruzda, zmarszczki między oczami.
 • Krosty na brodzie, żuchwie i szyi - sygnał zaburzeń hormonalnych.
 • Rumieńce - sygnał stresu, emocji, ale również sygnał,że masz nadciśnienie. Warto je wówczas zmierzyć.
 • Plamy pigmentacyjne na dolnej wardze - hemroidy.
 • Bladość małżowin nosowych - nieżyt żoładka.
 • Brązowa skóra wokół oczu - zaparcia.
 • Błyszcząca skóra uszu - niedobór wapnia w organiźmie.
Oczywiście jest jeszcze wiele innych. Objawy te trzeba łączyć z innymu sygnałami i oczywiście zrobić odpowiednie badania w danym kierunku. Dlatego warto przeanalizować mapę twarzy i czasami bardzo dokładnie się jej przyjrzeć.

6 komentarzy:

 1. Według tego co czytam to ja zdrowa jak ryba jestem:)

  pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Kiedys lekarze nie mieli tych wszystkich przyrzadow diagnostycznych, nie badali krwi na zawolanie, a jednak stawiali diagnozy i leczyli, nawet skutecznie. Wlasnie przez uwazna obserwacje pacjenta. Moze juz wtedy stosowali te patofizjonomike?

  OdpowiedzUsuń
 3. no cóż "wyniki w granicach normy" a pacjent na katafalku...
  Nie szydzę z lekarzy, lecz prawda jest taka ze w pogoni za techniką i nowoczesnością stracili z oczu człowieka.

  OdpowiedzUsuń
 4. :) słyszałam o diagnozowaniu z oczu, włosa, języka, paznokci i tam jeszcze kilku miejsc ;) ale o takiej twarzy oczywistej...nie :/
  No ale jak diagnoza nie byłaby przeprowadzona, w co by diagnosta nie patrzył, musi być fachowcem...w swej dziedzinie

  OdpowiedzUsuń

Jeśli nie jesteś posiadaczem konta google+ wybierz "nazwa/adres url" i wpisz swój nick lub imię. Trochę tak głupio rozmawiać z Anonimem.