Jeśli wierzysz, że Ci się uda, że potrafisz, w większości wypadków rzeczywiście Ci się uda, to władza umysłu nad ciałem.

- Vernon Wolfe

czwartek, 18 lutego 2016

Ale numer

Choćby człowiek chciał się odizolować od informacji, to po prostu się nie da. Bombardują cię z każdej strony. Kolejna sensacja. Kolejny materiał na młyn. Oczywiście mowa o domowym archiwum pewnego generała i dokumentach, które mogą sporo namieszać.

Informacja to potężne narzędzie do manipulacji, nacisku i walki. O tym wie każdy. To, że w czasach PRLu służby wywiadowcze działały profesjonalnie i perfekcyjnie - nie trzeba przypomniać. Ba, umiały się w doskonały sposób zabezpieczyć - mamy tego teraz przykład. A zatem nietrudno domyślić się, dlaczego procesy poszczególnych ludzi z ówczesnego apartu władzy trwały długo i w zasadzie nie udowodniono nikomu winy. Ha, ...

Czego dowiemy się z tych oddnalezionych dokumentów?   Zobaczymy. Ale najbardziej media interesuje fakt, dlaczego teraz te dokumenty ujrzały światło dzienne, wszak generał już od jakiegoś czasu nie żyje?
Dywagacje są różne: chęć wzbogacenia się - wszystko można kupić i sprzedać( szczególnie informacje), zabezpieczenie dokumentów przed cichym zniszczeniem - wiadomo komu by na tym najbardziej zależało, inne powody osobiste - np. szczegółowe instrukcje zmarłego, albo ...

Hm...

Ostatnio natknęłam się na pewien artykuł dotyczący sposobów manipulacji. Napisany w formie instrukcji. Nikt się do niego nie przyznaje. Jednakże tezy w nim zawarte są niesamowicie prawdziwe i łatwo się dopatrzyć schematu działania  u wielu grup: polityków, dziennikarzy i innych krzykaczy medialnych. Skąd moje skojarzenie artykułu z bieżacymi wydarzeniami?

Hm...

Tak czy owak gen. Kiszczak doskonale znał te zasady. Był facetem inteligentnym i przewidujacym. Znał ludzi lepiej niż oni sami siebie znali. Już nikt mu nie zaszkodzi, więc... a co tam, niechaj społeczeństwo się dowie.... I mamy dym.

Sprawa odnalezionych dokumentów nasuwa mi również inne skojarzenie - dziwnych serii samobójstw, wypadków i śmierci. Trafiłam nawet na artykuł "Seryjny samobójca". W dziwnych okolicznościach nagle, niespodziewanie ludzie mający jakąś tam wiedzę o.... nagle popełniali samobójstwo, albo ginęli w tajemniczych okolicznościach.
Przykłady:
 • A. Lepper - nie wierzę w jego samobójstwo (2011) - nijak nie pasuje do osoby i ówczesnych zdarzeń . Pominięto niektóre ślady: ślad butów, otwartego okna pomimo klimatyzacji, czy rusztowania za oknem. Miał ogromną wiedzę. Komuś mógł zaszkodzić. Komu? BRAK ODPOWIEDZI
 • dr R Kuciński - adwokat i jeden z najbliższych współpracowników Leppera. U niego Lepper zdeponował dowody obciązajace ważne osoby w państwie, krótko posmierci Leppera zsam umiera w szpitalu.ZBIEG OKOLICZNOŚCI?
 • W. Podgórski - doradca Leppera - popełnia samobójstwo (2011)
Zostawmy Leppera, przenieśmy się w inny obszar.
 • gen. Petlicki - twórca GROM, ostro krytykował ustalenia J. Millera w sprawie katastrowfy smolenskiej - popełnił samobójstwo
 • ppk s. Berdychowski - komandos(48 lat) u szczytu kariery, niedawno ukończył kurs generalski, przyjaciel gen. Petlickiego - popełnia samobójstwo
I tak można byłoby zestawiać serię dziwnych, czasami tajemniczych śmierci w dziwnych zbiegach okoliczności , łańcuszku powiązań itp. Hm...

Wniosek - lepiej niewiele wiedzieć. Serdeczności.


13 komentarzy:

 1. uciekam ostatnio od wszelkich mediów zatapiając się w literaturze.
  Szkoda moich nerwów. Słów brakuje na to co się obecnie dzieje w Polsce... Smutne to!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze się działo i zaawsze dziać się będzie. Ale, faktycznie, lepiej zatopić się w literaturze. Przynajmniej miło!

   Usuń
 2. Ja też odłączyłam się od mediów,wolę zrobić coś pożytecznego np. odwiedzić dawno niewidzianego wujka:)))Pozdrawiam serdecznie i miłego dnia życzę:))0

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przynajmniej człowiek zdrowszy i spokojniejszy.

   Usuń
 3. Takie zagadkowe samobójstwa można mnożyć bez końca..nawet na całym świecie. Również w nie nie wierzę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taaak... Niewygodny człowiek - nie ma człowieka. Och! Smutne.

   Usuń
 4. Szambo etosu wybija. Z pewnoscia jednak nie dowiemy sie z tych akt, kto z obecnie rzadzacych podpisywal lojalki w SB, te akta zostana skrzetnie zniszczone.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A może się dowiemy? Przez tyle lat było dziwne mataczenie. Może czas najwyższy rozliczyć i zapomnieć, aby móc budować nowe. Oni wszyscy są siebie warci i tyle!

   Usuń
 5. Najbardziej spektakularnym samobójstwem popisał się wicepremier RP I Sekuła, który 3 razy strzelił sobie w brzuch. Pominęłaś jednak wiele ważniejszych wypadków drogowych w których ginęli wysocy funkcjonariusze i szefowie instytucji kontrolnych (NIK, URM, MON ...), zamachy na szefa policji i ministra sportu, dziwne zgony najbogatszych Polaków, itd., itp., ... Ale przecież to wszystko to tylko wymysły ;)

  PS. O sposobach manipulowania społeczeństwem (nie tylko wg Chomsky'ego) uczą już na I roku politologii, i innych kierunków psychosocjologicznych, jak widać skutecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I jeszcze przed zgonem otworzył drzwi żonie...
   Historia jak od Maćka Zembatego.

   Usuń
 6. Chyba mam już dosyć tych wszystkich sensacji. Niczego nie zmienię, ale nie wnikając, będę spokojniej spala. Kurcze, mało to patriotyczne...

  OdpowiedzUsuń
 7. mało to patriotyczne, powtórzę za Dreamu...

  OdpowiedzUsuń
 8. Doświadczyłam metod SB, byłam na przesłuchaniu a wcześniej różnymi metodami próbowano mnie na nie ściągnąć...W manipulacji osiągnęli mistrzostwo świata. Tam nic nie było białe czy czarne.
  Tak, wiele śmierci pozostanie niewyjaśnionych.

  OdpowiedzUsuń

Jeśli nie jesteś posiadaczem konta google+ wybierz "nazwa/adres url" i wpisz swój nick lub imię. Trochę tak głupio rozmawiać z Anonimem.