Jeśli wierzysz, że Ci się uda, że potrafisz, w większości wypadków rzeczywiście Ci się uda, to władza umysłu nad ciałem.

- Vernon Wolfe

czwartek, 28 stycznia 2016

Przecież to nie jest normalne...

Kolejna wiadomość z zachodu. I jak tutaj żyć obok tych wszystkich informacji, kiedy one same pchają się do ciebie.
Internet znowu wrze.

W Danii nastolatka obroniła się przed gwałcicielem stosując gaz pieprzowy ( ponoć to ,że zwykli obywatele się zbroją to fejk, jak niektórzy twierdzą). Policja, zamiast chwytać gwałciciela,  postawiła jej zarzuty. Napastnika nie złapano i nie zidentyfikowano. Nie chcę się powtarzać, więc można sobie przeczytać między innymi:

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/dania-nastolatka-obronila-sie-przed-gwaltem-postawili-jej-zarzuty,614131.html

Taaaa - tam to już nawet ofiary bronić się nie mogą.

21 komentarzy:

 1. za co dostała zarzuty za gaz pieprzowy???
  nie przeczytałam jeszcze ... a za dezodorant też będą stawiać zarzuty??;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, za gaz i za to,że się nim broniła przed gwałcicielem.

   Usuń
  2. no przeczytałam i jestem zdumiona, a niechby i cepem zakazanym czy tatulowym granatem z piwnicy wyjętym byleby skutecznie i w końcu w obronie własnej ... a może jeszcze przepraszam nie powiedziała ???

   Usuń
 2. Jak widać nie tylko u nas jest absurdalne prawo.
  A gdzie ofiara tego pieprzu? ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pierwszy rzut oka widać, ze to bzdura wymyślona dla zapełnienia wierszówki. Posiadanie gazu pieprzowego nie jest zabronione, nigdzie.U nas tez- wręcz zalecane, dla obrony przed psami (vide-wiejscy listonosze maja go bardzo często) .Jesli napastnik zbiegł-nie ma pokrzywdzonego, nie mozna więc nikogo o nic oskarżac.Po prostu zbyt wierzysz w słowa pisane, za które nikt nie bierze odpowiedzialności. I to nie jest normalne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taaak? Wszystkie media już o tym piszą. W każdym razie sensacja jest. Ona gaz miała i ją oskarżono!

   Usuń
 4. http://gaz-pieprzowy.info.pl/hello-world/

  To link do oficjalnych danych, gdzie gaz pieprzowy jest legalny, ale że są to dane "pisane", więc zapewne nie można dać im wiary, bo u nas gaz pieprzowy noszą nawet Listonosze...
  Prawodawstwo nie jest kwestią "wiary w rozsądek", ale konkretnych zapisów w aktach prawnych, a te zawsze można sprawdzić...(To tak dla uzupełnienia wierszówki)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Legalny, czy nelegalny - bronić się trzeba, jeśli napadają. A prawo powinno stać za ofiarą i tyle!

   Usuń
  2. Jestem tego samego zdania, a mój komentarz nawiązywał jedynie do wpisu "Basi"...;o)

   Usuń
 5. Coś mi to wygląda na prowokację, albo na kaczkę dziennikarską. Jeżeli dobrze czytam, to to się kupy nie trzyma: "... próbował ją zgwałcić. Nastolatka powstrzymała go używając gazu ..." Z tego, by wynikało, że próbował ją zgwałcić z odległości ok. 2 metrów (tak mniej więcej działa gaz pieprzowy). Podejrzewam, że po wyjaśnieniach na policji uznano, że bez uzasadnienia użyła tego gazu, a to jest karalne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To po co biegłaby na policję? Hm... Kiedyś sama nosiłam gaz w torebce. Pracowałam w bardzo niebezpiecznej dzielnicy. To niewielki pojemnik. Przyznam się,że nie wiedziałam,że działa z odległości 2 metrów. Gdyby trzeba było, użyłabym go z bliska, nie myślałabym o odległości. A z bliska nie działa? Hm... Zaciekawiłeś mnie.
   W Danii jest zakazany, stąd zapewne oskarżenie.

   Usuń
  2. No, to już wiem, strumień działa z wiekszej odległości, z bliska mgła/chmura. W Polsce jest legalny, w Danii zakazany.

   Usuń
  3. No, to już wiem, strumień działa z wiekszej odległości, z bliska mgła/chmura. W Polsce jest legalny, w Danii zakazany.

   Usuń
  4. Działa i z bliska i z daleka, ale problem na kogo bardziej?! Jeżeli próbował zgwałcić, to znaczy, że mieli kontakt, a więc użycie gazu było niebezpieczne dla obojga. Gaz pieprzowy byłby skuteczny, gdyby gwałciciel leciał z krzykiem, że będzie gwałcił. Jakoś tego nie widzę mimo, że na szkoleniach wielokrotnie "gazowaliśmy". Poza tym nie wolno "gazować" w pomieszczeniach zamkniętych... Może kiedyś były to gazy, a teraz tylko perfumy, i dlatego może są nadal dozwolone? ;)
   PS. Ja mam wątpliwości co do przebiegu zdarzenia, a nie zamierzam rozgrzeszać gwałcicieli.

   Usuń
  5. Owszem Andrzeju działa i z bliska i z daleka, ale ponieważ jest to środek irytujący o działaniu dotykowym (czyli im większa koncentracja tym lepiej, a poza głównym strumieniem to w zasadzie faktycznie tylko zapach) dlatego dziewczyna spokojnie mogła go użyć nawet w zwarciu. Ją by piekło a jego paliło. Na pewno gaz pieprzowy to nie jest to czym działali ZOMOwcy i jego użycie nie jest tak dramatyczne w skutkach. Poza tym akurat w momencie ataku o czymś takim się nie myśli, tylko albo się ucieka albo wali czym popadnie (czego zdaje się moczo.. sorry prawodawcy liberalni nie rozumieją).
   Nie mam pojęcia jak jest w czerwonej Danii ale w RP jeszcze długo po "odzyskaniu wolności" gaz pieprzowy traktowany był przez spółkę ZOO P&P (prokuratura i policja) jako "niebezpieczne narzędzie".

   Usuń
  6. Myślę, że ocena tego zdarzenia zależy w dużym stopniu od tego jaki rodzaj gazu został użyty, i tego właśnie nie wiemy, a rodzajów gazu jest kilkanaście, najbardziej znane to te:
   https://www.militaria.pl/gaz-pieprzowy-wazne-informacje.xml
   8-10 sekund to czas w którym gwałciciel zorientował się, że został zaatakowany i wystarczający, aby zgwałcić i zabić. Z pozycji 27 lat pracy w sądownictwie i resorcie sprawiedliwości, jakoś tego nie widzę. A więc poza cenzurą, propagandą, i czymś tam jeszcze, coś musiało się jeszcze wydarzyć (może np. wygazowała przypadkowego faceta?).

   Usuń
  7. Nihil novi na militariach, Hołyst (bodajże) opisuje to szerzej i ciekawiej, ale mniejsza.
   Nwjpewniej zajscie zostało potraktowane jako "przekroczenie zasad obrony koniecznej" lub "obrona niewspółmierna do ataku" znamy to także z naszego "prawo"dawstwa.
   Problem jednak sprowadza się tylkomi wyłącznie do braku poczucia bezpieczeństwa, a tu winne jest państwo uzurpujące sobie niczym bolszewikoidalny Sienkiewicz (nie mam na myśl ani pisarza ani piosenkarza) że " ma monopol na przemoc".

   Usuń
 6. Na Polsat news jest opowieść o tym jak nastolatka zamordowała swoją matkę bo razem za swoim "chłopakiem" (29 letni chłopczyk) ściągali z internetu filmy pokazujące masowe egzekucje dokonywane przez islamistów.
  http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2016-01-28/nastolatka-ktora-zabila-swoja-matke-po-obejrzeniu-filmow-isis-skazana-na-9-lat-wiezienia/.

  OdpowiedzUsuń
 7. Absurdalne prawo, policja powinna bronić tego, co został napadnięty, pozdrawiam Dorotko.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń

Jeśli nie jesteś posiadaczem konta google+ wybierz "nazwa/adres url" i wpisz swój nick lub imię. Trochę tak głupio rozmawiać z Anonimem.