Jeśli wierzysz, że Ci się uda, że potrafisz, w większości wypadków rzeczywiście Ci się uda, to władza umysłu nad ciałem.

- Vernon Wolfe

poniedziałek, 2 listopada 2015

Zasłona dymna, czy co??????

Były wybory, demokratyczne wybory. Połowa naszego społeczeństwa poszła oddać swój głos. Druga połowa, wychodząc z założenia,że ma wszystko w szerokim poważaniu, głosu nie oddała, a zatem nie będę brała jej pod uwagę w swoich rozważaniach.

W demokratycznych wyborach pewna partia zdobyła bezkonkurencyjną większość. Jak widać, demokracja jest tylko wtedy, kiedy pewnym elitom jest na rękę. Wybór społeczeństwa nie jest zatem akceptowany i....

Jeszcze nie powołano rządu, nie obsadzono ministerstw, a już toczy się wojenka o ....
o gimnazja - na czele armii stanęła jeszcze nam urzędująca ministra i gotowa jest umrzeć za gimnazja. Pierwszy raz pokazała, jak bardzo martwi się o nauczycielski los.... komedyja niezła.
Niby komedyja , a o niczym innym się nie mówi, nie pisze.... Spotykają się debatują, dywagują. Internet wrze.

A ja sobie myślę, kurczę, o co chodzi? Rządu jeszcze nie ma, nie wiadomo kto ministrem zostanie, nikt z kompetentnych się nie wypowiedział????? O co chodzi???? A może trzeba odwrócić uwagę od czegoś ważniejszego???? Od czego?

Może od uchodźców?????
Zaczęłam szperać i.... oczy wielkie zrobiłam. A nasze media milczą.
***
We wrześniu pierwsza grupa gości przyjechała ( 150 osób). Zakwaterowano ich koło Łodzi. Ledwie przyjechali, a już roszczenia i straszenie: za mało dostają - 2500zł - za to nie da się żyć. Żądają 7 tys. zł, jeśli nie dostaną, złożą skargę do Brukseli. Poza tym jest im tu źle. Modlić się nie mają gdzie!
Ups....
***
W Niemczech wre! Koalicja rządowa na krawędzi rozpadu - nasze media milczą ( dlaczego????) Demonstracje, stawiane szubienice...
Biedni uchodźcy dopuszczają się napaści i nawet gwałtów na udzielającej im gościny ludności ( są to pojedyncze przypadki) - media milczą- sza! Temat tabu?????? Religia uprzywilejowana????
***
Państwa potępiające niegdyś Węgry, sami idą w ich ślady , ale o tym sza... lepiej dużo nie mówić i nie pisać.

A może to nie o to chodzi??????
A może.... A może o jakieś inne ciemne sprawy...
***
Samolot rosyjski się rozbił - powołują międzynarodową komisję do zbadania przyczyny.... Hm... A do zbadania przyczyn kiedyś tam takiej tam katastrofy komisja międzynarodowa nie była potrzebna...hm....

I tak sobie mogę szukać, przypuszczać - a w mediach wrze na temat gimnazjów, 500 zł na dziecko itp....
A nowego rządu nadal nie ma....

56 komentarzy:

 1. Może nie zauważyłaś, ale temat uchodźców już nie ma znaczenia. Wybory minęły. Uczestniczyłaś w histerii za darmo. Wygrani dziękują.

  Wygrani mają w swoim programie wygaszanie gimnazjów.
  Twierdzisz, że wciskali kity?

  Pozdrawiam :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem. Wygaszanie to proces. Ale nowego rządu nie ma. Może warto poczekać. Histeria????? hm....
   ...temat uchodźców już nie ma znaczenia... - hm, czyżby??????

   Usuń
  2. Tak. Zauważyłaś jak w naszych mediach to nagle przestało mieć znaczenie? :) Trudno się dziwić, skoro nawet liczby, które podajesz były naciągane. Dosłownie trzy tygodnie temu rozmawiałam z człowiekiem, który ma bezpośredni kontakt z wszystkimi uchodźcami, którzy przyjechali. Trzy tygodnie temu mogło ich tu zostać z trzydziestu. I nie dziwię się im. We Wrocławiu Syryjczycy, którzy wcale nie są uchodźcami i żyją tu od lat, dzięki tej cudownej nagonce mają kłopoty z sąsiadami. A się człowiek uczy w szkole o brunatnych koszulach, kryształowych nocach. No i co z tego :). A mają ci ludzie pokończone magistry i nadal się boją tego, co obce, wypisują bzdury na blogu posiłkując się nowinami z brunatych źódeł. To czego wymagać od mniej uczonych w piśmie?

   Nie odpowiedziałaś na pytanie. Czyli sama będąc wyborcą twierdzisz, że to jednak był pic na wodę w ich programie?

   Usuń
  3. Doprawdy????? To poczytaj:
   http://pl.blastingnews.com/europa/2015/11/imigrancki-koncert-zyczen-zobacz-czego-zadaja-uchodzcy-w-niemczech-wideo-00633953.html

   http://wpolityce.pl/swiat/270362-uchodzcy-muzulmanscy-w-niemczech-zadaja-domow-i-samochodow-dadza-im-to-aby-nie-wysadzali-sie-w-powietrze-na-miejskich-deptakach

   http://www4.rp.pl/Uchodzcy/151029185-Wegry-Nie-przyjmiemy-imigrantow-z-powrotem.html

   http://forsal.pl/artykuly/902249,uchodzcy-rozsadza-niemiecka-koalicje-bawaria-stawia-ultimatum.html

   http://www.osw.waw.pl/pl/publikacje/analizy/2015-10-21/niemcy-zaostrzenie-prawa-azylowego

   To tylko kropla w morzu. Chcę Ci przypomnieć, że my też jesteśmy w UE i prędzej czy później będzie nas bezpośrednio dotyczyć. Bo pieniądze UNIjne to składki państw członkowskich, w tym Polski, czyli Twoje pieniądze. Żal ci na biedne polskie dzieci nie żal ci na roszczeniowych imigrantów!

   "Nie odpowiedziałaś na pytanie. Czyli sama będąc wyborcą twierdzisz, że to jednak był pic na wodę w ich programie?" - co pic na wodę?????? Jeszcze rządzi stary rząd. Nowego nie ma. Kiedy zacznie rządzić nowy, to dopiero po jakimś czasie będzie można odpowiedziec na to pytanie, doskonale o tym wiesz.

   Usuń
  4. "A mają ci ludzie pokończone magistry i nadal się boją tego, co obce, wypisują bzdury na blogu posiłkując się nowinami z brunatych źódeł" - Gratuluję. Rozumiem,że tylko, co Ty sadzisz, i wypisujesz nie jest bzdurą, jest światłe, nowoczesne, postępowe.....
   Żałosne!!!!!!

   Usuń
  5. To się nazywają media sprzyjające pewnej grupie politycznej. Sprawdź. wpolityce.pl i www4.rp.pl są mocno konserwatywne i prawicowe. Forsal to taki fakt to co piszą pozostawia wiele do życzenia. BlastingNews również konserwatywne i prawicowe. A Ośrodek Studiów Wschodnich? Odpowiedz sobie sama.

   Usuń
  6. Dzieuję anonimowy :). abrako mi jedynie niezależnej.pl :)

   Masz wykształcenie, a więc masz narzędzie, żeby się otwierać na świat. A jakie źródła czytasz? Tylko te, które karmią Twoje lęki. Nie jestem mądrzejsza od Ciebie, ale gdyby były czasy międzywojnia i mieszkałybyśmy w III Rzeszy, która z nas, Twoim zdaniem, chętniej poszłaby z pochodnią? Jak to ceniasz?

   Zapytam jeszcze raz: czyli uważasz, że ten nowy rząd, którego jeszcze nie ma, a który będzie taki a nie inny, bo ogłaszał, że wygasi gimnazja, nie zrobi tego, co ogłaszał?

   Usuń
  7. Anonimowy - szkoda,że anonimowy - dorzuć jeszcze TVN, TVP - i jeszcze niektóre rozgłośnie radiowe, a do wora należy również wrzucić gazety, gdyż manipulacja słowem stała się powszechna, a przekaz nieobiektywny.

   Usuń
  8. cynia- "która z nas, Twoim zdaniem, chętniej poszłaby z pochodnią? Jak to oceniasz?" - myślę,że TY. Łatwo sięgasz po kamień, kto ma inne zdanie ten wróg.
   "A jakie źródła czytasz? Tylko te, które karmią Twoje lęki." - a Ty????? Jak widać to działa w obie strony.
   "Zapytam jeszcze raz: czyli uważasz, że ten nowy rząd, którego jeszcze nie ma, a który będzie taki a nie inny, bo ogłaszał, że wygasi gimnazja, nie zrobi tego, co ogłaszał?" - mam nadzieję, że zrobi to, ale w sposób przemyślany, bez nadmiernego pośpiechu, po szerokich konsultacjach. Bowiem dość mamy pośpiesznie wprowadzanych reform.
   Mam taką nadzieję. Czas pokaże, czy się spełni.

   Usuń
 2. Gimnazjum to jedna z największych porażek w powojennej historii polskiej oświaty.Podobnie jak trzyletnie liceum i likwidacja szkół zawodowych. Dobrze, że ktoś w końcu głośno o tym mówi, bo jak tak dalej pójdzie to będziemy mieć społeczeństwo cymbałów. Nie bardzo rozumiem - szukasz jakiegoś spisku czy co?
  W polskiej telewizji niewiele się mówi o tym, co dzieje się w Niemczech, ale zapewniam Cię, że w niemieckiej tv polskie sprawy też nie są newsem dnia. Powiedzieli, że zwyciężyła partia, która uwsteczni Polskę i tyle.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cóż, nie na rękę im.
   ***
   A co do gimnazjów - to w pełni podzielam Twoją opinię. Jednakże odwrócić ten proces nie będzie łatwo. Czekam na stanowisko i propozycje nowego rządu

   Usuń
 3. 500 na dziecko? Czyje? Kazde? Nie!
  Patologia bedzie sie parzyc jak kroliki, no moze z ta roznica, ze nie beda zabijac potomstwa po skasowaniu becikowego, tylko utrzymaja je przy zyciu, zeby miec za co pic.
  Rzadu nie ma, bo juz sie zjednoczona prawica za ryje wziela, kazdy chce lepszego koryta, a pis zawlaszcza wszystkie. Jest na razie wesolo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I to wiesz! Wiesz to, co chcą ,abyś wiedziała. Kupiłaś. Cel osiągnięty.
   Za ryje się jeszcze nie wzięła - chociaż media bardzo by tego chciały. Patologia???? Jest, ale jest mniejszością. To też warto wziąć pod uwagę. I od tego są odpowiednie instytucje, aby ich pilnowały. Cała , wielka część społeczeństwa nie jest patologią i ledwie wiąże koniec z końcem. Zastrzyk 500 zł na dziecko wróci do budżetu państwa. Ludzie zaczną kupować. Nowa pralka, lodówka, kosmetyki, środki czystości, ubrania itp.... pochłaniają ogromną część budżetu domowego. To też warto wziąć pod uwagę. Przepraszam, a jakie zasiłki socjalne są w Niemczech? Ile Niemcy przeznaczają na wsparcie rodzin????? No...

   Usuń
  2. Przeczytaj komentarz Cynii, bedziesz miala gotowa odpowiedz.

   Usuń
  3. Przeczytałam i nie jest to dla mnie żadna przekonywująca odpowiedź!

   Usuń
  4. Nie odpowiedziałaś mi na pytanie: jakie zasiłki socjalne są w Niemczech? Ile Niemcy przeznaczają na wsparcie rodzin?

   Usuń
  5. Wklejalas na fb wysokosc zasilkow w roznych panstwach Europy, to powinnas wiedziec. Ja teraz nie za bardzo zorientowana w temacie, bo nie mam dzieci na utrzymaniu. Jedno jest pewne, zasilek dostaja wszyscy po rowno, milionerzy tez, bo jest on konstytucyjnie zagwarantowany dla wszystkich dzieci. Inna rzecz, ze ci zamozniejsi daja zasilek dzieciom jako kieszonkowe, inni zyja z tego - taka mala roznica.

   Usuń
  6. Jak widać Niemcy nie dzielą ludzi na patologię, która będzie się parzyć i na normalnych ludzi. Dlaczego zatem zasiłek rodzinny na dziecko w Polsce budzi takie kontrowersje i społeczny sprzeciw, co niektórych!? Jak sama zauważyłaś wkleiłam na fb artykuł
   - http://wiadomosci.radiozet.pl/Wiadomosci/Swiat/Dodatki-na-dziecko-w-Unii-Europejskiej-00013814 - polecam do przeczytania wszystkim zbulwersowanym rozdawnictwem.
   Przytoczę kilka biedniejszych krajów, porównywalnych z Polską:

   LITWA - Dodatki na dzieci na Litwie przysługują wszystkim obywatelom i rezydentom. WYNOSZĄ - W rodzinach o miesięcznych dochodach do 153 euro dzieci do drugiego roku życia otrzymują 28,5 euro miesięcznie, a powyżej 153 euro - 15,2 euro miesięcznie.

   ESTONIA - W Estonii dodatki na dzieci przysługują wszystkim, warunkiem ich otrzymania jest obywatelstwo albo pozwolenie na pobyt stały. WYNOSI ON - pierwsze i drugie dziecko dodatek wynosi 19,18 euro. Na trzecie i więcej - 76,72 euro.

   SŁOWACJA- Dodatek na dziecko na Słowacji przysługuje wszystkim rodzicom i opiekunom. Wynosi:23,52 euro na miesiąc.

   ŁOTWA- Zasiłki na dzieci na Łotwie przysługują obywatelom i osobom, które otrzymały pozwolenie na pobyt stały - Rodzicom przysługuje dodatek w wysokości 11,38 euro na pierwsze dziecko, 22,76 euro - na drugie, 34,14 na trzecie i każde następne.

   WĘGRY - wszyscy rodzice - Miesięczne świadczenie dla rodziny z jednym dzieckiem wynosi 12 200 forintów (ok. 40 euro), dwójką - 14 800 (ok. 48 euro), trójką i więcej - 16 000 forintów (ok. 52 euro). Samotni rodzice mogą liczyć na dodatkowe 1000-1500 forintów (3-5 euro) miesięcznie, zależnie od liczby dzieci.

   POLSKA - Zasiłek rodzinny przysługuje, jeżeli dochód rodziny w przeliczeniu na osobę albo dochód osoby uczącej się nie przekracza kwoty 574,00zł i WYNOSI
   Od dnia 1 listopada 2012r. wysokość zasiłku rodzinnego wynosi miesięcznie:
   77,00zł na dziecko w wieku do ukończenia 5 roku życia;
   106,00zł na dziecko w wieku powyżej 5 roku życia do ukończenia 18 roku życia;
   115,00zł na dziecko w wieku powyżej 18 roku życia do ukończenia 24 roku życia.

   Dla porównania NIEMCY - Zasiłki na dzieci przysługują każdemu rodzicowi, który jest zameldowany w Niemczech, bez względu na wysokość dochodów:Miesięczny dodatek na pierwsze i drugie dziecko wynosi 184 euro, na trzecie - 190 euro, a na czwarte i więcej - 215 euro.

   Usuń
 4. 500 zł nie jest od państwa. Jest ode nie. Logicznie rzecz biorąc państwo mogłoby zostawić mi te 500 zł w podatku, żebym mogła sobie kupić pralkę. To ja mam proste pytanie, komu rząd zabierze te 500 zł, żeby dać je innym?
  Wystarczyłoby, żeby ludzie zarabiali godnie, bo tylko patologia może się cieszyć, że ktoś jej rzuci ochłap na krzywe ryło. A tu proszę ...sporo się ucieszyło. Nie napiszę, że "cel osiągnięty", bo to smutna diagnoza społęczeństwa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A odprawy dla .... to są od kogo??? A hojne premie dla.... Też od Ciebie? Czy może to już od ciebie nie jest, ale od państwa. A nasze pensje nauczycielskie ( marne) to od kogo????? Wszak przez społeczeństwo i samą ministrę JKR darmozjadami i leniami,
   "To ja mam proste pytanie, komu rząd zabierze te 500 zł, żeby dać je innym?" Ja też mam pytanie, komu do tej pory zabierał, aby dawać swoim??????

   Zobaczymy, Cynia! Nie ma jeszcze nowego rządu, więc nie ma, co bić piany zawczasu.

   "Wystarczyłoby, żeby ludzie zarabiali godnie," - no właśnie. Tutaj się zgadzam i mam jedno pytanko, dlaczego nie zarabiają, skoro słupki wskazują wzrost gospodarczy i tak jest cudnie. Dlaczego w tak doskonale przygotowanych do reformy szkołach brakuje podstawowych pomocy dydaktycznych o multimedialnych nie wspomnę, dlaczego...... dlaczego, skoro jest tak dobrze, jest tak źle. I rozwiązał się worek z pytaniami.
   Pożyjemy, zobaczymy.

   Usuń
  2. Dorota, chyba nie jesteś aż tak naiwna, żeby myśleć, że przyszły rząd nie będzie rozdawał swoim sowitych nagród. Będzie. A Ty dostaniesz ochłap, a nie podwyżkę.

   Usuń
  3. Oczywiście,że tak naiwna nie jestem.
   Uważam jednak,że najpierw powinien powstać ten rząd, potem wyznaczyć priorytety i przedstawić swoje zamierzenia pierwszoplanowe, i dalszoplanowe, przedstawić argumentację... Wówczas można dyskutować chwalić, bądź krytykować. A taka burza przed, jest dla mnie zupełnie niezrozumiała i niepotrzebna.

   Usuń
  4. DD, ale jest już o czym dyskutować, jeśli 500zł na dziecko, obniżenie wieku emerytalnego, likwidacja gimnazjum, reforma w szkolnictwie wyższym itd, jest wciąż na ustach polityków partii, która ma rządzić. To nie media, ale oni w mediach o tym mówią, Dlatego nie dziw się tym, którzy na tę partię nie głosowali, że mają inne zdanie i sceptycznie odnoszą się do tych czy innych pomysłów.
   Temat uchodźców był wygodny w kampanii, w tej chwili już nie, bo cokolwiek powiedzą, to już będzie szło na ich konto...
   I jeszcze taka uwaga:...Warto mieć dystans do publikacji w necie na różnych portalach, często jest to przekłamanie rzeczywistości, jednostronne, szczególnie w mediach skrajnie prawicowych...ł
   Ja osobiście mam sceptyczne nastawienie do pomysłu "500zł na..." niezależnie od tego, której partii to pomysł... Tak jak byłam sceptyczna, że każdemu się należy becikowe...etc..
   My nie możemy się porównywać z gospodarką i socjalem Niemiec- to jeszcze nie ta liga. Owszem, dążyć należy, ale nie poprzez rozdawnictwo...

   Usuń
  5. Dorota, jak znam życie, to właśnie teraz przyszły rząd ustala priorytety - kto, komu, co i za ile oraz pod jakim warunkiem. Nie wierzę, że komukolwiek z nich zależy na państwie i społeczeństwie. Najważniejsze są ich własne interesy. Jestem pewna, że obecna wygrana PiS to gwóźdź do trumny tej partii. Większości obietnic nie zrealizują, bo z pustego i Salomon nie naleje, naród przejrzy na oczy i za cztery lata do głosu dojdą partie, które teraz są na marginesie. Ale one obserwują i uczą się. Oby skutecznie.

   Usuń
  6. I jeszcze jedno do pomocy państwa w krajach takich jak Niemcy. Czy zauważyłaś jak tam łatwo państwo odbiera dzieci rodzicom, którzy wyciągają rękę po te przysłowiowe 500 zł, czyli po cudze? Bo Ci, którzy biorą zapomogi są uważani za osoby niewydolne, darmozjady. Państwo (czyli obywatele) daje kasę i państwo wymaga. To tak na marginesie, bo wiele rzeczy, które chciałam napisać, zostało już napisane. Nie ma co gadać, że rządu jeszcze nie ma, skoro rząd muszą stworzyć politycy PiS, a oni mają określony program. Chyba, że od początku uważało się ten ich program za pic.

   Usuń
  7. Roksana: Jesteśmy różni. I to właśnie jest ciekawe. " ...nie dziw się tym, którzy na tę partię nie głosowali, że mają inne zdanie i sceptycznie odnoszą się do tych czy innych pomysłów" - ależ ja się nie dziwię. Dziwię się tylko takiej nagonce, skoro większość znała i tak zagłosowała...... Doskonale wiesz, że od gadania do działania to jeszcze daleka droga. Po co zatem takie szczekanie? Poczekajmy na pierwszy ruch tegoż rządu, którego jeszcze nie ma.
   "Warto mieć dystans do publikacji w necie" - warto mieć dystans do wszystkich publikacji i mediów. Dziennikarstwo sięgnęło już dna.
   Ot, ostatni wywiad z A. Radwańską - "Przykro mi, że mamy takie media, że moje nazwisko wykorzystuje się do tego, żeby zrobić efektowny, negatywny i nieprawdziwy materiał w telewizji, na dodatek szczuje się jeszcze na mnie innych sportowców" - to o TVN.
   Mnie pomysł wsparcia rodzin się podoba i wcale nie traktuję tego jak rozdawnictwo.

   Usuń
  8. Cynia - "Czy zauważyłaś jak tam łatwo państwo odbiera dzieci rodzicom, którzy wyciągają rękę po te przysłowiowe 500 zł, czyli po cudze? Bo Ci, którzy biorą zapomogi są uważani za osoby niewydolne, darmozjady. Państwo (czyli obywatele) daje kasę i państwo wymaga" - to dlaczego imigranci tam lecą jak do rzeki miodem płynącej?????
   "Nie ma co gadać, że rządu jeszcze nie ma, skoro rząd muszą stworzyć politycy PiS, a oni mają określony program" - dlatego wygrali wybory. Jednak do realizacji określonego programu potrzeba nieco więcej niż dobre chęci, doskonale o tym wiesz.

   Usuń
  9. Polecam:
   http://wiadomosci.radiozet.pl/Wiadomosci/Swiat/Dodatki-na-dziecko-w-Unii-Europejskiej-00013814

   Usuń
  10. DD- każde media, szczególnie te reagujące na żywo jakiś news mogą świadomie lub nie zmanipulować. Ja swoje opinie najczęściej opieram z programów na żywo z politykami z każdej opcji lub komentatorami sceny politycznej z różnych gazet czy radia....( słyszę i widzę co mówią ).
   Co do Radwańskiej- nie znam tego materiału, ale znam jej konflikt z red. Lizutem, który nazwał ją w jakimś programie: "Agnieszką Smoleńską"- nasza tenisistka czynnie brała udział w miesięcznicach, wierząc w teorie Macierewicza i mu podobnych...Żeby było jasne: jak dla mnie nie moja bajka, ale każdy może robić co chce i wierzyć w co chce, a redaktor zachował się delikatnie mówiąc nieelegancko...
   Z drugiej strony, jak napisałam, nie znam takiego materiału, ale pamiętam jak Kukiz przed wyborami na prezydenta, grzmiał i używał nie do powtórzenia słów na TVN, zarzucając red. Sianeckiemu czegoś, co nie powiedział- akurat ja ten program oglądałam i naprawdę trzeba było mieć ogrom złej woli i grubo naciągać rzeczywistość, żeby słowa redaktora zinterpretować tak, jak zrobił to Kukiz, a właściwie mu wsadził w usta. Także ...ja i tu mam dystans, bo jednej czy drugiej osobie się coś nie spodoba ( reportaż, wywiad) i huzia na józia Niejedna już osoba publiczna pogniewała się na te czy inne media. Wszyscy też pamiętamy bojkot TVN-u przez PIS- i od tamtej pory jest nagonka na nierzetelność tej stacji, a ona nie jest ani mniejsza ani większa od innych, choć dużo mniejsza od prawicowych mediów.

   Usuń
  11. Roksano! Nasze media świadomie manipulują informacją i narzucają odbiorcy jedynie słuszny sposób myślenia.
   Ja, jestem starej daty, nauczono mnie czytać między wersami, odczytywać mowę ciała....
   A TVN , chociaż oglądam, nie należy do stacji obiektywnych i rzetelnych, niestety! Dlatego mam dystans. Zbieram różne informacje z różnych źródeł i sama wyciągam wnioski. Nie zawsze są trafione, ale są moje własne. Zatem zarzucanie mi "A mają ci ludzie pokończone magistry i nadal się boją tego, co obce, wypisują bzdury na blogu posiłkując się nowinami z brunatych źódeł. ", jak to zrobiła jedna ze światłych, myślących inaczej bloggerek uważam za niestosowne i potwierdzające mój tok rozumowania. "Psy szczekają, karawana idzie dalej" - serdeczności.

   Usuń
  12. Roksanno - wielokrotnie spotkałem się z "argumentacją" typu "podaj do sądu" - wiele osób także obecnych na tym forum w ten sposób usiłowało udowodnić że rację miała H G-W wywalając z pracy Chazana. Potem jak Chazan jednak wygrał procesy ci sami ludzie nabrali wody w usta. Więc teraz ja "zaargumentuję" tak:
   Jak Kukiz Sianeckiemu "wsadził w usta" to niech Sianecki go do sądu pozwie, a jak nie pozwie to znaczy ze Kukiz miał rację!

   Ps. W TVN nie znalazłem ani razu żadnej informacji na temat wygranych przez Chazana procesów czy to przez NIL czy innymi sądami... tyle na temat rzetelności tej stacji.

   Usuń
  13. Twoja argumentacja mnie rozbawiła :D Nie wszyscy latają ze wszystkim do sądu, a mając na względzie, że odbiorca jest inteligentny, to zrozumie co się do niego mówi. No cóż, bywa, ze słowa trafiają na zawziętego i zażartego- wtedy ze wszystkiego można zrobić hucpę.
   A tu proszę:

   http://www.tvn24.pl/polska-i-swiat,33,m/polska-i-swiat-prof-chazan-chce-wrocic-na-stanowisko,550949.html
   jak ktoś nie chce to i nie znajdzie...')
   Jak ktoś czegoś nie widział to nie znaczy, że tego nie było.
   Ja akurat oglądam często fakty i to z nich dowiedziałam się; również często ten temat: czy PGW przywróci Chazana czy nie, było poruszane choćby w programie: "Tak jest" już po tych umorzeniach...A i sam prof. w nich bywał...
   A faktycznie nie mogę nic NIGDZIE znaleźć, co na to Sąd Pracy- ale może jeszcze proces trwa?

   Nie moją rolą jest udowadnianie, które media co i jak...mam swój rozum...i nie kupuję wszystkiego. Prawicowych nie oglądam z zasady i nie czytam z własnej woli, bo to w jaki sposób przedstawiają niektóre fakty, w jaki sposób komentują nie kryjąc się ze swoimi sympatiami i uwidaczniając antypatie- mnie ( delikatnie mówiąc) zniesmacza. Niestety, czasem rzuci się coś w oczy, gdy ktoś coś zalajkuje...I tak wczoraj przeczytam jak to A. Radwańska dożywotnio bojkotuje TVN- a dziś w TVN 24 obejrzałam z nią w roli głównej konferencje prasową, i nawet odpowiadała na pytania dziennikarki z TVN...:)
   Ech, więcej luzu!!!!!- chwiałoby się rzec...Ani te, ani inne media nie zasługują, by walczyć o niej na noże ;P

   Usuń
  14. Roksanno - to nie jest "moja" argumentacja ale ta która czerpię od dyskutantów (sa obecni na tym forum).
   Co takiego opublikowało TVN "Naczelna Izba Lekarska, podobnie jak prokuratura, umorzyła postępowanie w sprawie profesora Chazana". Jedno zdanie a wcześniej milion kalumnii... Poza tym zdanie kłamliwe - NIL nie umorzyła postępowania tylko przyznała rację Chazanowi i de facto ODDALIŁA zarzuty jego przeciwników - czyli zamiast informacji dezinformacja.
   Jak pisałem wcześniej, po tym jak zapadły wyroki korzystne dla Chazana w informacjach TVNu nie było na ten temat słowa, choć informacja była zawarta w serwisie PAPu.

   "prawicowych nie oglądam i nie czytam z zasady i z własnej woli" - pogratulować "swojego rozumu"...

   Radwańska przecież nie wystąpiła w TVN tylko ta pokazała jej konferencję prasową... to zupełnie tak jak by zarzucać Żydom że współpracowali z Goebbelsem bo on pokazywał ich w swoich kronikach...

   Amicus Luz, sed magis amica veritas

   Usuń
  15. TVN jest telewizją, więc tak naprawdę to co jest w necie to jest kropla w morzu...TVN nic nie musi publikować, bo nie jest gazetą! Gdybyś oglądał to byś wiedział i widział i słyszał ( tak jak ja), kiedy i ile na ten temat było mówione...
   * jedno zdanie? -przecież tam jest wypowiedź samego Chazana na wizji... który udzielał jej dziennikarzowi TVN, ( sam Chazan miał wiele takich wystąpień w TVN 24 a nawet w" Dzień Dobry" TVN - myślisz, że tam nim manipulowano?????
   * bojkot- nie wpuszczanie dziennikarzy ( wyrzucanie) TVN na konferencje, , nieudzielenie odpowiedzi- według prawicowych portali... To jest właśnie rzetelność dziennikarska...Ja tego nie wymyślam, i gdybym nie przeczytała o wyrzuceniu, to bym nawet o tym nie wspomniała, bo rozróżniam dziennikarską relacje z czegoś od pójścia do stacji...Po drugie- gdy się robi konferencje w pomieszczeniu zamkniętym, to dziennikarze raczej dostają akredytacje - i tu Twój komentarz nie jest adekwatny, a porównanie... szkoda słów, bo ja Radwańskie niczego nie zarzucam - widzę, od kogo bierzesz przykład w swych przykładach ;(...
   Jak widać prawda ma różne oblicza i punkt widzenia...
   * prawicowe- mam tu na myśli te skrajne, sympatyzujące z PiS-em
   * dziękuję!!!- mój rozum ma się dobrze, nie jest manipulowany przez skrajne źródła prawicowe, które mają cechy wyznaniowe... co nie oznacza, że są mi całkiem obce, bo i dziennikarze i politycy, publicyści występują w również w innych źródłach. Ja nie potępiam wszystkiego w czambuł, i z góry, tylko dlatego, że to ta czy inna partia...mam poglądy liberalne i tego nie ukrywam, ale nie wyznaję jednej , jedynej słusznej linii...jakieś partii- żadnej...

   Jak już napisałam, niektórzy widzą i słyszą tą co chcą, i koniec, i kropka, więc nie ma o czym dyskutować. Każdy ma prawo do własnych poglądów, własnej oceny rzeczywistość, i do własnych również pomyłek w tym względzie, jakby co...;)

   Usuń
  16. fakt nie ma sensu dyskutować...
   Tylko zadufana we własny rozum osobo. Każdy ma prawo do własnych poglądów ale poglądy i ich wdrażanie mają swoje KONSEKWENCJE. Lewica i kobiety nienawidzą tego słowa, ale ono jest i nie zniknie dlatego że się komuś nie podoba. jak zniszczycie już do reszty jeden system wartości to, nie jest tak ze wasz zatryumfuje, bo to nie jest żaden system wartości tylko system bez wartości - zatryumfuje coś innego o wiele mniej przyjemnego niż chrześcijaństwo...

   Ps. oglądam szkło dla niekontaktujących i ... odruch wymiotny jest moim stałym uczuciem.

   Usuń
  17. Wasz?
   Nic nie wiesz o moim systemie wartości...
   Za to ja dużo wiem o odruchu wymiotnym...w życiu bym się na niego nie narażała, gdybym nie musiała...Masochistą jesteś czy co...? ;) ( ja chyba też, bo nie powinnam już komentować ;)) No ale gdy się nie łapie sarkazmu i ironii...

   Usuń
  18. wiem więcej niż Ci się wydaje - sama o nim piszesz. A sarkazm i ironia to fajne tłumaczenia (jak Tarantino ostatnio - "ja wcale nie to miałem na myśli, to wyście mnie źle zrozumieli")

   Usuń
 5. Problem w tym, że reforma oświaty to nie jest zadanie dla jednego, dwóch, czy nawet trzech rządów. To jest jeszcze gorzej jak z budową metra, bo metro można, tak jak ucznia, zbudować w kilkanaście lat, ale metro jeździ od razu, a uczeń przechodzi szkołę życia, a po niej próbuje przeżyć ...

  OdpowiedzUsuń
 6. Dobrze kombinujesz...;o) Szperaj dalej...:o)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyszperałam jeszcze cosik i nie spodobało mi się. Może lepiej więcej nie szperać i żyć w błogiej nieświadomości i piać z zachwytu nad wszystkim, co popularne media ludowi wciskają.... ach!?

   Usuń
 7. szczur z loch ness4 listopada 2015 10:21

  Swoją drogą współczuję pracownikom oświaty kolejnej reformy, tym bardziej że część z nich utraci zatrudnienie. Nie mówiąc o tym, że w kolejnym ruchu Karta Nauczyciela także przejdzie do historii, nie dlatego aby cokolwiek polepszyć ale aby uzyskać efekt społeczny w sondażach. Z imigrantami byłbym również ostrożny w ocenach, bo może być również tak, że za moment sami będziemy uciekali przed ostrzałem rosyjskich armat. Rzecz cała coraz bardziej przypomina bal na Titanicu ale to odrębne zagadnienie.
  Buziaki z Loch Ness :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do tej pory wprowadzane reformy niosły raczej opłakane skutki. Doszło do tego ,że szkoły nienawidzą uczniowie, nauczyciele i rodzice. To znak,że nie spełnia swojej roli. Stary system był sprawdzony i gwarantował solidną edukację. Nie każdy musiał być kształcony. Kto nie miał ochoty, albo zdolności wybierał naukę zawodu. Zupełnie nie rozumiem po co było zmieniać. Zmieniono i wiecznie majstruję,aby ulepszać. Nie ulepszają, ale psuja jeszcze bardziej. Jestem za powrotem do tego, co było dobre. Jednakże należy to zrobić w sposób bardzo przemyślany. Nic na łapu capu.

   Usuń
  2. szczur z loch ness4 listopada 2015 18:15

   Zgadzam się w całej rozciągłości, zarówno co do tezy, jak i metody. Dodałbym do tego reaktywację szkolnictwa zawodowego, które zniszczono, własnie w imię absurdalnego założenia, że każdy młody człowiek MUSI! miec maturę i MUSI! skończyć studia. No popatrz, w takiej zacofanej Austrii :-) 40% młodzieży kształci się w zawodach robotniczych i nic złego z tego nie wynika.
   Wiele Serdeczności z Kariny Loch Ness :-)

   Usuń
  3. Ostatnio bardzo modna stała się teoria inteligencji wielorakich. Jeden będzie świetnym naukowcem, drugi mistrzem rzemiosła. Serdeczności.

   Usuń
 8. Jak sobie Joasia chce umierać, to ja na drodze jej woli stał nie będę...
  Całe reszta to może nie tyle zasłona dymna co efekt niekompetencji dziennikarzy oraz próba wmotania Pis w gierki i sklejenia im skrzydeł błotem jeszcze przed startem - to samo kanalie robiły przecież 10 lat temu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda - mamy powtórkę z rozrywki. Zastanawiam się, czego tak strasznie się boją????

   Usuń
  2. Przede wszystkim utraty wpływów - teraz może nawet nieco mniej niż 10 lat temu - wtedy w perspektywie były ogromne fundusze z UE i układ (który jak wiadomo nie istnieje) koniecznie chciał położyć na nich łapy (co się udało). Obecnie takich pieniędzy już nie będzie, ale mimo wszystko...

   Usuń
 9. Widzę po komentarzach, że wsadziłaś kij w mrowisko. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. czyli, że jest jak zwykle :( i jak tu się dziwić tym, którzy nie poszli na wybory. ja myślę, że to też jest ważny głos oddany w wyborach. Ci, którzy nie poszli chcieliby zwrócić uwagę polityków, że może należy wreszcie coś zmienić. może wtedy poszłoby więcej ludzi i walka o stołki byłaby bardziej sensowna i rzetelna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powiedz, co z takiego zwracania uwagi wynika???? Nic, gdyż wyboru dokonują ci, którzy na wybory poszli. I świat się kręci. Ludzie na wybory nie chodzą, bo im się po prostu nie chce - i tyle!

   Usuń
  2. nie chce im się, bo nie widza już sensu i nadziei na zmiany. myślę, że frekwencja wyborcza była największa, kiedy kończył się komunizm. wtedy wierzyliśmy, że będzie inaczej, że nowa demokratyczna władza coś zmieni. i co z tego wyszło??? wielkie nic. a teraz to właściwie nie ma na kogo głosować i wybiera się mniejsze zło. słuchałam ostatnio wypowiedzi młodych ludzi, którzy w większości przyznali, że głosowali na Korwina Mikke, a dlaczego? a no dlatego, że tylko on miał jakieś nowe pomysły i mieli dosyć tych samych ludzi z PO i z PiS. obie partie sa już za długo i jedyne co potrafią dobrze zrobić, to rozkręcać afery. myślę, że zbyt długo mydlono nam też oczy obietnicami bez pokrycia, dlatego straciliśmy zaufanie do polityków i sens głosowania na kogokolwiek.

   Usuń
  3. poza tym ci, którzy nie idą na wybory tez oddają swój głos. głos przeciwko wszystkim politykom. dają w ten sposób do zrozumienia, że nie wierzą już nikomu i czekają na prawdziwe zmiany. dlatego wygrana w wyborach, kiedy głos oddaje znikoma część społeczeństwa, to raczej porażka.

   Usuń
  4. Tylko ich głos jest nieważny i nikt go pod uwagę nie bierze. Więc na co komu taki głos? Poszliby do urn, oddali głos nieważny, frekwencja by wzrosła ,a ich głos byłby słyszalny, odnotowany A tak???? Wybacz, dla mnie to po prostu brak odpowiedzialności społecznej, pełna ignorancja postaw obywatelskich.

   Usuń

Jeśli nie jesteś posiadaczem konta google+ wybierz "nazwa/adres url" i wpisz swój nick lub imię. Trochę tak głupio rozmawiać z Anonimem.