Jeśli wierzysz, że Ci się uda, że potrafisz, w większości wypadków rzeczywiście Ci się uda, to władza umysłu nad ciałem.

- Vernon Wolfe

piątek, 20 listopada 2015

Małe sukcesy, a cieszą

Nie ukrywam,że lubię swoją pracę.
Lubię pracować z dzieciakami, które chcą.
Wierzcie mi to ogromna przyjemność. Prowadzę zajęcia pozalekcyjne z moimi siedmiolatkami "Godzina kodowania". Chętnych jest bardzo dużo, a starych rupci - o komputerach tutaj mówię, tylko 10. Zatem na takich zajęciach może być tylko 10 osób. Musiałam dzieciaki podzielić na grupy. Spotykamy się co drugi tydzień.
Jesteśmy już w tematyce świątecznej. Wiem, wiem, że za wcześnie, ale w takich warunkach, w jakich pracujemy,obawiam się,że nie wszystkie dzieciaki zakończą swoje animacje na czas. Pracują tylko w szkole. Komputery stare, czasami odmawiają posłuszeństwa, więc.... Już od tygodnia działamy w świątecznej tematyce.
Dzisiaj po prostu urosły mi skrzydła i pofrunęłam do nieba. Nic takiej satysfakcji nie daje, jak wyniki twojej pracy. Jeden maluch zakończył swoje dzieło. Uznałam,że można je udostępnić. Duma  mnie rozpiera. Pomyślcie, jeśli te dzieciaki już teraz potrafią samodzielnie zrobić coś takiego, to za kilka lat....


6 komentarzy:

 1. Dorotka, mialabym jedna uwage. Czy jako nauczycielka nie powinnas bardziej dbac, zeby dzieciaki uzywaly pieknej polszczyzny, a nie szly za moda amerykanizowania naszej pieknej mowy? Nie lepiej wygladaloby WESOLYCH SWIAT ?

  OdpowiedzUsuń
 2. Pewnie,że wyglądałoby lepiej, ale to nie jest polski program, niestety! Podobnie i inne darmowe, które można wykorzystywać w celach edukacyjnych. Dzieci korzystają z gotowych elementów, a w nich nie było napisu "WESOŁYCH ŚWIĄT". Nie potrafią jeszcze tworzyć napisów w odpowiednim formacie, aby móc importować do tego programu. Poza tym uczą się j. angielskiego, więc.... wykorzystanie tegoż napisu jest zasadne. W zajęciach z programowania dla mnie najistotniejsze są: kreatywność i umiejętność napisania odpowiedniego skryptu. Nie jest to łatwe.

  OdpowiedzUsuń
 3. rewelacja !!! dzieciaki przezdolne i oczywiście nic nie jest możliwe bez osoby magistra, przewodnika !!! żeby było jasne i to należy zawsze podkreślać. ZAWSZE. pozdro

  OdpowiedzUsuń
 4. Uważam, że na temat świąteczny już czas. Wcale nie za wcześnie, jeżeli nie macie komputerów do dyspozycji cały czas :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie wiem, czy na święta jest za wcześnie, czy nie, na pochwalenie się pracą Dzieciaków, zawsze jest czas. Mnie by rozpierała duma. Rozpiera... zawsze, kiedy Moi idą w świat i odnoszą sukcesy.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nauczyciel to nie zawód - to powołanie. A Ty się ze swoim powołaniem nie rozminęłaś.

  OdpowiedzUsuń

Jeśli nie jesteś posiadaczem konta google+ wybierz "nazwa/adres url" i wpisz swój nick lub imię. Trochę tak głupio rozmawiać z Anonimem.