Jeśli wierzysz, że Ci się uda, że potrafisz, w większości wypadków rzeczywiście Ci się uda, to władza umysłu nad ciałem.

- Vernon Wolfe

sobota, 19 września 2015

Nie mam żalu do nikogo. tylko do ciebie stonogo...

Bo do kogo, bo do kogo, mgłabym mieć ten żal.... Kto kiedyś bawił się w harcerstwo, jeździł na rajdy, obozy, ten na pewno zetknął się z tą piosenką.

Tak też moja rozpędzona kolejka górska, zwana życiem, napotkała na przeszkodę w postaci muru. Żeby nie uderzyć, ŻEBY NIE ROPZTRZASKAC SIĘ, całą siłą trzeba było hamować . Iskry leciały. Mur pozostał. Ale.... ale został uszkodzony. A przez szpary zaczęły przedowstawać się smugi światła i ciepłej energii.
Czuję że znowu rosnę w siłę. Machina, którą kiedyś uruchomiłam produkuje pozytywną energię i swoim działaniem zatacza coraz szersze kręgi. Ostatnie zdarzenia, jakże niespodziewane, jakże miłe, dają mi siłę.

Niesamowite.

Na sprawy państwowe wielkiego wpływu, jako jednostka nie mam. A mój marny głos w wyborach tym razem oddam jako ten  przeciwko. Tyle mojego.
A na resztę.....  Mam wpływ. Wszak nawet kropla wody może wyżłobić solidne koryto....

Zatem żale przesyłam stonodze i lecę zmieniać świat. zaczynam od porządków we własnej chałupie!

A teraz "niezwykle optymistyczne " przesłanie jasonowidza z Człuchowa.


A zatem , kochani, żyjmy, cieszmy się, póki jeszczem mamy ku temu okazję! Żale wysyłajmy stonodze.

Ku pokrzepieniu - do POSŁUCHANIA.

19 komentarzy:

 1. Czyli, że młoteczek się przydał...;o)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie trzeba być jasnowidzem, żeby w ten sposób spojrzeć na sprawę uchodźców. Wystarczy mieć podstawową wiedzę z dziedzin takich jak socjologia i politologia.Druga część wypowiedzi świadczy o kompleksach tego pana i poczuciu krzywdy, niedowartościowania. Zwróć uwagę na ton głosu, wyraz twarzy (oczy) i gestykulację.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. HEH... No tak czyli "Mów do mnie, bo własnie cię diagnozuję" :)
   A tak na poważnie, masz rację co do proroczych wizji p. Jackowskiego, pozdrawiam

   Usuń
  2. Wybacz, ale to takie zawodowe zboczenie:) Z reguły się z tym nie ujawniam, ale tym razem nie umiałam się powstrzymać [co też można zdiagnozować;)] Pozdrawiam:)

   Usuń
 3. Dobrze, że siła wraca :)
  Ja 4 lata temu głosowałam głównie przeciw i za przewidywalnością. Teraz zagłosuję za, dając kredyt zaufania- na szczęście mam na kogo głosować.

  OdpowiedzUsuń
 4. Przyjemnych porządków, ja też właśnie się za nie zabrałam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie taka nieboga ta stonoga. ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziwne, ale tyle lat byłam instruktorką harcerską, jeździłam na obozy, zloty, zjazdy, biwaki, ale nigdy nie słyszałam piosenki o stonodze.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Wybory, sprawa państwowej wagi. ;-))) „Na eksponowane stanowiska pretendują, a nawet już je zajęli, błędnie zaprogramowani przez przyrodę ludzie. Zaczęli oni w negatywny sposób przeobrażać społeczeństwo.” Nadieżda Siemionowa „Bóg. Honor. Ojczyzna.” – Teraz nie ma to nic wspólnego z Bogiem. Honoru, ani źdźbła, a Ojczyzna … . Ci, którzy rządzą w Polsce mają swoją ojczyznę, ale w swojej kieszeni. Musimy głosować, „za”, a nawet „przeciw”, bo przecież oni mają duuuuże kieszenie. Wybaczcie, ale ja marginesu społecznego nie poprę. Co to jest margines społeczny? W przeszłości rządzący państwami, wszelkiego rodzaju przestępców nazywali marginesem społecznym, żerującym na społeczeństwie. Potem zwłaszcza po II WŚ władza coraz częściej spoufalała się z przestępcami, a obecnie już wspólnie żerują na społeczeństwie. Jedynie od czasu do czasu, dla odwrócenia społecznej uwagi, ktoś, kogoś rozlicza i następuje błoga cisza przy korycie, czyli ciąg dalszy „strzyżenia owieczek”. Wcześniej politycy jeszcze jakoś musieli się liczyć ze społeczeństwem, które w oparciu o wyższe prawdy i społeczną moralność było w stanie rozliczyć rządzących. Obecnie do steru władzy w większości państw dostali się niemoralni, zdegenerowani i podli osobnicy. Narzucają społeczeństwu antyspołeczne, amoralne i do cna zdegenerowane wzorce, po to, by w nieskrępowany i bezkarny sposób wykorzystać i wydusić ze społeczeństwa wszystko, co jeszcze zostało. I tak, okazuje się, że mamy dwa marginesy społeczne - przestępców, którzy wbrew istniejącemu prawu okradają społeczeństwo oraz - rządy i ich politycy, którzy zgodnie z „prawem”, w „majestacie” stworzonego przez siebie „prawa” oszukują i ograbiają doszczętnie podległe i ufające im całe narody. Podczas, gdy przed, lub raczej po działalności przestępców można się bronić w sądach, to w przypadku tak samo i jeszcze gorszego procederu grabieży przez rząd i polityków, odwołania przed sądem nie ma !!! Zachęcam do obejrzenia /zwłaszcza/ – Wybór, Polityka i Elity. http://viralka.pl/gdy-raz-zobaczysz-te-grafiki-twoje-spojrzenie-na-swiat-zmieni-sie-calkowicie/ Buziaczki. Pa. galla

  OdpowiedzUsuń
 8. Wszystko do bani. Najbardziej złości mnie to, że bez względu na to jak byśmy zagłosowali, to politycy i tak zrobią swoje. My, to tylko ciemna masa, której obowiązkiem jest zagłosować i stworzyć pozory demokracji. E tam!
  Pa:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Głosowanie nie jest obowiązkiem, jest wolnym wyborem. Jeśli robią, co chcą, to po co głosować ? "Głosowanie obywatelską postawą" - pusty slogan, służy do prania mózgu. Pa. galla.

   Usuń
  2. Mam ciągle nadzieję, że może.... Głosowanie jest obowiązkiem obywatelskim. Są tacy, którzy nic sobie z tego nie robią. Napisałam, że "politycy zrobią swoje", nie że sfałszują wybory. Z oczkami coś masz?

   Usuń
 9. Ja już w żadne głosowanie nie wierzę, choć nauczono mnie, że powinno się głosować.
  Z dwojga złego wybiorę mniejsze zło.
  Najlepiej mi wychodzą porządki w domu.
  Serdeczności zostawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 10. "zaczynam od porządków we własnej chałupie!" - no tak, kobiety tak mają, u mnie Marzenka wymyśliła sobie że jeszcze w pokojach chłopców nie ma parkietu i ... od dwóch tygodni demoluje wszystko podczas gdy parkieciarz przyjdzie dopiero za kolejne dwa tygodnie.

  Każdy głos ważny, zwłaszcza ten przeciw, zobaczmy jakiego stracha napędził układowi Kukiz! (szkoda że zmarnował to poparcie)

  OdpowiedzUsuń

Jeśli nie jesteś posiadaczem konta google+ wybierz "nazwa/adres url" i wpisz swój nick lub imię. Trochę tak głupio rozmawiać z Anonimem.