Jeśli wierzysz, że Ci się uda, że potrafisz, w większości wypadków rzeczywiście Ci się uda, to władza umysłu nad ciałem.

- Vernon Wolfe

wtorek, 2 czerwca 2015

Życie nie ma litości!

Właśnie wróciłam ze szkoły. Kolejne szkolenie. Tym razem ja szkoliłam nowe nauczycielki, które w przyszłym roku szkolnym zaczną pracować w pierwszej klasie. A będzie aż 8 pierwszych klas. Widziałam to przerażenie w oczach po każdym "niusie".
Miało być krótko.... a było tyle pytań, że było długo..... Dobrze, że pytają, dobrze, że chcą wiedzieć, dobrze, że się interesują.

23 komentarze:

 1. Widzę, że u Was też wysyp pierwszych klas......

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. To prawda - to duża szkoła na nowym osiedlu. Pełno rozwojowa.

   Usuń
 3. Też tak ( jak Klarka) sobie pomyślałam...i przypomniałam sobie, że przecież podstawówka ma teraz tylko 6 roczników a nie 8 jak za moich czasów, no i liczebnie te klasy dziś są mniejsze. W mojej było po 4 klasy z każdego rocznika.
  DD zaraz wakacje i życie się zlituje ;D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem czy liczebnie są mniejsze. 28, 29 uczniów... Od tego roku szkolnego ustawa MEN zastrzega do 25 uczniów.

   Usuń
 4. Dobrze, że pytają.Dobrze, że maja kogo;*
  Dużo tych pierwszaków!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już w tym roku wydawało mi się baaaardzo dużo. Ale ten następny.....

   Usuń
 5. Nie ma to jak szkolić "świeże mięso"...
  sam przy podobnej okazji odczuwam mieszaninę troskliwości z... sadyzmem (zwłaszcza że mam czym postraszyć) gdy widzę u nowo szkolonych przerażenie w oczach

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie raczej nie było troskliwości, jeno sadyzm, który ukazywał kulisy pracy nauczyciela klas początkowych. Traz być twardym , inaczej cię zeżrą, a kości rozrzucą po całej okolicy. Hi, hi, hi....

   Usuń
 6. Pamiętam swoje zajęcia ze studentami polonistyki, którzy robili specjalność nauczycielską. Tacy byli teoretycznie mądrzy, tak wszystko wiedzieli, tak byli pewni siebie, a kiedy stawali przy tablicy, to niektórzy mieli panikę w oczach, a zdarzało się, że i łzy. Bo gimnazjaliści jakimś siódmym zmysłem potrafili wyczuć taką mądralę i pokazać jej miejsce w szeregu.
  Młode kadry prędzej czy później otrzaskają się w nowej rzeczywistości i zostaną, albo zwyczajnie zwieją. Na szczęście każdy ma prawo wyboru.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zważywsz, jak trudno o pracę, raczej zostaną i będą musiały się otrzaskać szybciej, niż im się to wydaje!

   Usuń
  2. A ja myślę, że raczej zmienią zawód i zwieją. Zostaną nieliczni.

   Usuń
 7. Może i byłoby dla nich lepiej, gdyby dowiadywały się wszystkiego jak najpóźniej. A najlepiej - gdyby włączył im się zdrowy instynkt samozachowawczy, który kazałby im spierniczać jak najdalej od tych Himalajów absurdu o nazwie polska szkoła.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ha.... już wiedzą. Co z tym zrobią, ich sprawa! ByłAM BEZ LITOŚCI!

   Usuń
  2. Taka z Ciebie koleżanka? I jak młodzi mają polubić swoje miejsce pracy, skoro starsze koleżanki znęcają się nad nimi od pierwszego dnia? Gdzie Twoja empatia, DD?

   Usuń
  3. Hi, hi, hi.... maoja empatia dfrunęła wraz z przypływem super reform! Serdeczności!

   Usuń
  4. Ja rozumiem, że Twoja empatia nie dotyczy pani minister, ale co Ci biedne dziewczyny zawiniły? Uważaj, bo będą mówiły o Tobie Jędza;)

   Usuń
 8. Dodatkowa praca dla Ciebie, ale przynajmniej pożyteczna.
  Nie jakieś teoretyczne szkolenie, ale przydatne praktyczne informacje :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Jestem ciekawa jak to będzie? Bardzo ciekawa. Dadzą radę, czy ich poniesie w inne rejony rzeczywistości? Przymusu bycia nauczycielem nie ma. Na szczęście:)
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście,że dadzą radę! To fajne dziewczyny!

   Usuń
 10. Wszystkiego dobrego! pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Jeśli nie jesteś posiadaczem konta google+ wybierz "nazwa/adres url" i wpisz swój nick lub imię. Trochę tak głupio rozmawiać z Anonimem.