Jeśli wierzysz, że Ci się uda, że potrafisz, w większości wypadków rzeczywiście Ci się uda, to władza umysłu nad ciałem.

- Vernon Wolfe

sobota, 7 marca 2015

"Żyjemy w złotym okresie dla Polski".

Oczywiście to nie są moje słowa, ale naszego miło nam panującego prezydenta.
Czy ten okres jest złoty?????
Hm....
Demonstracje, strajki, protesty..... w niemal każdej sferze.
Skutki fatalnie wprowadzonych reform budzą jeszcze większe frustracje.
Jesteśmy okradani i okradani. Władza nie liczy się ze zdaniem społeczeństwa.
Taaaaaak to złoty okres, ale dla WŁADZY.

Konwencja Komorowskiego odbiła się głośnym echem w mediach. I znowu się śmieją, nawet ci z tvn, gdyż nasz prezydent przemawiał ( czyt. monotonnie odczytywał, to co mu napisali) i jednocześnie twittował na TT.

Publicznie pani premier znowu straszy PIS -em. Powtórka z rozrywki. Hi, hi, hi....

Ta.... 
PREZYDENT jeździ po Polsce bronkobusem. Nawet kierowca takiego bronkobusa nie słucha poleceń prezydenta. Nie zatrzymał się w Piasecznie, gdzie był organizowany wiec. Biedny prezydent, musiał wiec odwołać. Śmiech na sali. Można poczytać TUTAJ. 
Czy ktoś taki jest w stanie zadbać o nasze bezpieczeństwo?
33 komentarze:

 1. No już się przeraziłam, ze to Ty do takiego wniosku doszłaś, a to byłby objaw jakiejś choroby:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślisz? Może i choroby.... ale fakty nie są optymistyczne.

  OdpowiedzUsuń
 3. Leżącego (podsypiającego?) się nie kopie, więc tylko tak się zastanawiam: Przy podejmowaniu jakiejkolwiek pracy wymagane jest podstawowe badanie lekarskie, niektóre zawody wymagają specjalistycznych badań i testów, dlaczego więc głowa państwa jest od tego zwolniona? Tym bardziej, że wiele objawów wskazuje na taką konieczność.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tam, oj tam.... jaki on leżący?????

   Usuń
  2. Przysypany, uklepany?
   Sadzę, że nie on sam chciał wsiadać ta tego konia. Nie tego się spodziewał. "Ktoś", zrobił z niego wała na oczach Świata.
   Pozdr.:)

   Usuń
  3. Ciekawe kogo i na jakie stanowisko mamy wybierać skoro nowa Konstytucja z 1997 r. uregulowała wiele spraw poza jednoznacznym ustaleniem obowiązków prezydenta. Wygląda więc, że będziemy mieli takiego prezydenta na jakiego sobie zasłużyliśmy, czyli nijakiego sterowanego z 2, a nawet 3 rzędu, nie mającego żadnych kwalifikacji i kompetencji - i to niezależnie od tego, kto nim zostanie.

   Usuń
  4. Ano.... komedyja ......

   Usuń
 4. Zenua, nic wiecej! Koncz, panie Bul-Komorowski, wstydu oszczedz.
  Sobie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. On jednak nic w tym wstydliwego nie widzi.... I tutaj mamy kolejny problem!

   Usuń
 5. Zapomniałam czym jest dbałość o Polskę, przeraża nie to i wierzę w rozsądek naszych mądrych po szkodzie, ale mądrych POLAKÓW!!!]
  http://eksperyment-przemijania.blog.onet.pl/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Głupota jest zaraźliwa. Potrafi równiezrozum na dudka wystrychnąć.

   Usuń
 6. Jak On mówi że jest złoto, to ja zaczynam się bać o swoje lokaty...
  Może lepiej jeszcze dziś w nocy odwiedzę bankomat i wypłacę całą gotówkę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lokat nie mam, więc niewiele stracę. Serdecznosci.

   Usuń
 7. Wciąż wspinamy się na tą górę absurdu. I jak mam nadzieję, że już, już jesteśmy na szczycie to się okazuje, że możemy wleźć jeszcze wyżej....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Góra bez końca. Podobne mam odczucia.

   Usuń
 8. maskakropka28 marca 2015 13:11

  Demonstracje, strajki i protesty trwają w Polsce mniej więcej od trzydziestu lat i trwać będą, póki mamy demokrację. W czasie przedwyborczym jeździ bronkobus, dudobus i inne busy. Jak kampania to i jakieś jej środki muszą być. I wpadki też. W sumie nie ma sensu się tym emocjonować, bo prezydent nie jest aż tak ważną postacią w państwie. Pewnie, że coś tam może, a nawet powinien robić, ale samodzielności zbyt wielkiej nie ma. A poza tym skoro przeżyliśmy czasy prezydentury LW, to już ani śmieszniej, ani straszniej być nie może.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wow! "bo prezydent nie jest aż tak ważną postacią w państwie"- to znaczy,że możemy wybrać byle kogo. Więc po co te gadki o czeladnikach i mistrzach, o doświadczeniu itp???????

   Usuń
  2. Śmieszniej być nie może, ale straszniej... owszem, tak!

   Usuń
  3. Moze być i śmieszniej i straszniej. Może też być inaczej. Może też być lepiej. Trzeba tylko dokonać zmiany!

   Usuń
  4. maskakropka28 marca 2015 20:14

   Macie rację - może być straszniej. A to już znaczy, że może być inaczej. Pewnie może tez być lepiej, ale po co, skoro Polacy i tak będą narzekać?

   Usuń
  5. Może będzie ich mniej..... Jeszcze się taki nie urodził, co by każdemu dogodził.... Hi hi, hi....

   Usuń
  6. Zgadzam się z maskakropką. Dodam, że mnie ta cała kampania śmieszy, a czasem straszy ;) Nie widzę, żadnego dobrego kandydata. A ktokolwiek zostanie prezydentem, to Polacy będą narzekać, dalej będą demonstracje i strajki. Komorowski choć" śpi", a jak się budzi to popełnia lapsusy i gafy, ale jakoś nie odczuwam wstydu, tak jak podczas prezydentury LW. Wiele jego poglądów do mnie przemawia. Mam nadzieję, że podpisze konwencje o przemocy i ustawę o in vitro. Duda już powiedział, że tego by nie zrobił, zresztą gdyby został prezydentem, to byłby sterowany przez Prezesa. Pani Ogórek rozłożyła mnie na łopatki, gdy w końcu się odezwała: czym różni się łąka angielska od polskiej - prawem i podatkami. A Jarubas swoją wypowiedzią na temat Rosji i Gruzji - strach się bać. O pozostałych nie wspomnę, bo tak naprawdę się nie liczą. Po raz pierwszy nie mam ochoty iść na wybory.

   Usuń
  7. A ja pójdę. CHCĘ ZMIANY!

   Usuń
  8. Kompetencje prezydenta, a ściślej brak jego kompetencji to robota UDecji za czasów jeszcze kształtowania się III RP. Oni bali się silnej władzy prezydenckiej jak diabeł św. wody.
   Natomiast takie gadki jak Maskikropki czy Roksanny to świeży powiew... Urbana! Przeciez IM (tym co rządzą tym państwem zza kulis) właśnie o to chodzi, byśmy tak myśleli - "każdy będzie marnym prezydentem", "Polacy i tak będą protestować" itp... Otóż guzik prawda. Za czasów Wałęsy praktycznie żadnych protestów ulicznych nie było, były ale za czasów Kwaśniewskiego, tylko mendia ich nie nagłaśniały...
   Przestańcie w końcu wierzyć propagandzie sączonej wam przez telewizornię!!!

   Usuń
 9. Chyba nie, coraz weselej w tej naszej Polsce...
  Tylko nie wiadomo czy śmiać się czy płakać...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak..... Coraz mniej emocji, jeno rozżalenie pozostaje....

   Usuń
 10. Też się zdziwiłam, że żyję w takim złotym czasie. Toż dobrze, że to powiedziano, bo tak to by człowiek nigdy się nie domyślił. ;) :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlatego powiedziano, abyś się nie dmayślała, jeno przyjęła za fakt oczywisty

   Usuń
 11. Doroto, każdy widzi to, co chce zobaczyć. Ty widzisz strajki etc, a ja widzę setki kilometrów autostrad, nowe dworce kolejowe, nowe lotniska i tysiące innych nowo powstałych inwestycji za rządów obecnej koalicji.
  Nie ośmieszaj prezydenta i pani premier, bo wpisujesz się w szeregi tych, którzy zawsze są nieusatysfakcjonowani. Pomyśl, że inni mają odmienne zdanie od Twojego.
  Aha, dodam, że podesty nie służą do siedzenia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Droga Anno!
   Napisałaś: "Pomyśl, że inni mają odmienne zdanie od Twojego". Te same słowa mogłabym skierować do Ciebie. Mam odmienne zdanie i nie muszę układać hymnów pochwalnych dla władzy, której jestem przeciwna , dzięki której pogorszyła się jakość mojego życia i wielu innych ludzi. Jestem przeciwna władzy, która wpadła w samouwielbienie i kpi sobie ze swoich obywateli.
   Napisałaś: „Ty widzisz strajki etc, a ja widzę setki kilometrów autostrad, nowe dworce kolejowe, nowe lotniska i tysiące innych nowo powstałych inwestycji za rządów obecnej koalicji.” – owszem jechałam tą nową autostradą, dłużej stałam w korkach niż jechałam – sorry – mój rząd uważa, że skoro są bramki na autostradach, to muszą być korki. Czy faktycznie muszą????? Na żadnej autostradzie w Europie nie stałam tak długo. W moim regionie nie ma nowych dróg, a stare…. Szkoda gadać. Zamyka się zakłady, zamyka się szkoły…. Za rządów tej wspaniałej koalicji mam problem, aby dostać się do lekarza rodzinnego. Koleżanka z gorączką i opuchniętą szyją chodzi do pracy, bo lekarz przyjmie ją dopiero w poniedziałek. Młodzi ludzie całymi rodzinami wyjeżdżają, a nam każe się pracować do usranej śmierci. Ty miałaś szczęście! Jesteś już na emeryturze.
   Napisałaś: „Nie ośmieszaj prezydenta i pani premier”, ja ich nie ośmieszam. Ośmieszają się sami. Podaję czyste fakty opisane i nagłośnione w bardzo spokojny i ugładzony sposób w mediach.
   CZUJĘ SIĘ OKRADZIONA I OSZUKANA PRZEZ WŁADZĘ I BARDZO CHĘTNIE wpisuję się w szeregi tych, którzy są nieusatysfakcjonowani. Niestety!
   "Aha, dodam, że podesty nie służą do siedzenia" - podest w japońskim sejmie służy do tego, aby zaproszone "głowy państwa" na nich stawały i wołały szoguna do zdjęcia! Wybacz, ale to dla mnie żenada! Serdeczności.

   Usuń
  2. anno a kto za te setki kilometrów autostrad zapłacił? słyszałaś o plajtujących firmach, samobójstwach podwykonawców, biedzie robotników którym nie wypłacono pensji?
   A te lotniska to niby gdzie?
   A te dworce to już całkiem z sufitu, skoro obecna koalicja zlikwidowała setki połączeń kolejowych a żadnego nowego nie otwarła!

   Usuń
 12. Diagnoza brzmi"początek demencji starczej"U Komorowskiego niestety to szybko postępuje.Zamiast odejść w ciszy i spokoju otoczony opieką najbliższych to on znów się pcha pod żyrandol pod którym przesiedział 5 lat kompletnie nic nie robiąc....Głosowanie na niego to po prostu obciach....Chociąz moj sąsiad z domu obok były półanalfabeta-milicjant za PRL-u będzie na niego głosował bo boi się zmian,że jak przyjdzie nowy to zostanie rozliczony za czas gdy był bandytą i zdrajcą ojczyzny.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Jeśli nie jesteś posiadaczem konta google+ wybierz "nazwa/adres url" i wpisz swój nick lub imię. Trochę tak głupio rozmawiać z Anonimem.