Jeśli wierzysz, że Ci się uda, że potrafisz, w większości wypadków rzeczywiście Ci się uda, to władza umysłu nad ciałem.

- Vernon Wolfe

poniedziałek, 16 marca 2015

Trudno pojąć!

Tak wszystkim zależy na rowoju polskiej edukacji. Powstają rozmaite platformy i portale. Tylko,że..... Na stronach polskich ( tam gdzie są narzędzia, lub bogate zasoby) trzeba wykupić abonament. Na stronach amerykańskich, niemieckich, hiszpańskich wystarczy się zalogować i można za darmo korzystać z ich narzędzi do tworzenia gier, zadań interaktywnych, nawet w języku polskim...
Hm....
***
A kto ma płacić za ten abonament????? Nauczyciel z własnej kieszeni??????
Czegoś tutaj nie rozumiem!
***
Dzieciarnia znowu mnie zaskoczyła. Dzisiaj tworzyliśmy komiksy do zrobionych przez nas postaci. Szok! Opadła mi szczęka do kolan. A jeszcze niżej opadła, kiedy jeden się rozbeczał, bo już lekcje się skończyły! Ale numer!7 komentarzy:

 1. No, trudno pojąć!
  Świetne są te komiksy, genialne dziaciaki :) A Pani jest super nauczycielem, mam nadzieję, że trafimy na podobnych :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze będę powtarzać, że mamy zdolne dzieciaki! Reszta bez komentarza.

   Usuń
 2. Ależ Ty masz zdolne te Dzieciaczki !! :o)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wspaniałe komiksy! Dorotko, czy te dzieci samodzielnie napisały te teksty? Czy one znają już wszystkie litery? Niektóre wyrazy są przecież trudne jak "przyjaciele" czy z "ó"? Znają już zasady? Interesuje mnie to, bo w Szwecji to pisza jeszcze w trzeciej i w wyższych klasach bardziej fonetycznie. Taki tu jest poziom nauczania. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak dzieci samodzielnie napisały teksty. Najpierw fabułę opowiadały ustnie, potem zapisywały. Litery już wszystkie znają, zasad nie. W swojej twórczości użyły wyrazów już znanych i opracowanych na zajęciach. Pomocą ortograficzną jest nauczyciel, a w domu rodzice. Ja zamieściłam raczej bezbłędne prace, ale były i z ortograficznymi błędami. Wszystkie komiksy mnie po prostu zachwyciły i oceniłam dając najwyższe noty. Te dzieciaki dopiero zaczynają.

   Usuń
  2. Bardzo Ci dziekuję za tę cenną informację. Twoja praca jest doskonalym dowodem na to, że mozna jednak nauczyć dzieci w tak młodym wieku poprawnej i ladnej pisowni. W Szwecji jakos im to do glowy nie może wpaść. To jest tragedia, to co tu się dzieje w tym nauczaniu poczatkowym, w ktorym edukacja ma swoj początek i jest, tak uważam, najważniejszym momentem w życiu człowieka, bo ciąg dalszy i konsekwencje nastapią potem w starszych klasach. Pozdrawiam :) Oceny dalas świetne! Też bym takie dała!

   Usuń
 4. IM nie zależy na polskiej edukacji ONI tylko o niej mówią - to taki żelazny punkt programu, jak zdjęcie z dziewczynką dającą kwiaty i chłopcem grającym w piłkę... nawet Stalin czy Hitler sobie takie robili... no to ONI nie mogą być gorsi.

  OdpowiedzUsuń

Jeśli nie jesteś posiadaczem konta google+ wybierz "nazwa/adres url" i wpisz swój nick lub imię. Trochę tak głupio rozmawiać z Anonimem.