Jeśli wierzysz, że Ci się uda, że potrafisz, w większości wypadków rzeczywiście Ci się uda, to władza umysłu nad ciałem.

- Vernon Wolfe

niedziela, 18 stycznia 2015

Gdyby głupota miała skrzydła…


Dawno, dawno temu TVP nadawała serial czechosłowacki  „Szpital na peryferiach”.  Fabuły już nie pamiętam, ale pamiętam jedną kwestię wypowiedzianą przez jedną z postaci - lekarza Strosmayera. Kwestia ta  tak mi się spodobała, iż przywłaszczyłam ją sobie w trochę zmienionej formie.  Sławetna kwestia brzmiała: „ Gdyby głupota miała skrzydła, latałaby pani jak gołębica”. 
Taaak, gdyby głupota miała skrzydła….
W polskich aforyzmach głupota kojarzy się z gęsią ( głupia gęś, szara gęś) dlatego też  dzisiaj postanowiłam  przyznać statuetki  GĘSI, za głupotę, która fruwa nad Polską niczym stado gęsi.

Zacznę od miejsca trzeciego. Fanfary….


Miejsce III, statuetkę GĘSI  ( grzecznie ominę określenie związane z głupotą) przyznaję…..PREMIER NASZEGO RZĄDU, PANI EWIE KOPACZ – oklaski – za sesję zdjęciową w znanym pisemku, właściwie za słowa:„”To była moja pierwsza sesja, nie mam w ogóle doświadczenia”. Litości! Każda nastolatka wie, co to za pisemko i co zamieszcza. Zastanawiam  się, czy nasza  Premier w ogóle cokolwiek wie i w czymkolwiek ma pojęcie i doświadczenie, gdyż nawet na czerwonym dywanie się gubi.

Miejsce II, statuetkę GĘSI  ( grzecznie ominę określenie związane z głupotą) przyznaję ……  Kobiecie, niegdyś minister dwóch resortów,wicepremier, ulubienicy pana Tuska, z którym w górniczym umundurowaniu biesiadowała na obchodachBarbórki, kobiecie od klimatu i bramek na autostradzie …. Fanfary …. Pani Elżbiecie Bieńkowskiej – za….. za wyznanie w pewnym pisemku : „Niedawno numerolożka postawiła mi horoskop z daty urodzenia. Jestem Wodnikiem. Powiedziała, że wszystko w moim życiu dzieje się w sposób bardzo naturalny dzięki mojej dobrej pracy. Ta pani nic o mnie nie wiedziała, a wszystko się zgadzało, nawet daty.”
Oj, jeśli wiecpremier, obecnie komisarz UE swoje decyzje uzależnia od horoskopów i wróżek, to…. wybaczcie, nie dziwię się, że mamy , co mamy!

Gdyby głupota miała skrzydła, to pani Ela fruwałaby niczym gęś w przestworzach.

Miejsce I, statuetkę GĘSI  ( grzecznie ominę określenie związane z głupotą) przyznaję ……  Mężczyźnie, politykowi lewicy, który określa się jako niewierzący, walczy z kościołem,  chce zdejmować krzyże, wyśmiewa się z katolików - przywódcy partii, kandydatowi na prezydenta RP – Januszowi Palikotowi - FANFARY -  za : „Dzwonię po rady do przywódcy hinduizmu. Mówię, że mi nie wychodzi. A Ravi na to: "We wrześniu w Polsce zajdzie zmiana..."

Mój Boże …. Śmiech, śmiech, śmiech……

Kto wie, ilu jeszcze polityków radzi się u wróżek wróżbitów,  szamanów?  Hm…

A chciałam się kilka lat temu przekwalifikowac na wróżkę........ 
Wygląda na to, że to super interes.

57 komentarzy:

 1. Niedobrze mi, kiedy o tym czytam! Zenada roku!

  OdpowiedzUsuń
 2. Nic, tylko wróżką zostać. To niesamowite, że mówią o tym bez najmniejszego zażenowania, poczucia wstydu... Smutne w sumie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cóż.... wiara chrześcijańska jest be..... zabobon na topie!

   Usuń
 3. :-))))
  Dobre te gęsi :-)
  Ręce opadają nad ich głupotą...

  OdpowiedzUsuń
 4. Stado gęsi przyznane, czekamy na kolejne nominacje :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ha... mam nadzieję,że poczekamy! Hi, hi, hi....

   Usuń
 5. Dla mnie największą głupotą w ostatnim czasie są wypowiedzi pani Ogórek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taaak? A co takiego żenującego powiedziała pani Magda?

   Usuń
  2. przedstawiła swój program ;)

   Usuń
  3. Żenujący jest nie tyle program wyborczy pani Ogórek, co jej przekonanie o możliwości wprowadzenia go w życie (jeśli takie ma) .Populizm w czystej postaci obliczony na niewiedzę i naiwność społeczeństwa. Jeśli ona wierzy w to, co mówi to albo jest głupia, albo naiwna, albo dużo jej obiecali za tę kilkumiesięczną zabawę.Pojęcia nie ma o polityce, nie zna mechanizmów rządzących np. tworzeniem prawa. Gołym okiem widać, że pani O. jest marionetką sterowaną z tylnego siedzenia. Jest próbą wpuszczenia do SLD świeżego powietrza, ostatnią deską ratunku dla partii, do której młodzi się nie garną, próbą zdobycia nowego elektoratu (młodych mężczyzn i kobiet w każdym wieku). Świadczy o tym na przykład jej wizerunek - strój, fryzura. Niewiele mają wspólnego z obowiązującym dress kodem, ale marketingowo są obliczone na sukces wyborczy. Znając polskie społeczeństwo, które kiedyś zagłosowało na Stana Tymińskiego, nie wykluczyłabym sukcesu wyborczego pani Ogórek. Ale ten sukces będzie świadectwem nie jej mądrości lecz przebiegłości L. Millera i speców od marketingu politycznego oraz naiwności społeczeństwa.

   Usuń
  4. Oj tam, oj tam.... Posłuchajcie, co inni kandydaci mówią. Warto też cofnąć cztery lata i odświeżyc pamięć, kiedy to pan Komorowski startował.

   Usuń
  5. Masz rację. Mądrych polityków u nas mało. Sporo jest sprytnych, takich, którym się wydaje, że są sprytni, ale chyba najwięcej jest interesownych.Głupich, niestety, też nie brakuje. I tych wykorzystują spryciarze.

   Usuń
  6. Najpierw na świeczniku ustawiają, profity i przywileje przyznają, a potem..... Pod przykrywką głupoli "hulaj dusza , piekła nie ma". A zwykłemu obywatelowi z bezradności ręce opadają. Serdeczności.

   Usuń
 6. Ja bym jednak jakąś "gąskę" przyznała jeszcze naszej pani minister ośw. za to, że najpierw wyważała otwarte drzwi w związku ze szkołami otwartymi w czasie przerwy świątecznej, a teraz z kolei za stwierdzenie, że ferie to czas kiedy szkoły mają prawo być zamknięte, bo ferie to czas urlopu nauczycieli - bzdura, nie pamiętam aby kiedykolwiek podstawówka i gimnazjum do których uczęszczali moi synowie byli w tym czasie zamknięte! Widać, że zza ministerialnego stołka ma się zaciemniony obraz realiów polskiej szkoły.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Matko, się rozpędziłam - oczywiście miało być: ",były w tym czasie" :D przepraszam :)

   Usuń
  2. Dla pani minister będą specjane nagrody i oddzielne posty. Wszak to moja ulubienica!

   Usuń
 7. Chyba stanę w obronie p. premier, mimo, że tłumaczenie było infantylne, to jednak ja wierzę, że nie miała tej świadomości, jak gazeta wykorzysta taką sesji...Znam osoby, które pracując od rana do wieczora, od lat nie mają czasu na kolorowe gazety i nie wiedzą "jakim prawami się rządzą "...No za to p. komisarz...ech...I nie chodzi mi o to, że chodzi do wróżki, bo jedni chodzą do psychoterapeuty, inni potrzebują wróżki, tylko, że powiedziała to publicznie, nie przewidując jaki to będzie miało oddźwięk...Spodziewałabym się większej roztropności....No bo chyba nikt nie uwierzy, iż p, komisarz swoje decyzje uzależnia od wróżek ;) Musiałaby siedzieć u nich non stop ;)
  No, ale za swoje wypowiedzi w tych kwestiach, obie panie jak najbardziej zasłużyły na te Twoje GĘSI :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli ktoś w czymś uczestniczy, to powinien wiedzieć w czym i powinien umieć przewidzieć konsekwencje. Bynajmniej tego wymagam od ludzi stojących na szczycie władzy.

   Usuń
 8. Widać jak na dłoni, dlaczego większość Polaków odlatuje- za przywódcą.
  Skoro rządzą nami głowy nieopierzone, to mamy to co mamy
  Pozdrawiam serdecznie
  http://eksperyment-przemijania.blog.onet.pl/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ano .... i z żalem wcale się nie oglądają!

   Usuń
 9. Gdzieś ok. 1992 r. jeden z fotoreporterów "NIE" nagrał kilkuminutowy film jak "JP II" wykopuje "skarby" z nosa, potem ogląda urobek, i wyrzuca go. Po jakimś czasie jednak sama redakcja uznała film za nieprzyzwoity i usunęła go, razem z autorem filmu. To racja, że nasi politycy nie dorośli jeszcze do kontaktów z mediami, ale chyba i my nie dorośliśmy także do właściwej oceny polityków. Dlatego mamy takich jakich mamy, a w zasadzie jakich pokazują nam media.

  Pozdrawiam
  Andrzej Rawicz (Anzai)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam wrażenie,że my nigdy nie dorośniemy.

   Usuń
 10. Oj latałoby gęsi latało:))))))))))))))))))))))Pozdrawiam serdecznie:))

  OdpowiedzUsuń
 11. Widzę, że głupota dotknęła tylko tych, których nie lubisz.

  Jedyneczkę dostajesz za błędne użycie słowa "bynajmniej".

  an na

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, że tak. Tych których lubię, akceptuję, hi, hi, hi.... i głupotę potraktuję z przymrużeniem oka. Oni jednak władają państwem, w którym mieszkam i nie działają na moją szkodę.

   an na , jeśli jesteś taka czujna pod względem językowym, to wskaż mi miejsce użycia słowa "bynajmniej" w moim poście. W komentarzu, faktycznie , powinno być "przynajmniej" - komentarze, to prywatna rozmowa, oj, brzydko, brzydko WŁAZIĆ DO KOGOŚ Z BUCIORAMI W GOŚCI CZEPIAĆ SIĘ ROZMÓW, CHWYTAĆ ZA SŁÓWKA..... JEDYNECZKA Z KULTURY?????? hi, hi, hi..... Serdeczności o poranku!

   Usuń
 12. DD, przestań, bo jak te wszystkie gęsi zaczną latać, to jak się nasze super dreamlinery przedrą w tym gąszczu?... jak już teraz mają problemy?... :)))))))
  buźka DD i miłego dzionka ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O mateczko kochana! Nie pomyślałam! Jeszcze mnie o katastrofy lotnicze oskrażą! Niee... trzy gąski wystarczą. Inne statuetki muszę wymyślć. Może takie które skaczą,,,, hi,hi,hi.... Serdeczności.

   Usuń
 13. Dwie pierwsze zgoda - ale Paligłupowi to nic się nie należy - bo on nie z głupoty ale z wiary w głupotę innych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taaaaaak????? To zabieram, zabieram i już! Wczoraj wypowiadał się w "Kopce nad i " na temat pani Ogórek. Żenada. Nie dość,że głupi, to bez ogłady i kultury!

   Usuń
  2. Chamstwo jako sztandar - zna swoich wyborców!
   A co do Pani Ogórek - ona wcale taka głupia nie jest, Millerowi trudno się pogodzić z faktem że mógł by być jej dziadkiem i stad pewne jego gesty czy działania - ale ta dziewczyna może sporo namieszać w polityce - czego jej szczerze życzę, bo jej pokolenie może wyzwolić się spod wpływów UBecji a przy okazji wyzwolić też nasz kraj.

   Usuń
  3. O, tak! Oby tak się stało! Może wówczas wszystko znormalnieje!

   Usuń
 14. obawiam się, że gdyby tak wskazywać, to tych gęsi było by więcej niż gwiazd na niebie... Od najbardziej pospolitych gęsiątek do gęsi z pierwszych stron gazet...
  pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie spore stado by się uzbierało, ale nie wszystkich do stada by przyjęto.Danusia ( Krzyżacy) śpiewała 'Gdybym ja miała skrzydełka jak gąska..... " Chciała, chciała, a nie dane jej było. Serdeczności o poranku!

   Usuń
 15. Nawet nie wiedziałam, że "oni" coś takiego kiedyś powiedzieli...nie czytam śmieci. Szkoda czasu.
  Ale dzięki za uświadomienie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystkie media o tym trąbiły. Gdzieś się uchowała.... Szczęściara!

   Usuń
  2. Ja podobnie jak Figa,
   szczęściara ;)))))))

   Usuń
  3. Wiesz....chyba mój mózg filtruje informacje jakie lecą w radio (TV prawie w ogóle nie oglądam, a już na pewno nie oglądam żadnych wiadomości). Może usłyszałam ale treści nie zakotwiczyłam.
   Ale się cieszę !!!

   Takie wiadomości to śmieci, nie warto się nimi zajmować Dorotko ! Szkoda czasu, nerwów, oczu i palców.

   A co się stało z tym drugim chłopcem, który poszedł się poślizgać z bratem, na rzece w grudniu ?
   A wiesz, że prawie zostały wyprzedane polskie lasy ? Jaki to zastępczy temat nam podano na talerzu, że media nabrały wody w usta i nikt nic nie słyszał ? Ja dopiero wczoraj usłyszałam niewielką wzmiankę w radio, a przed świętami doczytałam się na forach, że trwa jakieś głosowanie ... ale cicho sza ! Bo się publika dowie, sprzedajmy cichaczem polskie dobra, bo trzeba jakoś wypełnić kieszenie (oficjalnie: załatać dziurę budżetową).

   Usuń
  4. Jako zasłone dymną zorganizowano lincz na poslance Pawlowicz za jedzenie na sali obrad, a pieniadze sa potrzebne aby wywiązac się z obietnic przekazania organizacjom żydowskim w USA "odszkodowań" za pozostawione bez spadkobierców mienie w Polsce.

   Usuń
  5. A społeczeństwo tego nie widzi. Ślepe, głupie, łyka każdą przynętę, którą mu na zardzewiałym haczyku rozpadającej się wędki podają i zadowolone,że w ogóle coś na język wpadło, wychwala w niebogłosy jedyną , słuszną i nieomylną władzę, która gra mu na nosie i śmieje się do rozpuku! Ach!!!!!

   Usuń
  6. Dlatego wyjadę z tego kraju, a wcześniej sprzedam dom (a później mieszkanie po babci) i zabiorę pieniądze ze sobą. NIC tu nie zostawię !

   Usuń
  7. Gdybym miała tyle odwagi.... Pewnie też bym tak zrobiła. Mnie przyjdzie tutaj po kres.... z wiarą,że może coś się zmieni. Wszak optymistką jestem.

   Usuń
 16. Premir Kopacz cenie i nie widzę nic złego ani trefnego w fotach gazetowych , wręcz przeciwnie .Gdyby Jej nie podretuszowali , naród by złorzeczył że fisza i nic gazeta nie zrobiła . Na dywanie sie nie zgubiła , lecz oddała hołd naszej fladze - biało czerwonej ,Polskiej .A pojęcie ta kobieta ma i do tego niesamowita wiedze i doświadczenie .Nalezy tylko przeanalizować życiorys Kopacz .
  Natomiast Bienkowska znam jako szef pewnej firmy i przyznam że kobieta jest niesamowita i dąży skutecznie do celu .a to co dzisiaj mamy nie jest Jej zasługą ponieważ Ona otrzymała to w pakiecie .
  Palikot - facet bardzo inteligentny ,lecz niestety jego zagrania często skandaliczne dyskwalifikują go w uczestnictwie powaznej polityki . Człowiek ten jedynie tragicznie gra a idiota nie jest skoro potrafi prowadzić i miec niesamowite zyski z wielkiej firmy od WIELU WIELU lat.

  ja ospobicie takowe ordery przyznałabym innym WIELKIM ŁBOM

  p.s. zapewne wielu osobom podpadne , ale DD znasz mnie i wiesz że czasami jestem szczera

  macham zimowo - Dośka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. DD przepraszam za literówkę ale z rozpędu nie pomieniałam okularów i zamiast pisać w tych od szydełka , komentarz poprzedni pisałam w chodzących protezach zwanych okularem

   Dośka

   Usuń
  2. Dośka! Kocham Twoją szczerość. Właśnie za szczerość ludzi cenię. Każdy ma prawo do własnego zdania i własnych ocen oraz opinii.

   Usuń
  3. Poza tym że Kopacz łgała bezczelnie a w służbie zdrowia NIC dobrego nie zrobiła...
   Poza tym że Bieńkowska, poza rzucaniem bon motami NIC konkretnego za swoją osobą postawić nie może...
   to ja się w pełni z Tobą zgadzam.

   Usuń
  4. Widzę to bardzo podobnie

   Usuń
 17. Ale wojnę wywołałaś! ;)
  Gdyby założyć, że o Twoich laureatach wiemy tylko to, co nam media wciskają, to z przedstawioną klasyfikacją w pełni się zgadzam. Jest jednak pewien problem, z 24 godzin życia każdego polityka media prezentują nam zaledwie kilka wyselekcjonowanych minut, KREUJĄC w ten sposób jego sylwetkę (pisałem o tym wyżej). A, że mediom nie wierzę to ... zakładam, że Palikot i Kopacz wpadli w te same sidła medialne ufając, że ich wypowiedzi zostaną "przycięte, uładzone", i dopiero tak zmanipulowane "pójdą na szkło". A tu wała! Brukowce, niczym doświadczone prostytutki, zrobiły swoje, kasę wzięły, i teraz pozostaje tylko się z tego ... wyleczyć. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powiem tak, nie interesuje mnie nawet jedna godzina z prywatnego życia polityków. Jednak oczekuję od nich, szczególne tych wybrańców narodu, którzy mają dbać o moje interesy i godnie mnie reprezentować, że są świadomi, iż obiektywy aparatów , mikrofony, kamery są w nich wycelowane. A zatem świadomy człowiek powinien wiedzieć, co mówi, jak mówi , do kogo mówi. Powinien również zdawać sobie sprawę z konsekwencji swoich działań. Jeśli nie jest świadomy, nie potrafi przewidzieć, to won z władzy!!!!! BO WIĘCEJ SZKÓD NAROBI! Takie jest moje zdanie. Serdeczności o poranku!

   Usuń
  2. Będę wulgarny, ale sorry, taki mamy klimat. ;)
   Mało mnie interesuje w którą stronę po czerwonym dywanie zapierdziela nasza premier Tysiąclecia (n.b. też mi się wydaje, że oddała hołd fladze UE), ale niezwykle ważnym jest to, że polski Minister Spraw Zagranicznych oficjalnie mówi, że kocha USA, a nieoficjalnie, jak rasowa prostytutka, żali się, że "zrobił laskę USA i g... z tego ma. To ważne, bo to dowodzi rozbieżności pomiędzy prezydentem, premierem i b. ministrem, którego właśnie za to bym nominował na "pierwszą geś".
   Także w "czarnej dziurze" mam to do jakiego maga modli się Palikot, bo jak na razie to jest polityczny trup. Dlatego zamiast niego drugim moim kandydatem jest b. minister finansów, który oficjalnie kocha Tuska, a przy kieliszku mówi, że to palant. To wg mnie "druga gęś".
   Na podium pozostawił bym panią Kopacz za porywający całokształt.

   Pozdrawiam

   PS. Oczywiście to, że prywatnie to są /były najbardziej inteligentne "zderzaki Tuska" nie ma znaczenia, bo polityka to nie prywata.

   Usuń
  3. ps. oczywiście inteligencja odnosi się TYLKO do moich kandydatów. ;) :)

   Usuń
 18. Stwierdzenie dr.Strismajera pamiętam dokladnie z serialu bo oglądałam w pelni zasluguje na wyrożnienia
  które przedstawilaś w poście -świetne serdecznie pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Jeśli nie jesteś posiadaczem konta google+ wybierz "nazwa/adres url" i wpisz swój nick lub imię. Trochę tak głupio rozmawiać z Anonimem.