Jeśli wierzysz, że Ci się uda, że potrafisz, w większości wypadków rzeczywiście Ci się uda, to władza umysłu nad ciałem.

- Vernon Wolfe

piątek, 28 marca 2014

Na bankructwo najlepsza wojna

Przyznaję się bez bicia.
Czasami czytuję felietony pana Janusza Korwin - Mikke. Wprawdzie daleko mi do tego pana, gdyż jestem kobietą, której pan KM przeznaczył rolę w kuchni przy garach i której najchętniej odebrałby prawo wyborcze.
Daleko mi do tegoż pana również z innych względów.
Pewne jest, że mojego głosu w wyborach nie otrzyma ani on, ani jego partia. Ale....

Ale czasami czytuję jego felietony i przyznaję , iż w niektórych kwestiach muszę przynać facetowi rację. Jego spojrzenie, jakże odmienne na niektóre wydarzenia, jego błyskotliwa spostrzegawczość są wręcz zdumiewające. Ostatnio nawet wytrzeszczu oczu dostałam i podskoczyłma niczym oparzona po przeczytaniu felietonu "Podżegacze wojenni".

Przytoczę dzisiaj fragment, który dał mi solidnie do myślenia, a to, co do tej pory wydawało się być niejasne, nagle zrobiło się czytelne i logiczne. Ciekawa jestem Waszego zdania.

"Histeria, jaką rozpętują – tym razem to właściwe określenie – podżegacze wojenni z Waszyngtonu i Brukseli, bije rekordy. I to przypomina nam historię sprzed dwóch lat – gdy p. Jacek Rostowski wrócił z Brukseli i przerażony mówił, że grozi nam wojna. 
Wszyscy (poza mną!) Go wyśmiali. A On po prostu powtarzał krążące po brukselskich salonach plany, by zrobić wojnę – jakąkolwiek wojnę – by ukryć bankructwo.
Bo przecież i USA i wszystkie kraje UE są bankrutami.
Takim samym bankrutem była w 1939 roku III Rzesza. I Adolf Hitler
w 1939 roku zrobić jakąkolwiek wojnę – bo 1-I-1940 musiałby ogłosić niewypłacalność... a podczas wojny długów się nie płaci. A narodowy socjalizm te wszystkie autostrady budował na kredyt...

Otóż obawiam się, że cały ten zgiełk to tylko przygrywka, potrzebna, by zrobić jakąkolwiek wojnę – bo podczas wojny długów się nie płaci. "
54 komentarze:

 1. Ciekawy pogląd, DD, ale, wydaje mi się, że bandyckim agresorem jest zupełnie ktoś inny!
  całuski

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To wydaje się jest całkiem prawdopodobne.

   Usuń
  2. Mnie też się tak wydaje, polityka to dziwka jak ktoś powiedział i miał rację, Dorotko pozdrawiam.

   Usuń
  3. Alina Kuberska
   AMEN

   Usuń
 2. DD...wojna to "maszynka do zarabiania pieniędzy". Przemysł zbrojeniowy to GIGANT. Właśnie co świat dowiedział, że Polandia posiada 130 mld. złociszy na zbrojenia...I co ? I warto łapę na tą kasę położyć. A dokładniej, wmówić głupiemu narodowi, że Putin chce na nas napaść (jakby nie miał większych problemów)...siać panikę i otrzymać przyzwolenie od narodu na zbrojenia...Masakra jakaś !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. A ciemny naród wszystko kupi.

   Usuń
 3. Mikke to psychopata, podobny Macierewiczowi i jego wypociny powinny byc analizowane przez psychiatrow.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niektóre i owszem. Aż ciarki przechodzą, ale jest sprko kwestii, na które ten pan ma całkiem rozsądne spojrzenie,ba nawet ja się z nim zgadzam.

   Usuń
 4. to nie tylko jego pogląd. to prawda, że wojny wywołuje się dla chęci zarobku i to ogromnego. nic bowiem nie napędza gospodarki, jak wojna. smutne to, ale niestety prawdziwe. wojen nie toczy się dla ideologii, ale dla kasy. dlatego tak naprawdę niewielu chce powstrzymać świat przed wojną. są też tacy, co twierdzą, że wojna jest świetnym sposobem na zmniejszenie zaludnienia, bo rosnąca liczba ludzi na ziemi oznacza biedę, głód i klęskę gospodarczą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację niestety...

   Usuń
  2. Ano! Niestety, to prawda

   Usuń
  3. Nie moglaś tego lepiej ująć Polly, podpisuję się pod Twoim komentarzem.
   DD, bardzo ciekawy post i przemyślenia. Pozdrawiam

   Usuń
 5. Wojna rozkręca gospodarkę i to najlepszy sposób na kryzys i bezrobocie. Trzeba tylko znaleźć pretekst.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hm... korzyści dla POlski raczej nie dostrzegam. Ale to prawda.

   Usuń
 6. Porażką było sianie paniki na Krymie, że ktoś źle traktuje Rosjan. To była przykrywka. Ale mam nadzieję, że nam przysłuży się dobrze i że w końcu zaczniemy rozpatrywać inne źródła energii, a ci z Krymu będą za kilka lat żałować, że się przyłączyli do wielkiej kupy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście,że przykrywka. Jeśli nie wiadomo o co chdzi, to....

   Usuń
 7. Miarą wartości polityka jest jego zdolność przewidywania zdarzeń, w tym także dotyczących jego samego. A temu przeczy udział JKM w "aferze lustracyjnej", która doprowadziła do upadku rządu.
  To bardzo inteligentny i sympatyczny człowiek, ale tylko wtedy gdy z polityką nie ma nic wspólnego. I oby tak pozostało.

  To fakt, że USA i UE są bankrutami, ale ... nadal "w tym pokerze trzymają bank". ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak! To bardzo inteligentny człowiek, tylko niechj od polityki trzma się z dala.
   #
   Trzymają bank, pusty bank.

   Usuń
  2. ... a kto im sprawdzi, czy pusty? ;)

   Usuń
 8. DD...napisałaś "Jak nie wiadomo o co chodzi...". Ja mam swój punkt widzenia lub zgadzam się z punktem widzenia zdecydowanej mniejszości...w tym przypadku z tym, że:

  Podczas kryzysu ukraińskiego z cienia wyszli nowi aktorzy: jawny nazizm (Prawy Sektor, Swoboda) oraz europejskie żydostwo (Kołomojski jako szef Europejskiego Kongresu Żydowskiego – to wyjaśnia pojawienie się BHL). Kwestia tego, że obydwa te podmioty są po stronie atlantyzmu, wymaga wyjaśnienia. Jest jednak jeszcze jeden aspekt: rehabilitacja zintrumentalizowanego nazizmu przez USA i bezpośrednie zaangażowanie żydowskie (Kołomojski nie tylko jako sponsor Prawego Sektora, ale również jako gubernator mianowany bezpośrednio przez juntę, który wprost, w otwartych grożbach, rzucił wyzwanie Putinowi i Rosji). Europejskie żydostwo (przynajmniej to uznające Kołomojskiego za swojego formalnego przywódcę) wypowiedziało wojnę Rosji Putina. Tak więc naziści i żydostwo pojawili się na scenie bez masek, jako określone i zdefiniowane siły polityczne. To prawdziwa rewolucja semantyczna, a medialna nagonka na Putina przybiera na sile...

  ...Ihor Kołomojski (ur. 1963) – żydowski oligarcha i aferzysta z Ukrainy, posiada obywatelstwo ukraińskie i izraelskie. Przewodniczy Europejskiemu Kongresowi Żydowskiemu, finansuje Swobodę i Prawy Sektor. 2 marca mianowany został przez p.o. prezydenta w ukraińskiej juncie rewolucyjnej, Aleksandra Turczynowa gubernatorem obwodu dniepropietrowskiego. Kołomojski posiada "biznesy w Polsce".

  ...3Bernard-Henri Lévy (ur. 1948) – neokonserwatywny żydowski polityk i publicysta z Francji, jeden z animatorów środowiska „Nouveax Philosophes”, doradca również będącego Żydem francuskiego prezydenta Nicolasa Sarkozy’ego. Bernard-Henri Lévy uważany jest za architekta wojen w Libii i w Syrii, gdzie pośredniczył w nawiązaniu kontaktów pomiędzy rebeliantami a zachodnią klasa polityczną. Jego żoną jest tancerka porno i aktorka w filmach erotycznych, Arielle Donbasie.

  DD...żyjemy w czasach globalizacji. Czy nie jest dziwne, że z małego konfliktu lokalnego (Krym) zrobiono ogólnoświatową zadymę !!! Komuś to jest na rękę. A komu ? Napisałem powyżej...

  Oczywiście zdaję sobie sprawę, że za moment zostanę okrzyknięty anysemitą i ruskim agentem, ale generalnie - wisimito. Jednak, jeśli nie życzysz sobie podobnych komentarzy, to "powiedź" i zacznę być "poprawny politycznie".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Monteki wiesz że z tymi Żydami to masz rację!
   Weźmy takiego Joszuę z Nazaretu, jego żoną była Maria Magdalena, znana w mieście ladacznica, a on sam drogą zakulisowych działań doprowadził do upadku Cesarstwa Rzymskiego. Zapewne był tylko podstawionym pionkiem Naczelnej Rady Żydów Marsjańskich.

   Czy to nie dziwne że z małego lokalnego konfliktu (Serbia) zrodziła się I Wojna Światowa?

   Udało Ci się połączyć żydów z nazistami - zrób to samo w odniesieniu do czasów III Rzeszy... czekam niecierpliwie.

   Usuń
  2. Ależ Makroman...o III Rzeszy i owym "połączeniu" napisano już tyle, że ja w tej kwestii już nic nowego nie wniosę...:)...Ale prawdopodobnie wiesz (a pisały o tym wczoraj wszystkie "polskie media"). Jednym z kandydatów na prezydenta Ukrainy jest obywatel m.in Izraela, czyli Vadim Femen Rabinowicz...Ten sam, który wraz z Kolomojskim trzymali "parasol ochrony" nad Amber Gold, który to Amber Gold miał "kupić" LOT. Jak Amber Gold oszukał tysiące Polaków zapewne wiesz...Rabinowicz, to ukraiński oligarcha - złodziej. Nazywa się Vadim FEMEN...a nazwa FEMEN coś Ci mówi ? Otóż właśnie ten Pan jest sponsorem nagich cycatych dziewczynek, tych co niszczą np.krzyże...

   Usuń
  3. Monteki, nie sposób się nie zgodzić. Tyle, że nie żydostwa, a syjonistów. Jakkolwiek idiotycznie to zabrzmi. Nie każdy żyd to syjonista, a syjonista żyd. Nie raz i nie dwa publicystom, żydowskim psiarzom czy naukowcom obrywało się za antysemityzm od swoich ziomków; http://www.bibula.com/?p=59583
   film: https://www.youtube.com/watch?v=Pj-6XFbbesI
   U siebie pisałam, że CAHAL miedzy innymi stał za szkoleniem bojówek na Majdanie. I nie sposób temu zaprzeczyć. Natomiast izraelskie państwo jako takie powstało dzięki II wojnie i Hitlerowi.Co więcej amerykańska gospodarka wespół z niemiecka rozkwitła podczas drugiej wojny i kwitnie do dziś. Nie bez przyczyny w ramach Paperclipe tacy ludzie jak Werner von Braun zaczęli pracować dla USA. Były takich tysiące. Dzięki nim USA jest potentatem technologicznym i medyczno - farmaceutycznym. Wystarczy przypomnieć doświadczenia prowadzone w obozach na ludziach. A Niemcy unijnym hegemonem, który ostatnio skupia się na wybielaniu własnej historii.

   Usuń
  4. Witaj Anno Ul...Oczywiście masz rację - uogólniłem...Ale teraz trochę się poprawię...:) Żydostwo, wraz z Kołomojskim, gra rolę na skalę europejską. Żydzi byli w przestrzeni europejskiej mniej lub bardziej dyskretni, obecnie - może na fali swoich mesjańskich nadziei – zdecydowali się otwarcie wziąć udział w walce. Kołomojski to bardzo wiele mówiący czynnik – przywódca Europejskiego Kongresu Żydowskiego grozi przywódcy suwerennego państwa. Zrobione to zostało otwarcie. Znaczy to, że nie możemy dłużej uważać Żydów za figurę teorii spisku. Żydzi istnieją, są zjednoczeni w żydowskich kongresach i działają na poziomie międzynarodowym na własną korzyść. Zawsze było to jasne i znane, nie było jednak przyznane, by nie urażać ich wrażliwości po doświadczeniach prześladowań jakich doznali podczas II wojny światowej. Obecnie zregenerowali się, dostali własne państwo, a także znaczącą władzę polityczną, ekonomiczną i finansową, i powrócili na scenę światowej polityki. Kołomojski jest pierwszym Żydem, zaangażowanym w międzynarodową aferę (niemal wojnę) jako głowa ważnej międzynarodowej organizacji żydowskiej. Wypowiada on wojnę Putinowi. Europejskie żydostwo wypowiedziało wojnę Putinowi – Kołomojski jest tego żydostwa oficjalnym przywódcą. Ten ważny fenomen stanowi potwierdzenie linii Alaina Sorala i Dieudonne Mbala Mbala we Francji, gdzie walczą oni o uznanie Żydów za rzeczywiście istniejącą siłę polityczną – posiadającą swoje interesy, instrumenty, idee, strategie i tak dalej. Nie ma w tym nic antysemickiego. Żydzi istnieją i działają wedle swoich interesów. To zupełnie normalne. Obecnie, europejscy Żydzi (lub też ich część reprezentowana przez Europejski Kongres Żydowski) wypowiedzieli wojnę Rosji. Nic osobistego. Po prostu Żydzi. Mamy zatem po raz kolejny nazistów i mamy po raz kolejny Żydów...Nie sposób się z tym nie zgodzić - prawda ?...Pozdrawiam.

   Usuń
  5. Zupelnie zdrowa i rozsadna opinia socjopolitika ...To co sie dzieje bylo jasne co najmniej od roku . Patrzac na upadek Silva Berlusconi...nie jest politikem ni lepszym ni gorszym tylko reprezentantem Lobby ktore go wypromowalo ...Byc moze jedyna jego zbrodnia jessst bliska przyjaz z Putinem :razem na polowanie razem na kur...i razem budowali Mausolea dla siebie ...Silvio nie jest przjacielem : Obamy . Rgi .Elisabetty , ni Waroso .... Jest przyjacielem Putina i tu sie obserwuje dlugi (+2 letni) upadek Berluskoniego ...Bo jakby w razie wojny Uni E. z Rosja , zostala kwestja Itali ??? Projekt wojny z Rosja wszedl w atto ponad 2 lata temu ...Z mojej obserwacj gospodini domowej ...daje ci racje pogladow Monteki - coretto .

   Usuń
  6. Monteki ten nazizm nie dotyczy jedynie Ukrainy i Swobody, bo promowanie pro nacjonalizmu pod płaszczykiem suwerenności państwowej mamy w całej Europie. Nie to jednak nic wspólnego z suwerennością a służy jedynie zaciemnieniu obrazu i przekierowaniu uwagi na inne tory, gdy tym czasem wydarzenia wedle rozpisanego scenariusza będą toczyć się dalej. Gdy odżyją nacjonalistyczne po jałtańskie resentymenty i w Europie zawrze wkroczy hegemon z silnym lobby za plecami, a wtedy zjednoczona Europa pod batutą Niemiec i USA, to już będzie spacerek.

   Usuń
  7. Monteki i Anna Ui - brednie piszecie drodzy państwo.
   Nazizm to narodowy SOCJLIZM! Nazywanie nazistami ruchu typu Prawy Sektor, to głupota, bo oni haseł socjalistycznych wznoszą mniej niż przeciętna Chadecja!

   Rozumiem iż Hitler też był Żydem tylko głęboko zakamuflowanym a cły Holocaust służył jedynie przejęciu przez Żydów władzy nad świtem.

   Podczas Rewolucji Bolszewickiej aktywną i przywódczą role odgrywał cały szereg Żydów - dziś Putin do ich spuścizny się właśnie odwołuje, z drugiej strony mamy Żydów kandydujących na fotel prezydencki na Ukrainie - znaczy perfidia taka że sami się w niej Żydzi pogubili ?

   CAHAL -a co to takiego i w jaki sposób szkoliła bojówki na Majdanie !?! Że chłopaki mieli przeszkolenie wojskowe to było widać... trudno widocznie Armia Ukraińska to właśnie ów CAHAL...

   Rozkwit gospodarek w wyniku wojny - to już niewyobrażalna brednia!!!!

   Werner von Braun był rzadkiej klasy fachowcem, USA musiały go przejąć by nie wpadł w ręce sowietów. Doświadczeni na ludziach przeprowadzano praktycznie do końca lat 50, dopiero potem zaczęto te sprawy maskować, wić "dorobek" niemców nie był Amerykanom na nic potrzebny.

   "Dzięki nim USA jest potentatem technologicznym i medyczno - farmaceutycznym." - bredni do kwadratu - USA są potentatem w wielu dziedzinach dzięki LIBERALNEJ gospodarce!!! Bo tam po prostu opłaca się pracować!

   "Żydzi istnieją"- niesamowite odkrycie!
   "są zjednoczeni w żydowskich kongresach i działają na poziomie międzynarodowym na własną korzyść." - to mniej więcej tak jak Polacy - tyle że Żydzi robią to skuteczniej.

   Elisbett - przetłumacz to na zrozumiały język...

   Usuń
  8. Makroman...Odpowiem ci tak..."Ten, kto nie zna prawdy jest głupcem, ale ten, który ją zna i jej zaprzecza, jest zbrodniarzem" (Bertold Brecht)...Zastanawiam się - jesteś głupcem czy zbrodniarzem ?

   Usuń
  9. Ja z kolei powiem tak: to co piszę jest moim postrzeganiem świata i am do tego prawo, bez względu na to czy ktoś to uważa za bzdury czy nie. Ja jedynie opowiadam o układnych przez mnie puzzlach. Kto ma rozumieć zrozumie. A to co kogo boli po przeczytaniu nie jest problemem który mnie dotyczy, i który powinnam rozwiązać.

   Usuń
  10. Monteki - Na antypodach zbrodniczej głupoty leży... paranoja...

   Anno - masz prawo postrzegać sobie świat jak Ci pasuje - libertarianinem jestem, nic mi to czyichś prywatnych bzdur. Lecz jeśli używacie na forum publicznym z Montekim pewnych pojęć - to używajcie ich w sposób ścisły w/g tego co znaczą!

   Usuń
 9. Korwin sienie odmieni. czyli w każdym przypadku Janusz Korwin - Mikke, Janusza Korwin-Mikke (lub Mikkego) ale nigdy Korwina.


  OdpowiedzUsuń
 10. Janusz Korwin-Mikke to bardzo rozsądny, inteligentny i realnie myślący człowiek. Trzeba tylko słuchać CO, a nie jak mówi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ano... Jednak z jego stanowiskiem dotyczącym kobiet i ludzi nioepełnosprawnych NIE ZGADZAM SIĘ!

   Usuń
  2. Ze stanowiskiem w sprawie kobiet też mi nie pasuje, a przynajmniej nie wszystko. Nie lubię też, jak wyzywa od idiotów i obraża wszystkich dookoła. W sprawach gospodarczych jestem ZA.
   Zresztą, inni politycy dużo mówią w sprawie kobiet i niepełnosprawnych - wynika z tego coś?

   Usuń
  3. W ogóle mi nie pasuje i jest przegrany.
   ***
   Nic nie wynika! Mamy tego obraz we współczesnych wydarzeniach.

   Usuń
 11. Hej, hej :) jego poglądy dotyczące roli kobiet znam, ale w samym jego gnieździe rodzinnym jest inaczej. Czytalam, że jego corka będzie startować do europarlamentu. Chyba, że to nie jest jego córka ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A widzisz! W domu go pod miotłę wsadzono, to kiedy wychodzi na zewnątrz, to pieje inaczej!

   Usuń
 12. Dorotko, w tym co powiedział jest sporo racji, bo nie bez powodu po FB krążyło nagranie na którym premier UK, wyśmiewa naszego premiera, że w takie bagno, jakim jest UNIA Polskę wprowadził
  Pozdrawiam serdecznie
  eksperyment-przemijania.blog.onet.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ano... też to przeanalizowałam. Strach się bać!

   Usuń
 13. O Januszu Korwin- Mikkem mam takie samo zdanie jak Ty. Nie zgadzam się z nim prawie pod każdym względem, jednak zapamiętałam jego opinię na temat wychowania dzieci w szkole, gdy powiedział, że nauczyciele mają uczyć, a rodzice wychowywać oraz że kibiców piłki nożnej powinno się zamknąć w jednym sektorze, niech się wzajemnie powybijają.
  Jego radykalne poglądy czasami mnie przerażają, szczególnie ten na temat dzieci niepełnosprawnych, bo to był już cios poniżej pasa. Mojego głosu też nigdy nie otrzyma.
  Słonecznie pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak! Z jednej strony przerażają, ale w niektórych kwestiach przyznaję mu rację.

   Usuń
 14. Dobry polityk to taki, który każdą swoją teorię potrafi tak przedstawić i uzasadnić, że większość mu wierzy. Pan Korwin-Mikke ma gadane i wielkie zacięcie. W każdej opcji politycznej są tacy mądrzy. Warto zachować rozsądek i własnym obiektywnym okiem spojrzeć na wszystko. A przede wszystkim wysłuchać różnych racji. A co do racji w różnych kwestiach, to sądzę, żę zawsze znajdzie się jakiś punkt, z którym się zgadzamy niezależnie od tego kto go wygłasza

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawad li to! Tylko są politycy, którym nawet odrobiny poparcia i zgody dać nie potrafię.

   Usuń
  2. Zauważcie drogie Panie iż w czasach gdy JKM startował w wyborach idee libertariańskie w gospodarce to był margines marginesu. A jednak "na Korwinie" wychowało się kilku niezłych polityków i felietonistów i dziś za oszołomstwo uchodzą twierdzenia o wyższości gospodarki planowanej nad wolnym rynkiem, choć jeszcze niedawno było całkiem odwrotnie.
   Albo ZUS - JKM od dawna głosił tezy o bankructwie tej instytucji - wtedy był uważany za idiotę - dziś za idiotę uchodzi osobnik który broni tezy odwrotnej.
   wiec jednak coś osiągnął.

   Usuń
  3. To prawda, dlatego czytuję jeszcze jego felietony.

   Usuń
 15. Nie przepadam za Mikke, choć w tej jego beczce dziegciu jest i łyżka miodu ;)
  Facet ma olbrzymią widzę, ale i ogromny talent do strzelania sobie samobójów często skrajnie nazistowskimi poglądami - niepełnosprawni. Poza tym często mam wrażenie, ze jego wieczną rolą w tym przedstawieniu pod tytułem polityka jest po prostu bicie piany i skłócania skłóconych. Nie on jedyny, nie pierwszy i nie ostatni.
  W kwestii lekarstwa na bankructwo w postaci wojny - nihil novi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oooooo tak! Czyni to non stop. Dlaetgo jeszcze nie jest u władzy.

   Usuń
 16. Miałem możność poznać, a nawet porozmawiać, więc nie będę się wypowiadał, bo nie jestem psychiatrą, tak to określę.
  Buziaki z Loch Ness :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na szczęście tylko okazjonalnie felietony czytuję.

   Usuń
 17. Mnie kompletnie nie po drodze z tym panem, ale to nie oznacza tego, że zawsze i w każdej kwestii nie zgadzam się z tym co głosi. Punktowo, bo po całości to chyba jednak w żadnej kwestii...i jednak bardziej uważam go za oszołoma niż za wytrawnego polityka ...;)

  Nie sądzę też, że dziś Europie zależy na" jakiejkolwiek wojnie"...mimo, ze wszyscy wiemy, że widmo bankructwa puka do drzwi...

  OdpowiedzUsuń

Jeśli nie jesteś posiadaczem konta google+ wybierz "nazwa/adres url" i wpisz swój nick lub imię. Trochę tak głupio rozmawiać z Anonimem.