Jeśli wierzysz, że Ci się uda, że potrafisz, w większości wypadków rzeczywiście Ci się uda, to władza umysłu nad ciałem.

- Vernon Wolfe

środa, 27 marca 2013

Z tonącego okrętu

Z tonącego okrętu ludzie uciekają, ratują się, jak mogą. Naturalny odruch i logiczny. Każdy chce życie uratować, bądź przedłużyć.
Dlatego, za cholerę, zrozumieć nie potrafię, dlaczego my Polacy na tonący okręt pchamy się wszystkimi siłami.

Unia Europejska się nie sprawdziła w  trudnych chwilach. Prędzej, czy później rozpadnie się. A początek tego rozpadu już jest widoczny gołym okiem. Strefa euro też się nie sprawdziła ( chociaż założenia piękne były)
Trzymają ją jeszcze w ryzach "europolitycy" - bo kasę z tego niezłą trzepią i eurobiurokraci wraz ze swoją chorą fantazją biurokratyczną i pomysłami.

Mnie się podoba polska złotówka. Wcale nie chcę innej waluty. Wprowadzenie euro sprawi,że ceny skoczą w górę, a zarobki - w dół. Pojawi się kolejny kryzys i nam zechcą opodatkować oszczędności trzymane w bankach.

 Nie- Unia każe - trza wykonać!!!!!
Unia mówi ślimak to ryba - i wszyscy ślimaka za rybę uważać powinni.... Chore!

Z tonącego okrętu ludzie uciekają, a my Polacy (nasi reprezentanci przynajmniej) pakujemy się z uśmiechem i radością, że jest dla nas tam jeszcze miejsce. Hm... może warto poczekać jeszcze....

29 komentarzy:

 1. Masz racje, Dorotko, marka niemiecka byla dobra i silna waluta, to go****ne euro nic dobrego nie przynioslo, wprost przeciwnie. Tym bardziej dziwi mnie, dlaczego polscy politycy tak pra do jego wprowadzenia, to nonsens.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ano!!! Trudno zrozumieć! Chyba ,że to celowe działanie na zniszczenie Polski.

   Usuń
 2. Tylko czekać aż sie Unia rozleci. Coraz wiecej państw ma tego dość. Popatrzcie na Węgry, Bułgarie, Cypr. A nasi rządzący rozumy za euro sprzedali!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żeby coś sprzedać, trzeba najpierw mieć.

   Usuń
 3. Ja również Euro u nas nie chcę widzieć. Mamy taką piękną złotówkę! Pielęgnujmy co nasze!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I ta złotówka całkiem nieźle sobie radzi.

   Usuń
 4. obawiam się, że u zwykłych ludzi nie będzie oszczędności tylko same kredyty

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To fakt. Ale też tym zwykłym ludziom zacznie brakować na chleb, kiedy wszystko pójdzie w kierunku wyrównywania cen w euro. Wsystarczy posłuchać sąsiadów - zwykłych ludzi...

   Usuń
 5. To chyba pokomunistyczne kompleksy , ze Polska tak we wszystko co zagraniczna zapatrzona. Inne kraje potrafia sie niektorym glupim unijnym wymogom postawic, a Polacy lykaja wszystko i ciesza sie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wstydzimy się tego, co nasze. Inni siebie promują, a my zawsze w jakimś przebraniu..., gdzieś zapatrzeni. Pewnie dlatego tak się dzieje, jak się dzieje!

   Usuń
 6. Nasze państwo marnuje każdego dnia szanse, które daje nam UE i nie jest to wina UE lecz nasza, gdyż podczas wyborów podejmujemy takie decyzje, a nie inne. Zachęcam do zbadania ile pieniędzy trafiło do naszego kraju z UE w ostatnich 6 latach i jak wiele z nich zostało zmarnowanych. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Święta prawda. Ale im fatalniej nami rządzą, tym wyższe słupki popularności rządzących. Oto zagadka!

   Usuń
 7. Żadnego-euro-mnie też podoba się nasza>ZŁOTÓWKA<<<<Pozdrowionka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teraz wiadomo, dlaczego tak bronią się przed referendum na ten temat!

   Usuń
 8. Trudno się z Tobą nie zgodzić, chociaż nie sposób przyznać Ci racji :-)
  Pozdrawiam z krainy Loch Ness :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie wyobrażam sobie tego euro w Pl. Teraz jest kryzys a co będzie potem? jaki przyjmą przelicznik? 1:1 ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prędzej, czy później taki przelicznik będzie - jak na Słowacji.

   Usuń
 10. Wejście do strefy euro jest w tej chwili samobójem! Polska polegnie tak jak Cypr. Bogate państwo z silną walutą po kilku latach wprowadzenia euro bankrutuje... Czy taki przykład nic polskim politykom nie mówi? Nie jest ostrzeżeniem? Strefa euro już wkrótce rozleci się na miliard kawałków. To widać gołym okiem i nie trzeba być finansistą by to zauważyć! Pytanie brzmi: czy urządzą wybory w sprawie euro by lud mógł się wypowiedzieć? Jak nie, to możemy sobie popisać tylko co o tym sądzimy :(
  Pozdrawiam
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A nasi prą, byle szybciej! Komuś zależy na upadku Polski. Teraz widać to wyraźnie. Referendum nie chcą - ciekawe dlaczego?

   Usuń
 11. Zdaje się, że od wielu lat ulubionym sportem polskich rządów jest powtarzanie wszystkich błędów innych krajów i naśladowanie ich w tym, co się nie sprawdziło. W ten sposób ładnie turlamy się ruchem jednostajnie przyspieszonym po równi pochyłej wprost ku dnu.

  OdpowiedzUsuń
 12. Trafiłaś w samo sedno! Tak, tak, tak...

  OdpowiedzUsuń
 13. Czy ktoś pyta się nas, naród czy chcemy Euro?
  Oczywiście, że nie.
  Wmawianie głupot, że to jest dobre, gdy wyjeżdżając do strefy euro, nie będziemy musieli wymieniać złotówki na Euro...
  Niech oni nie będą tacy troskliwi.
  Lubię swoją Złotówkę !!!!
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nigdy nas nikt o nic nie pyta, mimo kłamliwych zapewnień o "szerokich konsultacjach społecznych".

   Usuń
  2. Konsultacjach? Rząd przedstawia społeczeństwu swoje zdanie i na tym kończą się konsultacje!!!!!

   Usuń
 14. przecież my Polacy wielbimy bezkrytycznie to co zachodnie i/lub amerykańskie...ot durny naród!

  OdpowiedzUsuń
 15. te nasze cholerne polskie kompleksy, ciagle chcemy byc bardziej europejscy od calej europy, ale to nam szacunku nie zapewni, wiec nie ma co tak prezyc rzadowych watlych piersi. Mieszkam w Belgii od wielu lat, a dokladniej we Flandrii. Cala Belgia, jak wiadomo jest wielkosci naszego wojewodztwa. W regionie w ktorym mieszkam ( Flandria), nie zalatwisz zadnej urzedowej sprawy, jesli nie mowisz po flamandzku ( mimo, ze urzedowym jest rowniez francuski i niemiecki), ba! w tej chwili ( od ubieglego roku) nawet domu nie kupisz jesli nie uczysz sie flamandzkiego. Ale do czego daze! U nas juz by caly rzad plaszczyl sie nosem podloge zamiatajac i bal sie : " Co o nas unia pomysli! ciemnogrod! nacjonalisci!" A Flamacy co robia? To co Unia o ich polityce mysli maja gleboko w d... i ani mysla zmieniac tego prawa! A jak myslicie kogo ta Unia-Bog narodow lepiej szanuje? Pytanie retoryczne oczywiscie! No bo nie nas przeciez! - balwochwalczo w nia zapatrzonych.
  To jasne, ze Unia padnie - to kolos na glinianych nogach po stokroc gorszy niz dawna komuna, bo to taka "zakamuflowana komuna".
  A co do euro - pamietam jak nastapila wymiana pieniedzy w Belgii. To byla tragedia! Ludzie w jedna noc potracili majatki! Ograbiono ludzi z dorobku ich zycia. ale mnie ponioslo! sorry! tez o tym troche pisalam na moim drugim blogu ( niecodziennin toffinki) Jest tam taki post : "euroentuzjastka?" ale jeszcze zamierzam napisac o grabiezczej politycee unii, poprawnosci politycznej, i innych bolesnych jej aspektach! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Twoje słowa powinien przeczytać nasz premier i jego posłuszni urzędnicy. Twoje słowa powinni przeczytać dziennikarze, aby publikować je w każdej gazecie na pierwszej stroni z dopiskiem ZROZUMIELIŚMY WRESZCIE O CO CHODZI!
   Idziemy na dno. Jeszcze trochę, a Polski nie będzie.

   Usuń

Jeśli nie jesteś posiadaczem konta google+ wybierz "nazwa/adres url" i wpisz swój nick lub imię. Trochę tak głupio rozmawiać z Anonimem.