Jeśli wierzysz, że Ci się uda, że potrafisz, w większości wypadków rzeczywiście Ci się uda, to władza umysłu nad ciałem.

- Vernon Wolfe

sobota, 18 sierpnia 2012

Sposób na chandrę

Czas na zmiany!
Wakacje dobiegają końca.
Kończy się lato.
Trochę zaczyna powiewać smutkiem. U mnie na dobre rozgościło się "NICMISIĘNIECHCE" ( wyprowadziło się od Młodszej). Hm...

- Mamo, a może poszłabym do fryzjera - powiedziała wczoraj Młodsza, kiedy wracałyśmy z zakupów z cyklu " czas do szkoły".

No i poszłyśmy do fryzjera. Wybór salonu należał do Młodszej. I tak jakoś w odwiedzanych salonach coś jej nie pasowało, że nawet zdołałam pomyśleć  "nici z fryzjera" . Trafiłyśmy, nieświadomie, do salonu matki jednej z moich byłych uczennic. Ta poznała mnie i ciepło powitała. W jej ręce oddałam Młodszą. Zajęto się nią jak księżniczką. Mnie poczęstowano kawą i czas mijał....
Na koniec  i mama ( to znaczy ja) sobie fryzurkę wg. gustu i zamysłu fryzjerki trzasnęła. A co! Jak mam coś zmieniać, to zaczynamy!
A że NICMISIĘNIECHCE towarzyszyło mi nawet u fryzjera, więc w lustro nie patrzyłam. Raz,że bez okularów nie widzę, dwa, że wisiało mi w danym momencie, jak będę wyglądać. Gorzej przecież być juz nie mogło.
***
Dzisiaj rano patrzę w lustro, co u licha?!  Co to za baba po tamtej stronie!  Patrzę jeszcze raz! NICMISIĘNIECHCE wyrwało do przodu. Zatrzymało się na wszelki wypadek przy drzwiach i zerka. A ja znowu do lusterka. Hm...
Ta babka, to ja!
Dotykam na wszelki wypadek włosów, twarzy.
To ja! To ja w nowym wydaniu.
***
Pa, pa NICMISIĘNIECHCE!
Trzasnęło drzwiami!

16 komentarzy:

 1. Drastyczna zmiana? Najwazniejsze ze dobrze sie w nowej fryzurze czujesz... a kazda taka zmiana jakos dziwnie dodaje energii:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy dobrze się czuję? Tego jeszcze nie wiem. Przyzwyczajam się!

   Usuń
 2. Rozumiem, że fryzura rewelacja? :) To super:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Inna. Sama nigdy bym się na coś takiego nie zdecydowała!

   Usuń
 3. Zastanawiam się natomiast czy zawsze chodzisz w okularach przeciwsłonecznych? ;-)
  Ja zawsze poddaje się woli fryzjerki, nie zawsze na dobre mi to wychodzi, ponieważ tak jak Ty bez okularów ślepa jestem :-D
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. ...no, ładna babeczka z Ciebie, idealna fryzura!

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetnie mi się czytało ten post :) Nic tak nie poprawia humoru kobiecie jak zadowolenie po wizycie u fryzjera :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Pośmiałam się:-)) pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 7. Fryzura super! Widzę, że obie przywitamy nowy rok szkolny w nowych fryzurkach:))) B.

  OdpowiedzUsuń
 8. ja widzę bez okularów, ale nie zmienia to faktu, że też poddaje się fryzjerowi, bo po prostu zasypiam, kiedy ktoś robi mi coś we włosach.

  OdpowiedzUsuń
 9. no popatrz jakie to dziwne... kiedy nam dopiekł już "udany" urlop to OSTATNIEGO dnia przed wyjazdem zdecydowałyśmy z Młodą, że pójdziemy do fryzjera (!)... jako, że miejsce obce,to wybór na chybił trafił :) ... obie wyszłyśmy zadowolone... tylko, że ja mniej bo po kieszeni szarpnęło, oj szarpnęło :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tym nie myślę. Kieszeń rzecz nabyta!cha cha cha

   Usuń
 10. Kobieta zmienna jest;)
  A fryzjer poprawia samopoczucie -zazwyczaj;))

  OdpowiedzUsuń
 11. Po wizycie u fryzjera możemy się czuć w dwojaki sposób: albo płaczemy albo jesteśmy zachwycone;) Druga opcja napędza nas do wielu upragnionych działań, a nawet mobilizuje do spełniania marzeń. Kobieta bowiem ma już taki charakter, że nic jej nie potrafi tak polepszyć humoru, jak ładna fryzura :)

  OdpowiedzUsuń

Jeśli nie jesteś posiadaczem konta google+ wybierz "nazwa/adres url" i wpisz swój nick lub imię. Trochę tak głupio rozmawiać z Anonimem.