Jeśli wierzysz, że Ci się uda, że potrafisz, w większości wypadków rzeczywiście Ci się uda, to władza umysłu nad ciałem.

- Vernon Wolfe

wtorek, 10 kwietnia 2012

Po świętach


I po świętach

Szybko minęły! Bardzo szybko. Było miło i przyjemnie. Na tyle przyjemnie, iż zmęczenie czułam tylko z powodu jedzenia.
Od wielu lat Wielkanoc przebiegała w naszej rodzinie według określonego scenariusza. Niedziela zarezerwowana była dla teściowej ( śniadanie wielkanocne – to jej popisowy numer), a w Poniedziałek wszyscy przychodzili do mnie. Odkąd przeprowadziliśmy się za miasto, to do stołu wielkanocnego zasiadało około 20 osób bliższej i dalszej rodziny. Przygotować obiad na 20 osób a na 6 , to jednak ogromna różnica. O sprzątaniu nawet nie wspomnę. Było zwykle przyjemnie, wesoło i radośnie. Jednakże ja byłam zmęczona okropnie.
W tym roku zrezygnowałam z takiej liczby gości, było inaczej. Wiem, wiem, smutno było mężowi, ale ja wypoczęłam. W Poniedziałek przyjechała Starsza z sympatią ( kiedyś powiedziała, że jak będzie na poważnie, to przywiezie i przedstawi).Młody człowiek wywarł na mnie bardzo pozytywnie wrażenie. A co najważniejsze, zdał test teściowej, czyli smakowała mu jej kuchnia. Po południu przyjechała jeszcze chrześnica męża. Jakoś zaakceptować odmiany nie mogła ( od dziecka święta spędzała u nas). Przyjechała i została na noc. Miło, bardzo miło.
A dzisiaj jest już po świętach i dobrze!

W tujach za oknem ptaki chyba gniazda wiją. Boże jak pracują ciężko. Gałązki w dziobkach noszą…

Wiosna, wiosna, ach to ty!

10 komentarzy:

 1. Witaj poświątecznie ;) Egzamin "liczby mnogiej"zdany pozytywnie. Wielka niespodzianka świąteczna lepsza od prezentu zająca ;) Moja Ciocia tak jak Ty co roku przygotowuje u siebie święta-teraz na ponad 15 osób. Sama. Nie daje się "zbuntowac" mamie, która doradza pracę "składkową". Gdyby każda z synowych coś przywiozła ciocia mialaby mniej roboty a tak...umęczona po pachy..
  Ważne, że było fajnie i mniej licznie, znalazłaś swój sposób na święta bez zmęczenia. I o to chodzi. A teraz...wiosna!
  POZDRAWIAM

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy to jest mój sposób, jeszcze nie wiem? Mam wrażenie,że ciągle szukam. Ale o tym będzie za rok. Teraz fascynują mnie te ptaszki za oknem. Ach ta wiosna!

  OdpowiedzUsuń
 3. Rozumiem ;) MY podlglądamy "nasze " gołębie. W 4 tygodniu kwietnia powinny wykluc się małe ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. A ja ustaliłam, co to za ptaszki. To mazurki. W zeszłym roku w tej tui miały swoje gniazdo dzwońce.

  OdpowiedzUsuń
 5. No i bardzo dobrze. Takie rodzinne tradycje trzeba co jakis czas uaktualniac, bo jednak czas leci, sytuacja sie zmienia...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ano trzeba, zważywszy,że własne dzieci rosną, wkrótce założą rodziny i znowu przy stole będą tłumy.

   Usuń
 6. Nie wyobrażam sobie, abym miała robić ucztę dla 20 osób, choć bywało, że robiłam na 9 osób, ale to była najbliższa rodzina i cieszyłam się, kiedy do mnie przyjeżdżała.
  Też przez okno w kuchni podglądam sroki, które zbudowały gniazdo, a teraz już chyba wysiadują jajka. Nie fotografuję ich, bo za duża odległość.
  Pozdrawiam.
  P.S. Blogger jest wspaniały, bo zawsze wiadomo o nowym poście.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mój małżonek ma dwójkę rodzeństwa, a każde z nich po dwoje dzieci. Nas samych jest pięcioro. I tak suma sumarum najbliższej rodziny tyle się zbierze. Moja rodzina się już wykruszyła. Pomarli rodzice, umarł brat, ale czasami bratanica i bratowa z rodzinką wpadnie. Przecież dla nich też miejsce przy stole się znajdzie.

   Usuń
 7. O jejku, dwadzieścia osób u mnie było tylko dziesięć :)
  Ale też było sympatycznie. A ptaszki są śliczne.
  PS.
  Widzę, że Ania do bloggera się pomału przekonuje :)
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie, w tym roku tylko sześć, wieczorem, siedem. Było miło , sympatycznie i co najważniejsze - nie zmęczyłam się.

  OdpowiedzUsuń

Jeśli nie jesteś posiadaczem konta google+ wybierz "nazwa/adres url" i wpisz swój nick lub imię. Trochę tak głupio rozmawiać z Anonimem.