Jeśli wierzysz, że Ci się uda, że potrafisz, w większości wypadków rzeczywiście Ci się uda, to władza umysłu nad ciałem.

- Vernon Wolfe

poniedziałek, 7 lutego 2011

Pies na relaks


Żyjemy w trudnych czasach. Próżno by mówić, że nie powinno się stresować. Stres jest nieodłącznym towarzyszem na co dzień i niestety jest przyczyną wielu naszych dolegliwości i chorób, szczególnie wieńcowych. A wiecie co udowodnili naukowcy?
Najlepszym lekarstwem na uspokojenie jest właśnie pies lub kot.
    Zrobiono nawet pewien eksperyment, do którego wybrano grupę ludzi - maklerów giełdowych, bowiem właśnie oni bardzo narażeni są na stres. Cała grupa cierpiała na nadciśnienie tętnicze i przyjmowała określone leki. Co drugiej osobie z tej grupy podarowano do domu psa. Przeprowadzono eksperyment, który trwał sześć miesięcy, po czym przebadano gruntownie wszystkich uczestników. Stwierdzono, że maklerzy, którzy wzięli do domu czworonoga, mieli zdecydowanie lepsze wyniki. Ich serca reagowały spokojniej w sytuacjach stresowych.
    A zatem, jeśli nie masz wsparcia ze strony bliskich, czujesz się samotny, samotna – kup sobie psa lub kota. Pożyjesz dłużej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli nie jesteś posiadaczem konta google+ wybierz "nazwa/adres url" i wpisz swój nick lub imię. Trochę tak głupio rozmawiać z Anonimem.